کد خبر 890014
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
تسنیم

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: همه این مکاتبات و نامه‌نگاری‌های آقای کروبی که در این اواخر رسانه‌ای شده، توسط آقای حسین کروبی صورت گرفته است.

به گزارش مشرق، قربانعلی قائمی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به نامه‌ منتسب به دبیرکل حزب اعتماد ملی  که مسئولیت برگزاری کنگره آتی این حزب  را به الیاس حضرتی واگذار کرده،‌ گفت: آقای دوستی و برخی دیگر از اعضای اعتماد ملی تنها کسانی بودند که  با آقای کروبی دیدار کردند و یکی از  پیش شرط‌های این دیدار نیز این بود که مفاد آن  هیچگاه رسانه‌ای نشود.

وی افزود: آن چیز که محرز است این است که آقای حضرتی در این سالها هیچگاه به شکل مستقیم با دبیرکل دیداری نداشته و  شنیده‌ها حاکی از این است که همه این مکاتبات و پیغام‌هایی که در این اواخر رسانه‌ای شده، توسط آقای حسین کروبی صورت گرفته است. 

بیشتر بخوانید:

درباره نامه جدید کروبی: "آن شیخ" همه را به کیش خود پندارد!

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد:‌ درباره نامه اخیر که بر اساس آن آقای حضرتی مسئول برگزاری کنگره آینده اعتماد ملی معرفی شده نیز برخی‌ها می‌گویند این نامه از طریق خانم فاطمه کروبی به دست دبیرکل رسیده است. البته شبهاتی در  رابطه با این نامه‌ها وجود دارد که آیا مفاد ‌این مکاتبات با نظارت و میل کامل آقای کروبی نوشته شده یا اینکه دیگران این نوشته‌ها را آماده کرده و با دادن اطلاعات غلط و یا ناقص به آقای کروبی، وی  را تشویق به امضای این نامه‌ها می‌کنند.

قائمی ادامه داد: در اینکه شما یک نامه  آماده‌ای را به شخصی می‌دهید که امضا کند تا اینکه خود شخص نامه را نوشته و به امضا رسانده  باشد تفاوت معناداری وجود دارد. به ویژه اینکه آقای کروبی در حصر هستند و اشراف کاملی نسبت به فعل و انفعالات اخیر حزب نداشته و  اطلاعاتی که برخی نزدیکان ایشان در اختیارش قرار می‌دهند در تصمیماتشان  تاثیر مستقیم دارد. 

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره این موضوع که آیا طیف معترض به تصمیمات اخیر در اعتماد ملی به مفاد نامه اخیر که براساس آن الیاس حضرتی مامور برگزاری کنگره آتی حزب شده، تمکین می‌کنند، گفت: بنده  وارد اعتماد ملی نشده‌ام که تنها افراد معدودی به عنوان  تصمیم‌گیر مطرح باشند و دیگر اعضای حزب  چشم و گوش بسته به اجرای این تصمیمات بپردازند. بنابراین اگر عده‌ای تصمیماتی در حزب گرفته باشند که پروسه تشکیلاتی خود را طی نکرده باشند طبیعی است که ما به آن تمکین نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر برگزار کنندگان کنگره مطابق با ساختارهای مصوب شده در اساسنامه عمل کنند و همه اعضای حزب در تصمیم‌گیری‌ها دخیل باشند ما نیز در کنگره شرکت خواهیم کرد اما اگر احساس کنیم گروهی محدود در حال دیکته کردن نظراتش به تمامی اعضای حزب است و به شکل فرمان از بالا به پایین در حال هدایت فعالیت‌های حزب است، قطعا در این کنگره حضور پیدا نخواهیم کرد. 

قائمی در پایان تاکید کرد: آن چیز که مشخص است این است که بسیاری از جوانان و بانوان فعال در اعتماد ملی که نقش کلیدی در پیروزی‌های سالهای اخیر حزب داشته‌اند امروز به هیچ وجه خود را در تصمیمات حزب دخیل نمی‌بینند و افرادی که در سال 87 برای مدت 2 سال انتخاب شدند هنوز هم به عنوان کدخدا  بر مقدرات حزب حاکم هستند که در کمال تاسف تنها به دنبال تامین منافع شخصی خود هستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس