کد خبر 891088
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
بی‌خانمان نمایه در انگلیس

آمارهای منتشر شده نشان می دهد نداشتن منزل شخصی و اجاره نشینی مشکلی است که میلیون ها نفر در کشورهای توسعه یافته اروپایی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش مشرق، نداشتن منزل شخصی و اجاره نشینی مشکلی است که میلیون ها نفر در کشورهای توسعه یافته اروپایی هم با آن دست و پنجه نرم می کنند.

آمارهای منتشر شده از سوی نهادهای بین المللی نشان می دهد تنها 69.2 درصد از مردم در اتحادیه اروپا دارای منزل شخصی هستند و بقیه یا اجاره نشین هستند و یا در کوچه و خیابان زندگی می کنند.

بررسی این آمارهای نشان می دهد در میان کشورهای اروپایی نیز در کشورهایی که توسعه یافته تر هستند به طور معمول اجاره نشینی شایع تر است.

در میان کشورهای اروپایی، رومانی که در اروپای شرقی واقع شده است کمترین میزان اجاره نشینی را دارد به طوری که 96.9 درصد مردم این کشور دارای منزل شخصی هستند. لیتوانی با 90.3 درصد و کرواسی با 90 درصد به ترتیب در رتبه های بعدی از این نظر قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

بی خانمانی ۴۴ هزار کودک و نوجوان در استرالیا

از سوی دیگر مردم سه کشور سوئیس، آلمان و اتریش که در اروپای غربی واقع شده اند و توسعه یافته تر حساب می شوند با بیشترین میزان اجاره نشینی مواجه هستند. تنها 42.5 درصد مردم سوئیس خانه دار هستند و بقیه در خانه های اجاره ای زندگی می کنند. نرخ اجاره نشینی در این کشور بالاترین رقم در میان کشورهای اروپایی است.

آلمان که بزرگترین اقتصاد اروپا محسوب می شود در رتبه دوم قرار دارد. بر اساس آمارها، تنها 51.7 درصد آلمانی ها خانه دار هستند. اتریش با 55 درصد در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته است.

این رقم برای برخی کشورهای دیگر عبارت است از: روسیه 87.3 درصد، اسپانیا 77.1 درصد، پرتغال 75.2 درصد، ایتالیا 72.3 درصد، هلند 69 درصد، فرانسه 64.9 درصد، انگلیس 63.4 درصد و ترکیه 60.4 درصد،

جدول: رده بندی کشورهای اروپایی بر اساس جمعیت خانه دار(درصد)

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس