رهبر انقلاب

آیت الله خامنه‌ای فرمودند: جمهوری اسلامی و ملت ایران با ایستادگی در مقابل امریکا ثابت کرده است اگر ملتی از اخم و تشر زورگویان نترسد و به توانایی های خود اعتماد کرد، ابرقدرتها را به عقب نشینی می کشاند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، لباس ارتش را لباسی مبارک و افتخار آفرین نامیدند و با اشاره به سیاستهای شرارت بار استکبار برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه تأکید کردند: جمهوری اسلامی و ملت ایران با ایستادگی در مقابل امریکا ثابت کرده است اگر ملتی از اخم و تشر زورگویان نترسد و به توانایی های خود اعتماد و اتکا کند، ابرقدرتها را به عقب نشینی و شکست می کشاند.

در ابتدای این مراسم که در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) در نوشهر برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه، به شهیدان سرافراز انقلاب و دفاع مقدس ادای احترام کردند.

رهبر معظم انقلاب سپس از یگانهای مستقر در میدان سان دیدند.

فرمانده کل قوا در این مراسم، حضور هزاران جوان رشید و مؤمن در دانشگاههای ارتش را موجب امیدواری بیشتر هر انسان خردمند به آینده ایران خواندند و افزودند: بار سنگین آینده‌ی روشن میهن عزیزمان بر دوش جوانان است و جوانان غیور ارتشی، یکی از بخشهای مهم و حساس این مسئولیت را بر عهده دارند.

ایشان ملت ایران را پرچمدار آزادگی و عدالت در جهان برشمردند و افزودند: نیروهای مسلح از چنین ملتی و چنین کشوری دفاع می کنند که باید این افتخار بزرگ را با همه وجود و با انگیزه های عمیق دینی و ملی ادامه دهند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مردمان بسیاری که در کشورهای مختلف دوستدار عدالتند اما راهی برای ابراز عدالتخواهی و آزادی از چنگ استکبار ندارند، افزودند: در چنین دنیایی، جمهوری اسلامی و ملت ایران با زبان رسا و بدون هیچ پنهان کاری، ایستادگی خود را درمقابل ظلم و استکبار ابراز می کند و همین مسئله علت اصلی دشمنی ظالمان جهانی با ملت بزرگ ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ناامنی و بی ثباتی در مناطق مختلف جهان بویژه منطقه غرب آسیا افزودند: استکبار و در رأس آن امریکای ظالم و ستمگر، منافع خود را در گرو ایجاد جنگ های خانگی، افزایش و توسعه فجیع فعالیتهای تروریستی و درگیریهای منطقه ای می بینند و متأسفانه برخی کشورهای منطقه به آنها کمک می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی جلوگیری از سربلند کردن یک قدرت اسلامی در منطقه را هدف امریکا و رژیم صهیونیستی خواندند و افزودند: آنها می دانند که پیام جذاب اسلام دفاع از مستضعفین و محرومین است، بنابراین از شکل گیری قدرتی بر مبنای اسلام بیمناکند.

حضرت آیت الله خامنه ای ایستادگی مقتدرانه جمهوری اسلامی در مقابل استکبار را موجب شکست عمده اهداف ظالمان جهانی در منطقه برشمردند و خاطرنشان کردند: تحلیلگران سیاسی و هوشمندان عالم از اینکه ایران با اتکاء به خداوند و تکیه بر قدرت ملی، قدرتهای جهانی را در منطقه ناکام گذاشته است، شگفت زده اند و به این واقعیت اذعان می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، تهدید و اخم و تشر و قدرت نمایی در حرف و سخن را روش عمده قدرتهای ستمگر برای ترساندن ملتها خواندند و تأکید کردند: اگر ملتی از این روشها نهراسید و با شجاعت و اعتماد و اطمینان به توانایی های خود در راه حق و عدالت حرکت کرد، ابرقدرتها را وادار به عقب نشینی و شکست می کند.

ایشان جمهوری اسلامی را نمونه ای روشن از این واقعیت دانستند و خاطرنشان کردند: ۴۰ سال است ایران آماج خرابکاری‌های امریکا و همدستانش قرار دارد اما اکنون از نهالی کوچک به درختی برومند و پرثمر تبدیل شده و با وجود اکراه شدید و اقدامات فراوان مستکبران، دلهای ملتها را به پیام انقلاب جذب و جلب کرده و توطئه های امریکا را در منطقه به شکست کشانده است.

رهبر انقلاب اسلامی، سوریه، عراق و لبنان را نمونه هایی از شکست توطئه های امریکا در منطقه خواندند و افزودند: اینها نشانه هایی از قدرت پروردگار و صدق وعده های الهی است که می فرماید اگر خدا را یاری کنید، خدا شما را نصرت می دهد و ثابت قدم می دارد.

فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنانشان نیروهای مسلح را به افزایش روزافزون ابتکارات، آمادگی ها و توانایی ها در میدانهای علمی، سازمانی، رزمی و پیشرفتهای گوناگون توصیه کردند و افزودند: براساس آیه شریفه قرآن هرچه می توانید بر قدرت خود بیفزایید که اقتدار شما دشمن را می ترساند و به عقب نشینی وا می دارد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان همه مردم به ویژه جوانان را به مراقبت و جلوگیری از تأثیرگذاری وسوسه های دشمن در فضای عمومی زندگی توصیه کردند و افزودند: اجازه ندهید نفوذ دشمن درصفوف یکپارچه جوانان مؤمن اختلال ایجاد کند.

رهبر انقلاب تلاشهای دشمنان در فضای مجازی و دیگر عرصه ها را مأیوسانه خواندند و افزودند: با وجود این دشمن بشدت در زمینه های مختلف فعال است که باید با هوشیاری، وحدت و تکیه بر خداوند در مقابل او ایستاد.

در این مراسم، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، به پاس خدمات شایسته و صیانت از مرزهای آبی کشور در مدت تصدی فرماندهی نیروی دریایی ارتش، به دریافت نشان درجه یک فتح از دست فرمانده معظم کل قوا مفتخر شد.

در این مراسم فرماندهان، استادان و دانش آموختگان نمونه ارتش جوایز خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و نمایندگان دانشجویان و دانش‌آموختگان نیز درجه و سردوشی دریافت کردند.

سپس گوشه هایی از آمادگی عملیاتی دانشجویان ارتش به نمایش درآمد و یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

همچنین در این مراسم امیرسرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش ضمن خیرمقدم، تأکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی، همراه و هم افزا با دیگر نیروهای مسلح در خط مقدم دفاع از عزت و شرافت ملت ایران قرار دارد.
ناخدایکم کریم مصدری فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نیز ازفعالیتهای دانشگاههای افسری ارتش گزارشی داد.

آخرین مرحله از شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش به تمرین دریایی دانشجویی در حضور فرمانده کل قوا اختصاص داشت. در این تمرین ۸ مرحله ای در ساحل نوشهر، دانشجویان سالهای دوم، سوم و چهارم گوشه هایی از آمادگی های خود را به نمایش گذاشتند.

در ادامه این مراسم در ارتباطی تصویری با ناو گروه ۵۶ مستقر در خلیج عدن، ناخدا دوم عرشه و ستاد ناصر رزاقی از اقدامات این ناو گروه، ایجاد فضای امن برای تردد کشتی ها در آبهای آزاد منطقه گزارش داد.
فرمانده کل قوا نیز با تقدیر و آرزوی توفیق بیشتر برای نیروهای مسلح ایران تأکید کردند: شما قادرید دریاهای اطراف ایران عزیز ما را با هوشمندی و شجاعت به امنیت کامل برسانید.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • یک ارتشی IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  خدا قوت. با این همه مشغله و سن بالا بازم دمش گرم/ ایران جاویدان
  • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
   2 6
   رباتها و احمقها دست به دست هم دادن منفی ها زده بالا خریت شاخ و دم نداره
 • یکی ا IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  سید عزیز .هم دانشمند و هم با تقوا و هم دلسوز ایران. کاش چند تا مثل ایشون داشتیم تا کشور تا کشورمون آباد میشد . ما مثل یک لشکر پشتتیم سید علی
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  جان آقام
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  افرین
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  40 62
  خدا قوت آقا! دورت بگردم.........
 • شمالی IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  38 47
  خیر مقدم به نائب امام زمان(عج) به شهرمون خوش اومدید تو این وانفسای روزمرگی، از معدود خبرایی که این روزا دلمون رو خوش کرده بود نفس کشیدن تو هوایی بود که شما توش دم میزنید شیر بچه حیدر کرار ، دست خدا به همراهت اینکه بگیم محرومیت ما شمالی ها، زیر لحاف سبز چشم نواز سرسبزی این خطه پنهان شده خبر جدیدی نیست ... کنار همه ی این محرومیت ها ، دلمون از کوته نظری و تفاوت دیدگاه شرق استان ، خونه ... غرب استان ، برادر ناتنی استان مازندران شده این رو رفتار دوگانه مسئولین محترم مرکز استان میگه وگرنه ما مخلص مردم شریف شرق استان هم هستیم. سایه ت مستدام آقاجان دلخوشی ما شمایی
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
   12 11
   عجب
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  30 78
  واقعا ابله اند و ناسپاس کسانی که منفی میدهند.گرچه آقا نیازی به اینها که سهل است به بزرگترهایشان نیز ندارند.
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  18 78
  برای نابودی ظلم و ستم باید هزینه داد و سختی کشید . آمریکا به زودی مثل شوروی خواهد شد
 • کمیل حنظله IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  15 26
  عزیز دلم رهبرم
 • محمدرضا IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  15 27
  خودم و زن و بچم به فدات مسلم ابن عقیل امام مهدی
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  0 5
  روحی لک الفداء آقاجانم
 • FR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  0 6
  از اخمش نميترسيد، اگر بمبهاي اتميش را بر روي تهران بريزه ، بعدش اخم كنيم ؟ يا ما هم بايد بمب اتم داشته باشيم كه اگر خاي ناكرده حماقت كرد، بتوانيم انتقام مليونها شهيد را بگيريم با تقاص يا علي
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  1 4
  به خدا قسم که اگر دولت ها و قوه ها کارشان را درست انجام دهند در کمتر از 10 سال قوی ترین و پویا ترین کشور در همه زمینه ها از جمله اقتصاد
 • غدیر زائری امیرانی IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  2 3
  هرجا که دستور بدهی حاضرم جانم را برای اجرای ان فدا کنم تو نایب برحق امام مهدی و امید مستضعفین جهن هستی
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  1 4
  جانم آقا فدای تو چون مولایی
 • IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  2 4
  ما حامی رهبر و نیروهای مسلح کشوریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس