کد خبر 886025
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
بطحایی

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون با حضور وزیر آموزش‌وپرورش از ۱۶ محور مطرح برای استیضاح ۶ محور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مشرق، این بار داستان استیضاح محمد بطحایی در پُست وزارت آموزش‌وپرورش مطرح است، او قرار است امروز با نمایندگان استیضاح کننده در کمیسیون آموزش مجلس دیدار کند و درباره محورهای استیضاح و سوالات مطرح شده به آنها پاسخ دهد.البته او نخستین وزیری نیست که با تهدید استیضاح مواجه می‌شود، بیشتر وزرای آموزش‌وپرورش پس از مدتی تکیه بر  پست وزارت، صندلی‌های لرزان آن را حس خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

نامه ۱۷۰ نماینده به "بطحایی" درباره کنکور

آخرین وضعیت سند ۲۰۳۰ در نظام آموزشی کشور

چالش بطحایی در بهارستان در سالگرد رای اعتماد

محورهای استیضاح بطحایی شامل این موارد است: ۱ ــ عدم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش. ۲ ــ عدم اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان. ۳ ــ عدم دقت در کتب درسی. ۴ ــ عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان و بی‌توجهی به مشکلات رفاهی آنان. ۵ ــ توجه به معلمین حق‌التدریس و کارشکنی در مسیر قانونی کردن به‌کارگیری آنها. ۶ ــ عدم وجود ضابطه در انتخاب مدیران و عدول از قانون. ۷ ــ کاهش اعتبارات آموزش و پرورش به‌ دلیل عدم پیگیری و سوء مدیریت در تأثیرگذاری در دولت. ۸ ــ کاهش شدید اعتبارات سازمان نوسازی مدارس.۹ ــ تضعیف دانشگاه فرهنگیان. ۱۰ ــ عدم توجه و عدم توان برنامه ارائه‌شده به مجلس. ۱۱ ــ جعل تاریخ در کتاب‌های درسی. ۱۲ ــ ورود زودهنگام و خلاف قانون دانشگاه فرهنگیان به تبلیغات انتخابات مجلس یازدهم و سوء استفاده از جایگاه. ۱۳ ــ عدم پذیرش مسئولیت و عذرخواهی بابت اتفاق شوم منطقه غرب تهران. ۱۴ ــ عدم پایبندی به برنامه ارائه‌شده در زمان اخذ رأی.۱۵ ــ فساد اخلاقی در مدارس به‌علت سوء مدیریت.۱۶ ــ بی‌توجهی به زبان‌های مادری و ایجاد زمینه اختلاف در کشور به‌جای وفاق ملی و تأکید بر زبان روسی.

حمایت میرزاده درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۶ محور از سوی نمایندگان برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش مطرح است که در جلسه امروز کمیسیون آموزش به مدت دو ساعت فقط ۶ محور مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: مسائلی همچون سند تحول بنیادین، رتبه بندی معلمان، کتب درسی‌، مطالبات فرهنگیان و وضعیت حق التدریس‌ها در جلسه امروز بررسی و قرار شد ۱۰ محور دیگر در جلسه بعدی کمیسیون بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر نمایندگان از توضیحات بطحایی قانع نشوند و ۱۰ نفر مصرّ به استیضاح باشند آن را اعلام وصول خواهیم کرد. همچنین در جلسه امروز مهمترین موضوعی که مورد بحث قرار گرفت سند تحول بنیادین بود چرا که موارد متعددی از مشکلات و مسائل آموزش و پرورش به عدم اجرای این سند مربوط است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس