رضا اردکانیان نمایه

وزیر نیرو گفت: فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور نیازمند برق پایدار و مطمئن است و در این مسیر علاوه بر ساخت نیروگاه‌های حقیقی، باید با مدیریت مصرف بتوانیم ظرفیت جدید برق را ایجاد کنیم.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاونرضا اردکانیان در آئین افتتاح 57 پروژه شبکه‌های انتقال فوق و توزیع برق تهران با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی و توسعه ای کشور نیازمند برق پایدار و مطمئن است، اظهار داشت: در این راستا بایستی به نحو مناسب رو به جلو حرکت داشته باشیم که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته بتوانیم در سال پیش رو به اتکا ظرفیت‌های داخلی و همت متخصصان صنعت برق کشور، این ظرفیت‌ها را بیش از پیش افزایش داده و برق پایداری را در هر زمان داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

خبر وزیر نیرو از کسری برق در سال آینده

وی با اشاره به شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی نام گرفته است، عنوان کرد: یکی از ارزشمندترین کالاهای ایرانی، حس تعلق خاطر مردم ما به کشور خودشان است و شاید یکی از هدف گذاری‌های اصلی دشمنان انقلاب آسیب زدن به همین حس تعلق بوده که باید از این حس به عنوان یک کالای منحصر بفرد ایرانی محافظت کنیم.

اردکانیان افزود: دشمن با برنامه ریزی‌های خود تلاش دارد تا این حس را تضعیف کند و امروز باید گفت این حس تعلق خاطر است که موجب شده بیداری گسترده ای در منطقه شکل بگیرد.

وزیر نیرو به اقتصاد مقاومتی اشاره داشت و بیان کرد: ما به جای فرصت زمانی چند برابر و صرف هزینه‌های سنگین توانستیم با بهره گیری از امکانات بلااستفاده در انبارهای تجهیزات خود، کار ارزشمندی را در مسیر اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم که امروز نمونه ای از آن را در افتتاح این پروژه می‌بینید.

اردکانیان با بیان اینکه تابستان امسال را بدون مشکل در شبکه برق رسانی پشت سر گذاشتیم، گفت: دشمنان این نظام قصد داشتند با برنامه ریزی‌های سنگین خود در صنعت آب و برق کشور اختلال ایجاد کنند که با هوشیاری مردم، مدیریت درست مسئولان، استانداران، تدبیر مقامات و همکاری رسانه نقشه شوم آن‌ها نقش بر آب شد و باز تیرشان به هدف ننشست.

وزیر نیرو گفت: باید گفت که تجربه بسیار زیادی برای سال آینده کسب کردیم و هم اکنون دست اندرکار احداث نیروگاه‌های حقیقی و مجازی هستیم که نیروگاه حقیقی توسط متخصصان صنعت برق کشور و مجازی توسط مردم با اصلاح الگوی مصرف و مدیریت صحیح برق انجام می‌شود.

وی افزود: امسال مدیریت مصرف باعث شد تا اوج بار کاهش پیدا کند و همهٔ مردم در سراسر کشور از نعمت برق برخوردار شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس