کد خبر 886702
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
فیلم/ پاسخ فتاح به کمپین"نه به کمیته امداد"

فتاح گفت: امسال و با منابع مالی که اختصاص داده شده، تلاش خواهد شد تا این میزان به حدود 50 میلیون ریال به هر نوعروس کمک شود.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی کمیته امداد مازندران، پرویز فتاح امروز در جمع کارکنان اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آمل اظهار داشت: 50 هزار واحد مسکن مهر بر اساس ابلاغ دولت به وزارت راه وشهرسازی که در شهرهای بالای 10 هزار نفر جمعیت برای مستمری بگیران زیرپوشش کمیته امداد و  بهزیستی ساخته و تحویل داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید

ماجرای جمع‌آوری صندوق‌های صدقات تبریز چیست؟

وی با اشاره به  تفاهم نامه انجام شده  وزارت راه وشهرسازی، سپاه پاسداران و خیران، افزود: ساخت 10 هزار مسکن دیگر در روستاها با همکاری سپاه پاسداران، کمیته امداد امام خمینی (ره) وخیران شروع شده و پیش بینی می‌شود حداقل تا پایان امسال به آنان تحویل داده شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به اختصاص اعتبار 21 هزار میلیارد ریالی دولت امسال برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان زیرپوشش این نهاد خبر داد و ابرازامیداوری کرد: با این میزان تسهیلات که برای حدود 135 هزار نفر پرونده‌سازی خواهد شد، زمینه اشتغالزایی حدود 200 هزار مددجوی زیرپوشش این نهاد فراهم شود.

فتاح گفت: علاوه بر این میزان اعتبار، حدود 1.5 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات حمایتی برای مددجویان روستایی ومناطق محروم به تعداد 100 هزار فقره پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سقفی که هم اکنون کمیته امداد امام خمینی(ره) برای پرداخت کمک هزینه جهیزیه مددجویان این نهاد پرداخت می‌کند، حدود 25 میلیون ریال است، گفت: امسال و با منابع مالی که اختصاص داده شده، تلاش خواهد شد تا این میزان به حدود 50 میلیون ریال به هر نوعروس کمک شود.

وی اضافه کرد: از اینکه کمیته امداد امداد امام خمینی(ره) شهرستان آمل توانسته سقف پرداختی و کمک هزینه جهیزیه عروس را در سال گذشته 40 میلیون و امسال تا حدود 50 و 60 میلیون ریال افزایش دهد، بسیار ارزشمند است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه هم اکنون سهم مستمری پرداختی به هر یتیم به طور میانگین حدود 220 هزار تومان است و باید تلاش شود، که این میزان با توجه به شرایط اقتصادی کشور افزایش یابد، از پایین بودن رقم پرداختی سهم هر یتیم آملی حدود 190 هزار تومان به شدت انتقاد کرد.

فتاح  به رئیس و کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آمل دستور داد که تا پایان امسال باید این اداره سهم مستمری هر یتیم در این شهرستان را به بیش از 220 هزار تومان افزایش دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس