کد خبر 885834
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
مجید خدایی

عضو شورای فنی کشتی آزاد گفت: در مورد علیرضا کریمی درحالیکه دوستان و همشهریان رقیبش ما را مورد انتقاد شدید قرار دادند، ریسک کردیم و خوشبختانه او جواب اعتماد کادر فنی را دارد.

به گزارش مشرق، مجید خدایی با اشاره کسب مدال طلای وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های آسیایی 2018 توسط علیرضا کریمی، اظهار داشت: شورای فنی را آدم‌های فنی کشتی تشکیل می‌دهند، کشتی را خوب می‌فهمند، گرچه به این تصمیم یکسری از دوستان و همشهریان دیگر 97 کیلوی ما انتقاد کردند و کمتر کسی فکرش را می‌کرد که علیرضا کریمی بتواند ماگومد ابراگیموف ازبک را شکست دهد، او لااقل تا امروز 4 ایرانی را شکست داده، اما کریمی انتقام همه آنها را با ضربه فنی کردن این کشتی‌گیر گرفت.

وی ادامه داد: این موضوع در شورای فنی خیلی بحث شد. طبق اعلام کادر فنی هم آمادگی بدنی کریمی نسبت به سایر 97 کیلوها بهتر بود و هم اعتقاد داشتند که سبک کشتی او به گونه‌ای است که می‌تواند حریفانش را شکست دهد. این ریسک را کردیم وخوشبختانه هم جواب داد، هر چند که خود من هم در فضای مجازی خیلی فحش خوردم اما همه پای اعتقاد و تصمیم‌مان ایستادیم.

سخنگوی شورای فنی در پاسخ به این سوال که با این نتیجه آیا ملی پوش جهانی بوداپست در 97 کیلو هم علیرضا کریمی خواهد بود تصریح کرد: باید تیم  برگردد و دوباره شرایط بررسی شود. نمی‌شود همینطور در این خصوص نظر داد. درست است که کریمی کشتی گیر خوبی است و جواب اعتماد کادرفنی را هم در بازی‌های آسیایی داد اما به هر شکل باید بررسی شود که آیا در جهانی هم می‌تواند در این وزن برای تیم ملی موثر باشد و از اکنون در مورد این وزن نمی‌شود با یقین صحبت کرد. به هرحال ما در این سال‌ها در این وزن خلأیی داشتیم که پر نشده بود. به همین دلیل شورای فنی و کادرفنی تصمیماتی را اتخاذ کردند. به هرشکل علیرضا کریمی شایستگی‌های زیادی دارد و اکنون در اوج است و بعد از مدت ها خودش را پیدا کرده و رو به رشد بوده است. جوان است و جای کار هم زیاد دارد.

نفر سوم کشتی آزاد جهان در سال 2002 همچنین در مورد شانس دوباره ای که در وزن 97 کیلو به رضا یزدانی داده شده، گفت: باید شرایط بررسی شود. شورای فنی هر کسی که آماده تر و بهتر باشد را انتخاب خواهد کرد. کسی که بهتر بتواند برابر حریفان خارجی مبارزه کند. ما به فکر اعتلای کشتی ایران هستیم.

وی در مورد طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوی بازی های آسیایی نیز خاطرنشان ساخت: او فراتر از آسیاست. پیش بینی هم می شد که به راحتی طلای بازی های آسیایی را بگیرد، هرچند که مدال این رقابت ها خیلی ارزشمند است و به همین خاطر خیلی از کشورها جوایز ویژه ای برای طلای بازی های آسیایی در نظر گرفته اند. من شنیده ام که هندی‌ها جوایز میلیون دلاری به طلایی‌های جاکارتا اختصاص داده اند به همین دلیل طلای حسن یزدانی خیلی اهمیت دارد، البته ما معمولا در سبک وزن آسیا مشکل داشتیم.

خدایی در خصوص ناکامی مصطفی حسین خانی در این دوره از رقابت ها تاکید کرد: باید تیم برگردد و این موضوع نیز به بحث گذاشته شود. باید دید کادرفنی که در این رقابت ها کنارش بودند چه نظری دارند. البته حسین خانی قرعه سختی هم داشت ولی از نظر فنی کشتی گیر بسیار خوبی است و مدال برنز جهان را دارد، با عبدالرحمانوف از جوانان تاکنون کشتی گرفته و فکر نمی کردم که اینجا ببازد. او کشتی را خوب بلد است، فقط باید بتواند از تمام توانمندی هایش روی تشک بهره ببرد.

وی با اشاره به مدال برنز رضا اطری و حذف مهران نصیری نیز ادامه داد: خوب شد که اطری مدال برنز را لااقل گرفت. او قابل اعتمادترین 57 کیلوی حال حاضر ما است. مهران نصیری هم به هر شکل نتوانست توانایی‌هایش را نشان دهد و شکست خورد.

مجید خدایی در خاتمه اضافه کرد: یک موضوعی هست که باید به آن اشاره کنم. مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پیش از آغاز بازی ها به همه رشته‌ها سر زدند غیر از کشتی. اما در جاکارتا این کشتی بود که اولین مدال‌های طلای کاروان را گرفت و جایگاه ایران را در جدول رده بندی تغییر داد. واقعا نمی‌دانم مسئولان چه زمانی قرار است با کشتی آشتی کنند؟!

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس