سوریه

چند گروه از نیروهای سوری و مقاومت به منظور انجام عملیات پاکسازی صحرای شرقی سوریه از وجود عناصر مخفی داعش، درحدفاصل شهرهای المیادین و البوکمال مستقر شده اند.

به گزارش مشرق، بهار امسال، نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین و نفس گیر موفق شدند بخش های وسیعی از مناطق اشغالی را در غرب رود فرات (جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص) از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: با وجود پاکسازی های صورت گرفته، هسته های خاموش گروه تروریستی داعش در این محور حضور دارند و حملات پراکنده ای را علیه نیروهای سوری و مقاومت انجام می دهند.

این منبع میدانی افزود: عناصر مخفی گروه تروریستی داعش در ماه های گذشته حملاتی را علیه نیروهای سوری و مقاومت در حدفاصل مناطق «سخنه - شولا، المیادین - البوکمال، ایستگاه پمپاژ دوم  حمیمه - ایستگاه پمپاژ سوم» انجام دادند.

وی از اعزام چند گروه از نیروهای ارتش سوریه و جبهه مقاومت برای انجام عملیات جدید در جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص برای نابودی هسته های خاموش خبر داد و گفت: نیروهای دفاع ملی و گروه چهارم ارتش سوریه به همراه رزمندگان تیپ فلسطینی القدس و لشکر فاطمیون وارد منطقه شده اند.

این منبع میدانی تصریح کرد: چند گروه از نیروهای سوری و مقاومت درحدفاصل شهرهای المیادین و البوکمال مستقر شده اند و گروه های دیگری در منطقه «مسبق» در محور غربی شهر المیادین موضع گرفته اند.

به گزارش مشرق، عملیات گسترده نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت علیه هسته های خاموش داعش در جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص در روزهای آینده آغاز می شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، حدود ۶ هزار کیلومتر مربع از جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص به هسته های خاموش گروه تروریستی داعش آلوده است که تهدیدی برای مسیرهای ارتباطی مهم در شرق سوریه است.

نیروهای سوری و مقاومت در این عملیات درصدد هستند امنیت را به مسیرهای ارتباطی «تدمر - آراک - سخنه - کباجب - شولا - دیرالزور»، «دیرالزور - المیادین - البوکمال» و «تدمر - ایستگاه پمپاژ دوم - البوکمال» بازگردانند.

به گفته منابع میدانی، تخلیه مناطق اشغالی شرق رود فرات از لوث وجود عناصر تروریستی و احتمال انتقال آنان توسط نیروهای آمریکایی به غرب رود فرات، عزم نیروهای سوری و مقاومت را برای پاکسازی مناطق آلوده جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص چند برابر کرده است.

به گزارش مشرق، این احتمال وجود دارد که عناصر تروریستی داعش در غرب رود فرات حملاتی شبیه ای آنچه که همرزمان آنان در شمال شرق استان سویداء و غرب استان دمشق انجام دادند را در این محور تکرار کنند و همین مسئله باعث شده نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت به سرعت وارد میدان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 1
 • US ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
  10 6
  تا زمانیکه امریکا تو التنفه، وضعیت به همین شکل می مونه
 • GB ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
  12 4
  تنف رو آزاد کنید همه اون ها تسلیم میشن
 • آندرتیکر IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
  7 10
  منو باش که فکر می کردم می خان استان های رقه و دیرالزور رو پس بگیرند از کرد ها و سبز رنگ شون کنند ! پُر واضحه کرد ها و آمریکا داعش را به جان مقاومت می اندازند تا ضعیف شود . بهتر نیست بجای خشک کردن دریاچه خا و رودبارها سرچشمه و آبراه اصلی خشکانده شود ؟
 • CA ۰۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
  27 3
  زنده باد رزمندگان فاطمیون

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس