صوت/ صحبت های خادمی، موافق استیضاح وزیر کار

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از وضعیت نابسامان صنعت بیمه و بانکداری کشور گفت: ژن های معیوب، صنعت بیمه و بانکداری کشور را به نابودی کشانده اند.

به گزارش مشرق، هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز و در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی خطاب به وزیر اقتصاد اظهار داشت: آیا وضعیت اقتصادی کشور را نمی بینید و صدای مستمندان و مستضعفان را نمی شنوید؟ چگونه در این شرایط اقتصادی زندگی توده های مردم سخت تر می شود اما زندگی عده ای هر روز شیرین تر می شود؟

وی تصریح کرد: درست است که شخص رئیس جمهور مقصر این وضعیت است اما اگر از وزیری که مسئول بانک ها و بیمه ها و گمرکات و امور مالیات است سوال نپرسیم از چه کسی بپرسیم؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: آقای کرباسیان در یک سال و نیم اخیر هیچ راهبردی برای اداره اقتصاد نداشته و انتصابات ضعیف و رفتارهای ملوک الطوایفی شرایطی پیش آورده که نتیجه آن را در وضعیت ارزی کشور می بینیم.

خادمی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: در معاونت بیمه و بانک وزارت اقتصاد فردی را گذاشتید که ۹ ماه بیشترین رفت و آمدها را به خارج از کشور داشت و در آخر کار را واگذار کرد؛ در بیمه مرکزی کسانی را گذاشتید که یا در یک سال اخیر در آرزوی رفتن به چین بودند و یا در آرزوی رسیدن به بانک مرکزی.

وی ادامه داد: زیان انباشته شرکت بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه ای کشور در یک سال اخیر از ۳۴۰۰ میلیارد تومان به ۵ هزار میلیارد تومان در حال افزایش است، آن هم در حالی که برای پرداخت سود هیات مدیره اعلام سود می کنند و برای دادن سود سهام داران اعلام زیان می کنند!

ایجاد گروه توسعه ملی و سپردن مدیریت آن به فامیل و بستگان

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با اشاره به وضعیت نظام بانکی کشور اظهار داشت: نظام بانکی کشور نیز وضعیت بهتری ندارد و اکثر بانک ها رقیب بخش خصوصی شده اند و با پول مردم ده ها شرکت و هلدینگ ایجاد کرده اند که یک سیکل فسادانگیز را درست کرده اند.

خادمی خطاب به کرباسیان گفت: گروه توسعه ملی را ایجاد کردید و ده ها زیرمجموعه در آن درست کردید اما مدیریت آنها را به دست فامیل و بستگان خود دادید؛ اگر خاوری نیست اما روحیه خاوری در بین بخشی از مدیران هست و ژن های معیوب، صنعت بیمه و بانکداری کشور را به نابودی کشانده اند.

وی تصریح کرد: فرزند بیست و چند ساله مشاور سابق رئیس جمهور در شرکت های سرمایه گذاری چه می کند و با چه تخصصی مدیریت می کند؟

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به مفاسد رخ داده در گمرکات کشور به گزارش سازمان بازرسی در خصوص فساد سازمان یافته ۱۵ تریلیون ریالی در گمرک پرویز خان اشاره کرد و گفت: طبق این گزارش همه اسناد بایگانی شده و اظهارنظرها در یک آتش سوزی مشکوک شبانه از بین رفته است.

خادمی گفت: کار را به جایی رسانده اید که دولت برای پرداخت بدهی های خود یک شبه دلار را سه برابر می کند و در چنین شرایطی ارزش دارایی های مردم به کمترین حد ممکن می رسد به نحوی که برخی جوانان نمی توانند خانه دار شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس