سید حسن نصرالله نمایه

رسانه‌های صهیونیستی با اذعان به دست برتر دبیرکل حزب‌الله لبنان در جنگ روانی و تبلیغاتی اذعان کردند که وی به خوبی از نقاط ضعف اسرائیل آگاه است.

به گزارش مشرق، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به تازگی بار دیگر از عملکرد و ماهیت برجسته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها نسبت به برتری نصرالله در جنگ روانی و تبلیغاتی اطلاع دارند.

در همین رابطه عاموس هارئیل تحلیلگر ارشد رژیم صهیونیستی هفته گذشته در مطلبی در روزنامه صهیونیستی هاآرتص تحت عنوان «تبلیغات نصرالله» به اظهارات اخیر دبیرکل حزب‌الله در سالروز آزادسازی ارتفاعات لبنان اشاره کرد که از تزلزل در حالت روانی نظامیان رژیم صهیونیستی پرده برداشته بود.

بیشتر بخوانید:

مراحل طرح آمریکا و اسرائیل برای نسل‌کشی در منطقه / طرح جنگ شیعه سنی شکست خورد

هارئیل به میزان تأثیر پذیری رژیم صهیونیستی و رسانه‌های آن از سخنرانی مشهور دبیرکل حزب الله در بنت جبیل در سال 2000 مشهور به خانه عنکبوت اشاره کرده و گفت که این سخنرانی نشان داد که جامعه اسرائیل ضعیف و تحت فشار است و اگر عرب‌ها بدانند چگونه باید ضد اسرائیل وارد عمل شوند، می‌توانند عقب‌نشینی‌های بیشتری را به این رژیم تحمیل کنند.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در تحلیل سخنرانی‌های دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد: نصرالله سخنران برجسته و بسیار باهوشی است و در بسیاری از موارد در تحلیل نقاط ضعف جامعه اسرائیل اشتباه نمی‌کند.

مجری این رسانه صهیونیستی در گفتگویی که با «زفی یحزکلی» تحلیلگر مسائل عربی انجام داده، ‌گفت که نصرالله در سخنرانی اخیر خود نقاط ضعف ارتش اسرائیل را مورد اشاره قرار داد و هرگز اظهارات وی اشتباه نبود.

مجری این گفتگو در بخشی از این سخنرانی به اطرافیان سید حسن نصرالله اشاره کرد که احتمالاً رسانه‌های رژیم صهیونیستی را به خوبی مطالعه می‌کنند و اطلاعات مندرج در آن را تحلیل می‌کنند، اما یحزکلی در این رابطه گفت: برخی معتقدند که دفتر استراتژیک حزب الله، خود نصرالله است. او به دیگران اجازه این کار را نمی‌دهد، بلکه خودش می‌نشیند و مطالب را می‌خواند. او در مصاحبه‌های خود نیز به این موضوع اشاره کرده و گفته که مقداری از زمان خود را صرف مطالعه روزنامه‌ها و دقت در جامعه اسرائیل می‌کند.

این تحلیلگر صهیونیست می‌افزاید که دبیرکل حزب‌الله لبنان تحلیل‌هایی را مطرح می‌کند که پیش از این مطرح نشده بود، علاوه بر اینکه از نظر امنیتی نیز توانمندی‌های بالایی دارد. او روزنامه‌های اسرائیل را می‌خواند و از روزنامه هایی نظیر هاآرتص و یدیعوت آحارونوت و نظرسنجی‌ها و تحلیل ها و اظهارات کارشناسان مندرج در آن‌ها اطلاع دارد.

در ادامه این مصاحبه، کارشناس صهیونیست مسایلی را مطرح کرد که در رابطه با ترس خانواده‌های نظامیان رژیم صهیونیستی از مرگ بود. وی گفت که نخبگان اسرائیلی تلاش دارند فرزندان خود را به یگان 8200 ارتش رژیم اسرائیل بفرستند تا کمتر در جبهه‌ها حضور داشته باشند. اما رهبران مقاومت اصرار دارند فرزندان خود را به جبهه های مبارزه بفرستند. چرا که آنها از مرگ نمی‌ترسند. این اظهارات مجری برنامه را به تعجب واداشت.

کارشناس صهیونیست ادامه داد: آنها شهادت را یکی از دو گزینه‌ای می‌دانند که اولین آنها پیروزی است. در حالی که در جامعه اسرائیل همه از مرگ می‌ترسند و می‌خواهند فرزندان خود را برای خدمت به دفاتر اداری بفرستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس