کد خبر 881155
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
کرباسیان

عدم راه اندازی پروژه طرح جامع مالیاتی در ۱۱ سال گذشته، دومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد را در پی داشت.

به گزارش مشرق، ربیعی نماینده مردم بروجن در مجلس سؤالی  درباره چرایی عدم اجرای پروژه ملی طرح جامع مالیاتی پس از گذشت 11 سال و نقش شرکت‌های مشاور خارجی را از وزیر اقتصاد مطرح کرد که در نهایت و پس از توضیحات کرباسیان، از توضیحات وی قانع نشد و سؤال به رأی نمایندگان گذاشته شد. در نهایت نمایندگان مجلس نیز ضمن وارد دانستن سؤال به کرباسیان کارت زرد داده و از توضیحات وی قانع نشدند.

نمایندگان در این جلسه، از مجموع 200 نماینده حاضر، با 106 رأی موافق، 52 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع به کرباسیان کارت زرد دادند.

بیشتر بخوانید:

«کارت زرد» مجلس به وزیر اقتصاد و دارایی

چند ماه قبل با شروع التهابات ارزی امیر خجسته سوالی را از وزیر اقتصاد در خصوص افزایش نرخ ارز مطرح کرد که در آن جلسه نیز نمایندگان از پاسخهای وزیر قانع نشدند و کرباسیان اولین کارت زرد خود را از مجلس دریافت کرد.

طیب نیا وزیر پیشین اقتصاد از راه اندازی کامل سامانه جامع مالیاتی در بهمن ماه سال 95 خبر داده بود که بعد  از گذشت بیش از یک سال و نیم و جابه جایی وزیر اقتصاد هنوز این وعده نیز محقق نشده است.

سامانه جامع مالیاتی دارای زیر سامانه های مختلفی است که در صورت بهره برداری کامل از این سامانه با فرار مالیاتی در کشور مقابله خواهد شد. در حال حاضر رقم فرار و معافیتهای مالیاتی بالغ بر دهها هزار میلیارد تومان میباشد.

یکی از مشکلات اصلی پیش پای راه اندازی این سامانه دریافت اطلاعات مربوط به حسابهای بانکی میباشد که چندی پیش دادستان انتظامی سازمان مالیاتی اخرین اخطار را به بانکها و موسساتی که ارائه اطلاعات تراکنشها خودداری کرده‌اند، داد.

گفتنی است، یکی از چالشهای دیگر پیش پای سامانه جامع مالیاتی راه اندازی نرم افزار جامع در ادارات مالیاتی سراسر کشور می‌باشد که بر اساس اظهارات طریقت تهرانی قائم مقام مجری طرح تحول مالیاتی هنوز این سامانه به طور کامل در ادارات مالیاتی کشور به بهره برداری کامل نرسیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس