کد خبر 886631
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
امیر خجسته

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کمیسیون ویژه فوریت‌های اقتصادی در قوه مقننه شد.

به گزارش مشرق، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح استیضاح مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی در روز یکشنبه هفته آینده گفت: ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت در مواجهه با بحران‌ها و مدیریت کلان اقتصادی از مهم‌ترین دلایل استیضاح وزیر اقتصاد است.


وی با بیان اینکه متأسفانه با روی کار آمدن تیم اقتصادی جدید دولت در سال گذشته روند مخرب اقتصاد ایران شکل گرفت، ادامه داد: در چند وقت گذشته شاهد ارائه چند مدل اقتصادی و سیاست مالی از سوی دولت بودیم و از طرفی نیز در ابتدای امسال و با اعلام خروج ایالات متحده از برجام، ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت وارد فاز جدیدی شد که در این باره مجلس بارها تذکر داد که در یک فقره، سؤال اینجانب منجر به کارت زرد به وزیر اقتصاد شد.

بیشتر بخوانید:

تبعات پیوستن به FATF برعهده دولت و مجلس است

تصمیمات مهم در مجلس برای تامین ارز دارونماینده مردم همدان در مجلس با تأکید بر اینکه بعضی‌ها به‌دنبال ترمیم و تغییر بدنه اقتصادی دولت از طرف خود دولت هستند که این یک فرضیه کاملاً اشتباه است، افزود: اگر دولت معتقد به ناکارآمدی تیم اقتصادی فعلی بود قبل از بروز اتفاقات اخیر فکری به حال تیم اقتصادی خود می‌کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس ضمن ابراز تعجب از کاهش چشمگیر تعداد امضاهای طرح استیضاح وزیر اقتصاد، گفت: متأسفانه برخی از نمایندگان مجلس معتقدند در فضای حساس حاکم بر کشور نباید آرامش سیاسی و وحدت قوا به‌هم بریزد، لذا با توجه به طرح سؤال از رئیس جمهور و استیضاح وزیر کار در صورت استیضاح وزیر اقتصاد این آرامش خدشه‌دار می‌شود. باید تأکید کنم آنچه کشور در شرایط فعلی نیازمند است، افزایش نظارت است.

نماینده مردم همدان در مجلس ضمن تأکید بر لزوم شکل‌گیری کمیسیون ویژه فوریت‌های اقتصادی در پارلمان برای رسیدگی به مسائل مهم اقتصادی و مقابله با اتاق جنگ اقتصادی آمریکا اظهار داشت: پیش‌تر نیز بر لزوم تشکیل کمیسیون ویژه فوریت‌های اقتصادی در مجلس تأکید شد و امروز شمار کثیری از اقتصاددانان برای عبور از بحران ارزی پیشنهاد نظارت مجلس بر نحوه توزیع ارز را داده‌اند که این مسئله می‌تواند از محورهای فعالیت این کمیسیون ویژه باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس