پرچم امریکا نمایه

نتایج یک تحقیق نشان داد حدود 40 درصد خانواده‌های آمریکایی سال گذشته در تامین آخرین نیازهای اساسی خود از جمله پرداخت پول مواد غذایی، مراقبت‌های بهداشتی، مسکن و هزینه برق و آب مشکل داشتند.

به گزارش مشرق، علی‌رغم اقتصاد قوی، اما حدود 40 درصد خانواده‌های آمریکایی سال گذشته در تامین آخرین نیازهای اساسی خود از جمله پرداخت پول مواد غذایی، مراقبت‌های بهداشتی، مسکن و هزینه برق و آب مشکل داشتند.

بنا بر بررسی موسسه اربن از نزدیک به 7600 بزرگسال، مشخص شد که این دشواری‌ها بیشتر در میان بزرگسالان با درآمد پایین یا دارای مشکلات سلامتی شایع است. اما این گزارش فاش کرد افراد از همه اقشار و مشاغل در جامعه در حال دچار شدن مشکلات مشابه هستند.

بیشتر بخوانید:

آمارهای رسمی از ۴۱میلیون شهروند گرسنه در آمریکا +نمودار

یافته‌های این تحقیق، فشارهای مالی که بسیاری از آمریکایی‌ها تجربه می‌کنند را علی‌رغم اقتصاد قوی این کشور نشان داد.

میشائیل کارپمن، یکی از نوسیندگان این تحقیق گفت متوسط نرخ بیکاری سال 2017 آمریکا 4.4 درصد بود که رقم پایینی که به دنبال سال‌ها کاهش رقم خورده بود اما داشتن شغل ضمانت نمی‌کند که خانواده‌ها بتوانند نیازهای اساسی خود را تامین کنند. در میان خانوارهایی که حداقل یک بزرگسال شاغل دارد، بیش از 30 درصد، داشتن مشکل را گزارش کرده‌اند.

وی افزود: «رشد اقتصادی و بیکاری پایین به تنهایی نمی تواند ضمانت کند که همه بتوانند نیازهای اساسی خود را تامین کنند.»

عدم امنیت در تامین مواد غذایی، رایج‌ترین چالش بود: بیش از 23 درصد از خانوارها در مواقعی طی سال گذشته، برای تامین غذای خانواده خود دچار مشکل بودند. مشکل بعدی پرداخت صورت‌حساب‌های پزشکی خانواده بود که 18 درصد مشکل داشتند. درصد مشابهی از دنبال کردن نیازهای پزشکی خود به علت هزینه‌ها خودداری می‌کردند.

بعلاوه، حدود 13 درصد خانواده‌ها در برهه‌هایی از سال گذشته نتوانستند هزینه‌های آب و برق خود را بپردازند. و 10 درصد خانواده‌ها نیز هزینه اجاره‌بها یا رهن خود را نپرداختند یا دیر پرداخت کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس