کد خبر 887904
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
امیر حاتمی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأکید بر تماما ایرانی بودن جنگنده کوثر گفت: قطعا در این پروژه ما به هواپیماهای موجود نگاه و از آنها استفاده کرده ایم ولی آنچه که وجود دارد تماما ساخت داخل است.

به گزارش مشرق، امیر حاتمی در واکنش به شائبه های مطرح شده در مورد جنگنده بومی کوثر اظهار کرد: نوع برخورد با این موضوع سیر تجربه شده ای است که در مورد هر کدام از دستاوردهای نظامی ما قبلا شاهد بوده ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآور شد: هنگامی که ما از موشک حرف زدیم مدت ها انکار کردند؛ بعد از اینکه بحث موشک تثبیت شد روی دقت موشک ها صحبت کردیم؛ اما این موضوع را هم مدت ها انکار کردند. ولی امروز همه به این قدرت اذعان دارند و اتفاقا کسانی که فریادشان بلند است که باید قدرت موشکی ایران را محدود کرد، همان کسانی هستند که روزی آن را انکار می کردند.

وی تأکید کرد: مطمئنا در مورد این هواپیما و همچنین دستاوردهای بسیار ارزشمندی که اطراف این پروژه بزرگ ایجاد شده خیلی زود به همین نتیجه خواهند رسید.

امیر حاتمی در مورد رنگ هواپیما گفت: آن رنگ، رنگ سازمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. البته در دوره تست ها رنگ هواپیما متفاوت بود ولی هنگامی که به تست های نهایی رسید با رنگ سازمانی نیروی هوایی ارتش آماده شد.

وی در مورد نقطه محل بحث هواپیما در عکس های منتشر شده گفت: این عکس متعلق به نقطه تلاقی فلز و فایبرگلاس است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی در مورد این ادعا که هواپیمای کوثر ارتقاء یافته ی F5 است، با تأکید بر تماما ایرانی بودن هواپیمای کوثر گفت: تمام هواپیماهای جنگی دنیا شباهت هایی به همدیگر دارند. ممکن است هر هواپیمایی به هواپیمای دیگر شبیه باشد. قطعا در این پروژه هم ما به هواپیماهای موجود نگاه و از آنها استفاده کرده ایم ولی آنچه که وجود دارد تماما ساخت داخل و جزو فناوری های روز دنیا است.

منبع: جماران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس