کد خبر 885122
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
976 روز در پس کوچه های اروپا - محمد دلاوری

کتاب #976_روز_در_پس‌کوچه‌های_اروپا روایت حضور وی در بلژیک است که کمتر خبرنگاران حاضر در اروپا به خودشان زحمت داده اند تا مشاهدات و روایت های خود را مکتوب کنند...

به گزارش مشرق، مصطفی وثوق کیا، از فعالان کتاب و رسانه در جدیدترین یادداشتش در فضای مجازی نوشت: محمد دلاوری خبرنگار سابق کیهان و صداوسیما و مبدع راه اندازی #جهت_اطلاع را همه می شناسند با آن لحن و بیان طنزآلود و خلاق.

حالا من خاطرات او را از زمانی که مسئول دفتر صداوسیما در بلژیک بود می خوانم که همان لحن شوخ و بزله گو و البته نکته‌بین را حفظ کرده برای بیان نکاتی که در کتابش آورده.

کتاب #976_روز_در_پس‌کوچه‌های_اروپا روایت حضور وی در بلژیک است که کمتر خبرنگاران حاضر در اروپا به خودشان زحمت داده اند تا مشاهدات و روایت های خود را مکتوب کنند و برخی از آنها که این کار را کرده اند کلا کتاب را شهید کردند. (مثل خاطرات مرتضی غرقی از حضورش در نیویورک)او در کتابش به دنیال حواشی رفته و با مردم گپ زده و سوراخ سنبه های شهر را هم گشته و مشاهداتش را آورده که خیلی ازآنها هم جذابیت های خوبی دارد . دلاوری در ابتدای کتاب خاطراتش جذاب تر است و خواندنی تر ولی هرچه به انتها می رویم این مسئله کمتر می شود.

دلاوری در ابتدای کار بیشتر خاطره گفته و کمتر تحلیل کرده ولی در اواخر کتاب تبدیل شده به تحلیگر مسائل و می شود خاطراتی لابه‌لای تحلیل هایش هم پیدا کرد ولی با این حال کتابش خواندنی و جذاب است و پیشنهاد می کنم این کتاب را بخوانید و بدانید که یحتمل دلاوری می خواسته این مشاهدات را از دریچه دوربین صداوسیما به شما نشان بدهد که برخی اوقات محذورات مانعش شده و برخی دیگر موانع موجود اداری.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس