کد خبر 885814
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
حسن رحیمی

نفر سوم رقابت‌های کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: اگر کریمی حریف ازبکش را نمی‌برد و طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ را نمی‌گرفت به خودش و توانایی‌هایش ظلم کرده بود.

به گزارش مشرق، حسن رحیمی با اشاره به بی‌توجهی‌های مسئولان ورزش به رشته مدال آور کشتی گفت: اگر تا امروز همیشه از مسئولان ورزش بابت بی‌توجهی به کشتی گله می‌کردیم، به حق بود، حرف درست می‌زدیم که بار سنگین ورزش در میادین بزرگ و بازی‌هایی که برای ورزش ما از اهمیت زیادی برخوردار است، همیشه روی دوش کشتی است. هیچ کدام از انتقادات قبلی من به خاطر خودم نبود، چون بارها گفته‌ام که من کشتی‌ام را گرفته‌ام و کارم تمام است، اگر حرفی می‌زدم به خاطر بچه‌های جوان بود که تازه اول راهند.

آزادکار پیشین کشورمان ادامه داد: آقای مسئول! می‌دانی رژیم غذایی یعنی چه؟ می‌دانی چطور می‌شود 6 ماه غذا نخوری که وزنت را کنترل کنی؟ من که سال‌ها رژیم گرفته‌ام حال رضا اطری را می‌دانم، بعد هر کسی از راه می‌رسد به او می‌گوید نمی‌توانی! می‌گویند تو کجا، حسن رحیمی کجا؟ هم وزن کم می‌کند و هم دائم در رژیم غذایی است و هم تحقیر و توهین می‌شنود. حالا او در جاکارتا برنز گرفته، این حداقل حق اوست. اطری کشتی‌های خوبی گرفت، البته گروهش هم خوب و برنز کمترین حقش بود. کشتی رشته سنگینی است، باید به ورزشی که اینقدر سنگین و سخت است، بیشتر توجه کنند. کاروان ورزش ایران به جاکارتا رفته، در روز اول دو طلا گرفته که هر دو هم از کشتی بوده است. یک وزن آزاد و 6 وزن فرنگی هم مانده و ان شاءالله دو-سه طلای دیگر هم می‌گیریم. کشتی جورکش همه رشته‌ها در بازی‌های آسیایی و المپیک‌هاست.

رحیمی که در چند اردوی اخیر به عنوان مربی در تمرینات حضور داشت، تاکید کرد: ما نمی گوییم به کشتی پول بدهید، می دانیم وضعیت اقتصادی چطور است، اما می توانید به کشتی توجه کنید، در پخش زنده ها هوای این رشته مدال آور را بیشتر داشته باشید. من که فکر می کنم کشتی آزاد در بازی های آسیایی کم وبیش موفق بود.

قهرمان مسابقات جهانی 2013 بوداپست در مورد عملکرد سایر ملی پوشان گفت: مهران نصیری کشتی گیر خوبی در 65 کیلوست. فکر نمی‌کردم اینطور کشتی بگیرد. کاملا در جریان مشکلات مصطفی حسین خانی هستم. او در شرایط بسیار سختی تمرین می‌کند. مسئولیت مادر و خانواده‌ بر دوش اوست. همه اینها تمرکزش را از بین می‌برد. مصطفی بعد از جهانی 2016 که مدال گرفت خیلی رو به جلو حرکت کرد و برنز جهان انگیزه خوبی برایش شده بود. هر کشتی گیر دیگری در هر جای جهان مثل روسیه و آمریکا بود با وجود همسر و فرزند، خیالش بابت زندگی راحت بود و روی کشتی‌اش تمرکز می‌کرد، شرایط آنها زمین تا آسمان با قهرمانان ما فرق می‌کند اما اینجا مصطفی شب و روز باید دغدغه‌اش خانواده‌اش باشند.

رحیمی ادامه داد: مصطفی حسین خانی در اردو می‌گفت «اگر یک درصد اینجا مدال نگیرم چه می‌شود؟ بیچاره می‌شوم». وقتی این حرف را زد حالم به هم ریخت. یکی که زندگی‌اش را در کشتی گذاشته اینها را می‌فهمد. کسی که صبح تا شب تمرین کرده باشد. کشتی تمرکز می‌خواهد، باید خیالت راحت باشد که بتوانی با تمام روح و جسمت مقابل حریف قرار بگیری. ضمن اینکه کشتی آسیا خلاصه شده در 57، 61، 65، 70  و 74 کیلو. نمی‌خواهم ارزش کار دو مرد طلایی کشتی‌مان را پایین بیاورم، اما آسیا سنگین وزن‌های خوبی ندارد و رقابت اصلی در همین اوزان  سبک و میان وزن است. حسن یزدانی که به این زیبایی کشتی می ‌یرد و روی سکو می‌رود و همه ما را خوشحال می‌کند، برای این است که دغدغه‌ای غیر از کشتی ندارد، صبح و شبش را با تمرین می‌گذراند و به چیزی جز این فکر نمی‌کند. چرا من هنوز دانشگاهم روی هواست، اصلا نمی‌دانم کاردانی‌ام را گرفته‌ام یا نه، کشتی کل زندگی‌ام را به خود مشغول کرده بود. من تنبل نبودم، اتفاقا خیلی هم سختکوشم اما کشتی فرصت کار دیگری را به من نداد.

دارنده یک نقره و دو برنز جهان در مورد طلای علیرضا کریمی تصریح کرد: این کار رسول خادم بود که به کریمی در این وزن میدان داد. آقا رسول خیلی باهوش است و به چیزهایی که می‌گفت واقعا ایمان داشت. می‌دانست که کریمی می‌تواند در آسیا حریفانش را شکست دهد. همانطور که گفتم آسیا سنگین وزن‌های خوبی ندارد، به خاطر همین علیرضا کریمی حتی در حالی که یکی دو وزن بالاتر از وزن همیشگی‌اش روی تشک رفت مدال طلا گرفت. او یک حریف ازبک داشت که ما عادت داریم از اسم‌ها و حریفان برای خودمان غول بسازیم. اگر کریمی حریف ازبکش را نمی‌برد به خودش و توانایی‌هایش ظلم کرده بود.

رحیمی با اشاره به کشتی‌های امروز پرویز هادی گفت: او پسر خیلی خوبی است، خیلی هم دوستش دارم. کشتی گیر محجوبی است، سال‌هاست به همین شیوه کشتی می‌گیرد و باید در این بازی‌ها طلا بگیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس