کد خبر 888446
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
هیلاری کلینتون

بحث جنجالی استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی برای ارسال اطلاعات حساس دولتی، روی دیگری هم داشته و آن هک شدن سرور این ایمیل توسط یک شرکت پوششی چینی بوده است.

به گزارش مشرق، نشریه «دیلی کالر» بر پایه اطلاعات منابع خود گفته که بحث جنجالی استفاده «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا از ایمیل‌های شخصی، زوایای جدیدی پیدا کرده است.

یکی از دستاویزهای اصلی «دونالد ترامپ» در مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ با هیلاری کلینتون، استفاده غیرقانونی وی از ایمیل شخصی برای ارسال اطلاعات حساس دولتی در دوران حضور در وزارت خارجه بود.

آنطور که دیلی کالر گزارش داده، سرور مرتبط به این ایمیل شخصی، توسط یک شرکت پوششی متعلق به چینی‌ها که دفترش در واشنگتن‌دی‌سی مستقر بوده، هک شده و با بدافزاری که در سرور ایمیل کلینتون قرار گرفته بوده، یک کپی کامل از تمام ایمیل‌های صادره و وارده وی، بدون تأخیر برای چینی‌ها ارسال می‌شده است.

اوایل ماه جولای بود که «لوئی گوهمرت» نماینده مردم تگزاس در مجلس آمریکا فاش کرد که تقریباً همه ایمیل‌های هیلاری کلینتون هک شده و برای یک «نهاد خارجی» ارسال شده است.

«نیک مریل» وکیل کلینتون به این گزارش واکنش نشان داده و با تکذیب آن گفته که «اف‌بی‌آی هزاران ساعت برای تحقیق در خصوص این پرونده، زمان صرف کرد و هیچ مدرکی از نفوذ پیدا نکرد.»

هیلاری کلینتون از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ برای انجام امور اداری خود از یک ایمیل غیردولتی استفاده می‌کرده که این مطلب بر خلاف قوانین آمریکا است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس