دستگیری

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری گروهی از متهمین خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت: پرونده‌ای با موضوع جعل و کلاهبرداری از شعبه نهم بازپرسی داسرای ناحیه 2 تهران به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن شاکی در اظهارات اولیه عنوان کرده بود که پس از خرید یک ملک کلنگی در منطقه شهر قدس به ارزش ده میلیارد تومان متوجه شده که مدارک و مستندات ملک خریداری شده تماما جعلی است.

شاکی پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : جهت خرید بک باب منزل مسکونی به بنگاه املاکی واقع در شهرک غرب ( قدس ) مراجعه کرده و برای پرداخت ثمن معامله، علاوه بر پرداخت پول قسمتی از وجه مورد نظر مابقی آن را هفت واحد آپارتمانی در منطقه میرداماد به نام شخصی به نام سعید . ب انتقال دادم اما پس از نقل و انتقال قطعی و پرداخت پول ، زمانیکه قصد تخریب ملک خریداری شده را داشتم مشخص شد که کلیه مدارک ملک خریداری شده تماما جعلی است.

شاکی ادامه داد: پس از آن نیز مشخص شد که آپارتمان های واگذار شده نیز فروخته شدند و در زمان مراجعه به بنگاه جهت پیگیری ماجرا متوجه شدم 3 نفر از مشاورین املاکی که بنده از طریق آگهی روزنامه جهت خرید ملک مورد نظر به بنگاه محل کار آنها مراجعه کرده و طی این مدت جهت خرید ملک با آنها در ارتباط بودم نیز متواری شدند.

با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی دستگیری سه مشاور املاک شدند.

در ادامه با شناسایی هویت واقعی سعید به نام بهروز . ش در خیابان پیروزی واقع در یک مغازه جگرکی (جگرفروشی) ، او نیز دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

بهروز ( سعید ) پس از دستگیری صراحتا به کلاهبرداری از مالباخته اعتراف کرد و گفت : جعل اسناد توسط شخصی به نام هادی انجام شده است.

با شناسایی مخفیگاه هادی در حوالی میدان حق شناس، وی هنگام دستگیری خودش را از طبقه سوم به داخل حیاط منزل پرتاب کرد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت اقدامات درمانی قرار گرفت؛ وی پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی صراحتا به جعل اسناد و املاک و مشارکت در کلاهبرداری اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمین پرونده پس از آنجام تحقیقات و تکمیل پرونده ، با صدور قرار قانونی چند میلیارد تومانی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha