کد خبر 883620
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
مسکن مهر

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: برای کمک به اتمام مسکن مهر درخواست دریافت وام ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را از محل وصولی مسکن مهر به بانک مسکن ارائه کرده‌ایم.

به گزارش مشرق، سعید غفوری در نشست خبری اظهار کرد: تاکنون 25 هزار واحد مسکن مهر تحویل و در برخی جاها روند ساخت تسریع شده است.

وی تصریح کرد: در فاز 8 خیلی از محلات که در حال شکل‌گیری است، از جمله سبلان، سهند، تفتان که پروژه‌های مسکن مهر به خوبی تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی با اشاره به این‌که رویکرد شرکت عمران ارائه اطلاعات شفاف بوده است، افزود: امسال در مرحله اول حدود یکماه پیش بسته 105 میلیارد تومانی از زمین‌های قابل تهاتر ارائه شده تا رانتی در این زمینه به وجود نیاید.

بیشتر بخوانید:

بودجه میلیاردی مسکن مهر در جیب مدیران؟!

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید براین‌که هر آنچه از زمین، واحدهای تجاری و... داریم در طبق اخلاص می‌گذاریم تا پروژه‌های مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شوند، گفت: 2333 واحد آماده تحویل در همه فازهای پردیس داریم که روند تحویل آنها در حال انجام است بدون این‌که مراسم افتتاح را برای آنها برگزار کنیم.

غفوری بیان کرد: حدود 2754 واحد دیگر به واحدهای آماده تحویل اضافه می‌شود که حوالی هفته دولت (شهریور امسال) افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که آماده‌سازی و محوطه‌سازی پروژه‌های مسکن مهر فاز 9 قدیم، گفت: حدود 900 واحد آماده تحویل مربوط به این فاز است.

وی تامین منابع مالی برای عملیات محوطه‌سازی، آماده‌سازی و تامین انشعابات را پیش‌نیاز تحقق این برنامه اعلام کرد و افزود: 3 مدرسه در فاز 8 و دو باب مرکز محله نیز همزمان با واحدها به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این‌که قبل از افتتاح 5000 واحد از رسانه‌ها برای تهیه گزارش دعوت به عمل می‌آید در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که برای اتمام مسکن مهر پردیس چه میزان اعتبار نیاز است،  اظهار کرد: انتهای سال 96 عدد 2584 میلیارد تومان برای اتمام مسکن مهر اعلام کردیم، اما به دلیل موارد ویژه این روزها برای اتمام مسکن مهر پردیس 5000 میلیارد تومان نیاز است.

غفوری با اشاره به درخواست وام 1000 میلیارد تومانی از محل پرداختی تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن ارائه شده است،‌افزود: تضامین مورد نیاز را به بانک ارائه می‌کنیم در صورت عملیاتی شدن این درخواست بخش زیادی از مشکلات مسکن مهر پردیس برطرف خواهد شد.

وی از بازپرداخت دو ساله این وام خبر داد و با اشاره به ملکی کردن مساکن مهر، گفت: شرایط ما برای این کار ویژه و خاص برای مالکان است؛‌ حدود یک هفته است که اعداد استخراج شده و کار را از محله سبلان فاز 8 این کار آغاز می شود.

وی ادامه داد: معادل 30 درصد از قیمت هر قطعه برای ملکی شدن در نظر گرفته شده و روی این عدد 30 درصد 40 درصد تخفیف اعمال می‌شود. در مجموع 50 درصد مبلغ مورد نظر که کار کارشناسی روی آن انجام شده نقدی و 50 درصد مابقی در اقساط 5 ساله دریافت می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ گونه افزایش قیمتی برای متقاضیان مسکن مهر نخواهیم داشت و در صورت تامین منابع مالی 5000 میلیارد تومانی مسکن مهر پردیس سال آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در ابتدای این نشست با تبریک روز خبرنگار گفت: طی دو سالی که در شرکت عمران پردیس بوده‌ام رسانه‌ها عملکرد مناسبی داشته‌اند. نوع نگاه تحلیلی- انتقادی در حال شکل‌گیری در رسانه‌های کشور است. امیدوارم هر قدمی که خبرنگاران بر می‌دارند برای روشن شدن مطالب و پیشبرد کار مردم باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس