کد خبر 890148
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
نکونام

سرمربی تیم فوتبال نساجی قائمشهر در گفت‌وگوی تفصیلی اعلام کرد که فوتبال ایران باید بابت زحماتی که برانکو کشیده است، از او ممنون باشد.

به گزارش مشرق، تیم فوتبال نساجی فصل گذشته پس از ۲۴ سال جواز صعود به لیگ برتر را کسب کرد و توانست حسرت چندین ساله هواداران قائمشهری را پایان دهد. جواد نکونام سرمربی جوان و موفق این تیم در میانه راه فصل گذشته به جمع قائمشهری‌ها اضافه شد و در مدت کم حضورش تأثیر فراوانی در صعود تاریخی قائمشهری به لیگ برتر داشت.


نساجی اکنون با گذشت پنج هفته از لیگ برتر،‌ به دو شکست،‌ دو تساوی و یک پیروزی رسیده و عملکرد فنی قائمشهری‌ها تا حد زیادی رضایت هواداران این تیم را نیز جلب کرده است.

  با نکونام گفت‌وگویی تفصیلی انجام داده‌ایم که آن را در زیر می‌خوانید.

  نساجی پس از ۲۴ سال جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد با این وجود عملکرد خود را در ۵ هفته گذشته چطور ارزیابی می‌کنید؟

در ۹ بازی اول‌مان در فصل گذشته لیگ یک هدفگذاری انجام دادیم برای خوب نتیجه گرفتن چون واقعا امیدهایمان برای صعود کمرنگ بود. تمام برنامه و هدفمان این بود تا از حیثیت نساجی در فصل گذشته دفاع کنیم. در ۳ بازی اولمان ۲ برد و یک تساوی کسب کردیم اما هیچ صعودی در جدول نداشتیم. بعد از آن یک به یک به مصاف مدعیان لیگ یک رفتیم و بعد از پیروزی مقابل هر یک از آنها یک پله در جدول صعود می‌کردیم. فصل گذشته وقتی فجر سپاسی را بردیم بالاتر از این تیم صعود کردیم در نهایت هم از ۹ بازی خودمان در ۷ مسابقه پیروز شدیم و ۲ تساوی به دست آوردیم. این آمار خوبی بود که ما سال گذشته از خود به جای گذاشتیم و در نهایت به لیگ برتر صعود کردیم. صعودمان به لیگ برتر نه برای ما مربیان است و نه برای شخص خاص دیگری. این صعود حاصل هماهنگی و همکاری مالک و مدیریت باشگاه، کادر فنی، بازیکنان و هواداران نساجی بود.

  شروع‌تان را در فصل جاری چطور می‌بینید؟

نساجی ۲۴ سال تیم سطح اول فوتبال بوده و سختی‌های زیادی کشیده تا این تیم به لیگ برتر برسد. حالا هم نیاز دارد توجه بیشتری به این تیم شود تا به شرایط خوب برسد. شاید شرایط ما برای جذب بازیکنان جدید با توجه به مبالغی که در لیگ برتر جابجا می‌شود سخت بود. شما می بینید که هزینه‌های ۴ الی ۵ میلیاردی برای بازیکن می‌شود اما ما چنین مبالغی نداریم و حتی نمی‌توانستیم برای جذب بازیکن به میلیارد فکر کنیم.

با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داشتیم شروع به جذب بازیکن کردیم اما برخی از بازیکنان که با آنها توافق کرده بودیم باشگاه‌های دیگر مبالغ بیشتری به آنها دادند و نتوانستیم جذبشان کنیم. تمام فکر و ذکر ما پیش از فصل این بود که بتوانیم تیم خوبی برای آینده نساجی بسازیم تا این تیم مستحکم بسته شود و روند آن آسانسوری‌وار نباشد و در پایان کار به لیگ پایین‌تر سقوط نکنیم. فکر می‌کنم الان وضعیتمان خیلی بهتر از هفته‌های ابتدایی شده است. باز هم می‌گویم این تیم فقط و فقط نیاز به کار و تلاش دارد تا به هدف خود در طول فصل برسد.

  صعود نساجی به لیگ برتر حاشیه‌های زیادی داشت و حتی باشگاه خونه به خونه بابل نسبت به صعود تیم نساجی اعتراضاتی داشت و مدعی بود در دیدار تیم شما مقابل راه‌آهن تبانی صورت گرفته است.

همه مردم و رسانه‌ها از من شناخت کافی دارند. خودتان می‌دانید من دنبال حاشیه نیستم و سعی می‌کنم کار خودم را انجام دهم. الان هم در این بحث فقط یک چیز را مطرح می‌کنم. ما در ۹ بازی لیگ دسته اول ۷ پیروزی و ۲ تساوی به دست آوردیم. این کارنامه بقیه چیزها را مشخص می‌کند. سرمربی وقت تیم خونه به خونه آقای اسکوچیچ که یکی از مربیان خوب و حرفه‌ای است اذعان کرد که نساجی لیاقت لیگ برتری را داشت. ۵ بازی با تیم‌های مدعی لیگ داشتیم؛ مس کرمان و فجر سپاسی را بردیم و با نفت مسجد سلیمان مساوی کردیم. با تیم‌هایی بازی کردیم که سرمربیان آن از دوستان صمیمی من بودند.

با مس رفسنجان مساوی کردیم که سرمربی آن علی سامره دوست صمیمی من است یا با محمود فکری که سرمربی نفت مسجد سلیمان بود مساوی کردیم. من فوتبالی صحبت می‌کنم؛ ما ۷ برد و ۲ مساوی در ۹ بازی آخرمان کسب کردیم. این کارنامه من است و کاری ندارم تیم دیگری چه اتفاقی برایش افتاده و الان چه حرفی می‌زند. تیم ما بهترین نتایج را گرفته، تمام تیم‌های مدعی را برده و به لیگ برتر صعود کرده است. تنها تیمی که ما با آن بازی نکردیم خونه به خونه بود. این بحث فوتبالی من است بحث‌های غیرفوتبالی هم بماند برای آدم‌های غیرفوتبالی.

  تیم راه‌آهن هم که مدعی است نساجی در دیدار با آن تیم تبانی کرده در اکثر بازی‌های خود در نیم‌فصل فصل گذشته با تعداد گل زیاد از حریفانش شکست خورد...

من کاری به راه‌آهن ندارم چون به هر حال آن تیم مشکلاتی داشت که نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. خودم ۳ سال در تیم‌های پایه راه‌آهن بازی کردم. راه‌آهن تیم ریشه‌داری اما مشکلاتی برایش آمد. هفته پیش از دیدار با ما ۷ گل از فجر سپاسی خورد یا ۴ گل از تیم شهرداری تبریز دریافت کرد. فوتبال است و این اتفاقات می‌افتد. به طور مثال بارسلونا هم ۸ گل به تیم اوئسکا زد. در هر صورت فوتبال است و انگیزه‌ها متفاوت است. زمانی که در استقلال بازی می‌کردم قهرمان لیگ شده بودیم اما در بازی آخر مقابل داماش گیلان در ورزشگاه آزادی شکست خوردیم. اتفاقات فوتبالی است  و من به حواشی کاری ندارم.

  تیم شما سرمایه‌ای به نام تماشاگر دارد که در بیشتر بازی‌های لیگ ورزشگاه خانگی را پر می‌کنند و همواره حامی تیمشان هستند وجود این هواداران چقدر در موفقیت تیم شما تاثیر دارد؟

همه مردم ایران می‌دانند تیم ما چون ۲۴ سال در لیگ برتر نبوده زحمات زیادی برای آن کشیده شده است. جالب است بدانید الان هم مردم وقتی من را بیرون می‌بینند می‌گویند این تیم ۲۴ سال طول کشیده است تا به لیگ برتر صعود کند، ما ۲۴ سال دیگر هم پای این تیم می‌ایستیم. واقعا هواداران ما این تیم را اینطور دوست دارند. همه چیز آنها نساجی است و واقعا عاشق این تیم هستند. الان طوری شده که من خودم هم حس دیگری به این تیم دارم. قبل از اینکه سرمربی نساجی شوم حتی دو بار هم به قائمشهر سفر نکرده بودم ولی اکنون حس خیلی خوبی نسبت به این تیم و این شهر پیدا کرده‌ام. این هم فقط به خاطر مردم قائمشهر است. آدم از این شهر لذت می‌برد.

  تیم شما عملکرد فوتبالی بسیار خوبی در ۵ هفته ابتدایی لیگ برتر داشته اما برخی اعتقاد دارند در بخش هجومی مشکلاتی دارید...

من فکر نمی‌کنم مشکلی در بخش هجومی داشته باشیم. الان در لیگ برتر تیم‌هایی هستند که حتی ۳ هفته متوالی گلی نزده‌اند. در فاز هجومی هم خوب هستیم حتی یک پنالتی را هم از دست داده‌ایم. دو ضربه هم به تیر دروازه تیم‌ها زده‌ایم. در فاز هجومی با توجه به تیم‌هایی که مقابل آنها بازی کرده‌ایم عملکرد بسیار خوبی داشته‌ایم اما این حرف شما درست است و ما می‌توانیم در فاز هجومی کارمان را بهتر تمام کنیم. این هم در برنامه و ذهن ما هست که بتوانیم این نقطه ضعف را برطرف کنیم. شما ببینید قرعه‌کشی ۵ هفته ابتدایی فقط بازی با نفت مسجد سلیمان کمی آسان بود که این تیم هم همراه خودمان به لیگ برتر صعود کرده در سایر بازی‌ها هم ما باید فولاد خوزستان را شکست می‌دادیم که متاسفانه نتوانستیم. تراکتورسازی هم شما مطمئن باشید یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ است. قبل از آن هم با پارس جنوبی بازی کردیم که استقلال را شکست داده بود. در آن بازی هم دقیقه ۸۲ ما گل سالم زدیم اما داور به اشتباه مردود اعلام کرد. فقط در بازی با ذوب‌آهن باید مساوی می‌کردیم بقیه بازی‌ها را باید می‌بردیم. امیدوارم در آینده شرایطمان بهتر شود البته اشتباهاتی داشتیم و خود من هم اشتباهاتی در این هفته‌ها داشته‌ام اما دیگر نمی‌خواهم به آنها فکر کنیم. گذشته‌ها گذشته و باید به بازی‌های آینده فکر کنیم.

 فصل سختی در لیگ برتر دارید و تیم‌هایی مانند تراکتورسازی و سپاهان هزینه‌های زیادی کرده‌اند،‌ رقابت با این تیم‌ها را چطور می‌بینید؟

کار سخت را دوست دارم. به دنیا آمدم برای کارهای سخت و دوست دارم این کارها را انجام بدهم. بیشتر به کار خودم نگاه می‌کنم و دوست دارم کار خودمان خوب باشد. کارهای تیم‌های دیگر را نگاه و برنامه‌ریزی می‌کنیم ولی فقط به تیم خودمان فکر می‌کنیم. لیگ سختی است و هر تیمی پول بیشتری داشته بازیکن بهتری گرفته ولی ما برای قهرمانی مبارزه نمی‌کنیم. تیمی نیستیم که مدعی قهرمانی باشیم و قطعاً این تیم‌ها برای شکست تیم ما می‌آیند ولی ما تیمی نیستیم که برویم جلوی این تیم‌ها ببازیم، اگر هم ببریم قهرمان نمی‌شویم،‌ چون مدعی قهرمانی نیستیم. پس شرایط‌مان کاملا متفاوت است. الان با استقلال،‌ پرسپولیس،‌ سایپا و سپاهان چهار بازی سنگین داریم. این تیم‌ها مدعی قهرمانی هستند و اگر هم ببازیم چیزی از دست نمی‌دهیم، اما برای فوتبال بازی کردن برای خودمان، هواداران‌، شخصیت‌مان به زمین می‌رویم تا نتیجه بگیریم. می‌دانیم هم اگر چهار بازی هم ببریم قهرمانی برای ما نیست،‌ حساب ما جداست. باید به تیم خودمان فکر کرده و هر چقدر که می‌توانیم خوب بازی کنیم.

  به نظرتان کیفیت لیگ نسبت به گذشته چه تغییری کرده است؟

قطعاً کیفیت فوتبال حرفه‌ای،‌ شرایط سخت‌افزاری و استادیوم‌ها بهتر شده اما قبلاً کیفیت لیگ از لحاظ بازیکن و کیفیت فنی بالاتر بود.

 حضور مربیان خارجی مانند برانکو،‌ شفر و توشاک چقدر روی کیفیت فنی لیگ‌ ایران تأثیر می‌گذارد؟

قطعا این موضوع به فوتبال ما کمک می‌کند،‌ چون وقتی تیم‌های ما مربیان با دانشی داشته باشند با بدنسازی و تمرینات خوب بازیکنان با کیفیت‌تری را در اختیار تیم ملی قرار می‌دهند.

 دومین حضور تیم ملی در جام جهانی شاید انگیزه بازیکنان را در لیگ بیشتر کند،‌ شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند از زبان شما که بیشترین بازی ملی را دارید وضعیت تیم ملی را بشنوند، با شرایط موجود وضعیت تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنید.

فوتبال ملی هر کشوری وقتی موفق باشد این موفقیت به باشگاه‌ها هم می‌رسد. تمام کسانی که در فوتبال هستند از این موفقیت سهم می‌برند. اینطور نیست که این سهم مادی باشد، سهم ورزشی،‌ امکانات،‌ توجه بیشتر و بازیکنان بهتر است. به طور مثال تیم ملی فرانسه وقتی قهرمان جام جهانی شد، به نفع همه اهالی فوتبال این کشور بود و بازیکنان فرانسوی ترانسفر شدند.  زمانی که اسپانیا همه جام‌ها را یکی یکی می‌برد من در اسپانیا بازی می‌کردم و زمانی که در تست پزشکی شرکت کردم به من گفتند باید افتخار کنی چون در بهترین لیگ دنیا بازی می‌کنی. موفقیت تیم ملی کشور ما هم همین است  و اگر تیم ما موفق شود به خود من هم کمک زیادی می‌شود. امیدوارم تیم ما در جام ملت‌های آسیا حضور قدرتمندی داشته باشد و بتواند جام قهرمانی را به دست بیاورد.

  لژیونرهای فوتبال ایران به جز جهانبخش و قدوس، بقیه در لیگ‌های متوسط اروپایی بازی نمی‌کنند. این بازیکنان به نظر شما در سطح بالایی بازی می‌کنند؟

زمانی لژیونرهای ایرانی زمانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بازی می‌کردند، اما الان در کشورهایی چون هلند، انگلیس و روسیه بازی می‌کنند. این یک موفقیت به حساب می‌آید. شاید در آلمان و اسپانیا لژیونر نداشتیم، اما بالاخره لژیونر داریم. قبلاً ۳،۲ بازیکن در لالیگا ۸،۷ بازیکن در بوندسلیگا و همچنین در سری A ایتالیا و لیگ برتر انگلیس داشتیم. کیفیت بازیکنان ما نسبت به گذشته کاهش یافته اما آنها باید به سرعت به سطح بازیکنان قبلی ما برسند. بازیکنان ما لژیونر شده‌اند و توانایی آن را دارند که باز هم به کشورهای خارجی بروند. باز هم بازیکنان ما لژیونر خواهند شد و امیدوارم به موفقیت برسند، اما اینکه بگوییم لژیونر نداریم، حداقل بهتر از ۶ ماه یا دو سال قبل هستیم. دو سال پیش پنج لژیونر داشتیم، اما اکنون ۱۰ لژیونر داریم. این یک قدم بزرگ رو به جلویی محسوب می‌شود.

  این لژیونرها را نمی‌توان دستاورد جام جهانی ۲۰۱۸ دانست؟

زمانی که به مصاف اسپانیا یا پرتغال می‌روید، چگونه می‌خواهید خوب بازی کنید تا دیده شوید؟ این خیلی سخت است. در جام ملت‌های آسیا، بازیکنان در سطح آسیا هستند و مشخص می‌شود کیفیت بازیکنان ایرانی بهتر است یا کشورهای دیگر.

  وحید هاشمیان اعتقاد داشت که اسپانسرهای کشورهای شرق آسیا نقش مهمی در این زمینه دارند و کار بازیکنان ایرانی برای لژیونر شدن در لیگ‌های بزرگ خیلی سخت است.

قطعاً این اسپانسرها هم نقش دارند، اما کیفیت بازیکن اول از همه مهم است. آیا لژیونرهای ما در گذشته با اسپانسر به لالیگا یا بوندس‌لیگا می‌رفتند؟ بله. بازیکنان ما باید خیلی بهتر باشند. شرکت‌های ژاپنی از کشور خود به لالیگا بازیکن آوردند که پس از ۶ ماه، جواب نگرفتند و از اسپانیا رفتند. این شرکت‌ها به آلمان بازیکنان زیادی می‌برند و خودشان اسپانسر آن باشگاه‌ها می‌شوند، اما ما که نمی‌توانیم چنین کاری کنیم، بازیکنان‌مان باید از لحاظ فنی، کیفیت فنی فوق‌العاده بالایی داشته باشند.

 برای به تعویق افتادن دیدار نساجی مقابل پرسپولیس هم با این باشگاه همکاری کردید. کمی در این باره توضیح دهید.

برای ما هیچ مشکلی نیست که مقابل استقلال و پرسپولیس که در آسیا بازی دارند، در هر روز و هر زمانی بازی کنیم. نگاه ما ملی است و استقلال و پرسپولیس باشگاه‌های ایران هستند که باید از حیثیت کشور دفاع کنند. موفقیت این دو تیم برای ما مهم است. با تعویق دو ساعت، یک روز یا پنج روز و هر چقدر که بتوانیم، به این دو تیم کمک می‌کنیم. اگر به برنامه دو باشگاه ضربه می‌خورد، حتی حاضر هستیم با استقلال و پرسپولیس بعد از مسابقات لیگ برتر بازی کنیم.

  خیلی‌ها بعد از جام جهانی معتقد بودند تیم ملی ما نیاز به تغییراتی در سبک بازی یا روی نیمکت خود دارد، با این موضوع موافقید؟

من در مورد کسی نظر نمی‌دهم،‌ فقط  می‌گویم شما با هر سبک و سیاقی که بازی کنید، باید نتیجه بگیرید. من الان ترجیح می‌دهم تیمم هجومی بازی کند یا دفاعی، اگر هجومی بازی کنم چهار گل بزنم،‌ خوبم،‌ اما اگر چهار گل بخورم،‌ بدم. فرقی نمی‌کند،‌ در فوتبال باید ایده و برنامه داشته باشید و بر اساس  آن جلو بروید. الان سرمربی تیم ملی تصمیم می‌گیرد دفاعی بازی کند، شما نمی‌توانید ایرادی بگیرید. این تصویر و فکری است که مربی تیم بر اساس داشته‌هایش دارد. چیزی که مهم است نتیجه است و کی‌روش هم دو دوره تیم را به جام جهانی برده، این چیزی است که ما خواستیم و به آن هم رسیده‌ایم.

  قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها؟

دور از دسترس نیست اما به خیلی از چیزها بستگی دارد. امکانات، آمادگی بازیکنان و خیلی مسائل دیگر دست به دست هم می‌دهد تا تیم به موفقیت برسد. تیم ما در جام جهانی وقتی مقابل اسپانیا بازی کرد همه می‌گفتند اسپانیا بازی را می‌برد،‌ اما در جام ملت‌ها تیم ما با هر تیمی بازی کند همه می‌گویند ایران پیروز می‌شود. مثلا با امارات بازی کنیم همه می‌گویند ما می‌بریم. این کار را سخت می‌کند. همه تیم‌ها هم خودشان را خوب آماده می‌کنند. چهار،‌ پنج تیم مدعی قهرمانی هستند و این کار را سخت می‌کند. در هر صورت امیدوارم این اتفاق بیفتد.

  اگر تیم ملی در جام ملت‌های آسیا به قهرمانی برسد، می‌توانیم بگوییم که کی‌روش در فوتبال ایران کارنامه موفقی داشته، و در صورت ناکام بودن می‌توانیم بگوییم با وجود صعود به دو جام جهانی، کی‌روش کارنامه ناموفقی داشته است؟

خیر. شما باید بگویید که در جام ملت‌ها که هدف ما قهرمانی بوده،‌ موفق نبودیم، اما او (کی‌روش) تاکنون دو بار ایران را به جام جهانی رسانده و باید بگوییم در این زمینه موفق بوده است. نمی‌توانیم بگوییم موفقیتی نداشته است.

  یک مسئله در فوتبال ما رخ داده و آن هم مقایسه‌های زیادی است که بین برانکو و کی‌روش می‌شود. هر اتفاقی در فوتبال ایران رقم می‌خورد، این دو مربی را با هم مقایسه می‌کنند. شما با هر دو مربی در تیم ملی کار کرده‌اید و می‌خواهیم بدانیم ابتدا آنها با هم قابل مقایسه هستند و آیا مقایسه مربی ملی و باشگاهی درست است؟

هر مربی یا بازیکنی با دیگری قابل مقایسه نیست. هیچ‌کس را شما نمی‌توانید مقایسه کنید، چه در راه رفتن، چه در دویدن، در شوت زدن یا پاس دادن مقایسه کردن درست نیست. من با این مسئله مخالفم و هرکسی برای خودش یک کارهایی انجام داده است. اینکه برای هر نفر مهم است، ایده و علاقه‌ای است که برای خودش اهمیت دارد و می‌خواهد آنها را دنبال کند. حالا اینکه ایده دو نفر شبیه هم شود یا متفاوت باشد، چیزهایی است که در فوتبال رقم می‌خورد و این را باید بگویم که هیچ‌کس شبیه هیچ‌کس دیگر نیست.

  رابطه شما با برانکو و هواداران پرسپولیس چطور است و اینکه آیا ارتباط با برانکو در تغییر تاریخ دیدار با این تیم اثر داشت؟


در دنیای حرفه‌ای ارتباطات تأثیرگذار است. برانکو را واقعاً دوست دارم، او برای من و فوتبال ایران زحمت کشیده است. فوتبال ایران و کشورمان باید از زحماتی که برانکو کشیده است، ممنون باشد. در مورد هواداران پرسپولیس هم باید بگویم، هیچکدام‌شان نمی‌توانند بگویند که من به آنها بی احترامی کرده‌ام. کاری نکرده‌ام که باعث ناراحتی هواداران پرسپولیس شود و بالعکس. غیر از این صحبت‌هایی که در مورد استقلال و پرسپولیس می‌شود، همیشه یک چیز آن برای من مهم بوده و آن هم احترام است. همیشه به من احترام گذاشته‌اند و من هم به هواداران پرسپولیس، احترام گذاشته‌ام. بازیکنان پرسپولیس، استقلال، هواداران این دو تیم همیشه برای من همیشه احترام گذاشته‌اند و من هم برای آنها احترام قائلم.

  در مورد طلبی هم که از استقلال داشتید، کمتر صحبت کردید. در نهایت مشخص نشده که این طلب به کجا رسید، در این خصوص توضیح می‌دهید؟


در این مورد یک بار سال گذشته توضیح دادم و باید یک بار دیگر توضیح بدهم. قرارداد من با استقلال مربوط به فصل ۹۲-۹۱ و ۹۳-۹۲ بود که طلبم از قرارداد سال دوم را به طور کامل بخشیدم. برای سال اول هم زمانی که آقای افشارزاده و افتخاری بودند، صحبت کردم و خواستم مالیاتم را پرداخت کنند و من پول هیچ کدام از دو سال را نمی‌خواهم. هیچ ترتیب اثری داده نشد تا من ممنوع المعامله شدم، حساب‌هایم را مسدود کردند، با خانواده‌ام به فرودگاه رفتم و ممنوع الخروج بودم که با خانواده به تهران برگشتم.

هیچ کاری نمی‌توانستم انجام دهم و رفتم با آقای افتخاری و ملکی برای حل این مشکل جلسه داشتم و بازهم ترتیب اثری داده نشد. در نهایت آخرین مهلتی که AFC به باشگاه استقلال داده بود، باعث شد دوستان چهارشنبه شب گذشته ساعت ۹ شب با من تماس بگیرند. پنجشنبه عید و جمعه هم روز تعطیل بود و دوستان از من خواستند شب دو روز قبل از تعطیلی به باشگاه استقلال بروم. به آنها گفتم چهارشنبه شب چه اتفاقی می‌تواند رخ بدهد که من طلبم را ببخشم یا به کجا می‌توانم پول پرداخت کنم تا مالیاتم را ببخشند؟ گفتند شما بیایید و ما قول می‌دهیم که گفتم قبلاً هم قول گرفته‌ام.

طلب من از باشگاه استقلال بابت مالیاتم و مربوط سال ۹۲-۹۱ است. دو سوم مالیاتم را پرداخت کردند و یک سوم آن باقیمانده و طلب‌های دیگر هم به من پرداخت نشده است. به آنها گفتم سال ۹۳-۹۲ را کاملاً می‌بخشم و مبلغ چشمگیری هم هست. در حالی که وقتی از باشگاه استقلال هم می‌رفتم و علی رغم میل باطنی‌ام برای جدایی، اما ۱۰۰ هزار دلار به باشگاه استقلال دادم و جدا شدم. این طلب چشمگیر را بخشیدم و گفتم پولی از باشگاه استقلال نمی‌خواهم و فقط مالیاتم را پرداخت کنید.

همانطور که گفتم تاکنون فقط دو سوم مالیاتم پرداخت شده و این پرداخت را کامل نکرده‌اند که به همین دلیل من هیچ برگه‌ای را برای تسویه امضا نکرده‌ام و تا زمان پرداخت کامل مالیاتم، برگه‌ای را هم امضا نخواهم کرد. باید ابتدا تکلیف این موضوع مشخص شود تا با باشگاه استقلال به توافق برسم. مشکل مالیاتی خیلی جدی شده بود و حتی تا توقیف مغازه من پیش رفتند که با توجه به عقبه‌ای که من در این فوتبال دارم، خیلی برای من خوب نبود. این مسئله خیلی جالب است که گذاشتند چهارشنبه ساعت ۹ شب و آخرین نفر با من صحبت کردند، در حالی که طلب خیلی بازیکنان را نقداً پرداخت کردند، پول بازیکنانی که حتی یک دقیقه برای این تیم بازی نکرده بودند و روی سکو می‌نشستند را دادند و سپس نوبت به من رسید. خیلی‌ها هم پول‌شان را گرفتند، اما مصاحبه می‌کردند طلب‌مان را بخشیده‌ایم که اینطور نبود. من هم تا زمانی که این مسئله حل نشود، برگه‌ای را برای تسویه حساب امضا نمی‌کنم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس