خبرنگاران نمایه

رئیس سازمان بسیج رسانه: دولت آمریکا یک خبرنگار آمریکایی را که با انتشار عکسی، سیاست جنگ‌طلبانه این دولت را به نقد کشیده بود به جرم توهین به سربازان آمریکا محاکمه کرد.

به گزارش مشرق، مسعود بصیری امروز در شانزدهمین نشست "شنبه‌های انقلاب" با موضوع "مطبوعات و خبرگزاریها" با بیان اینکه آمریکا ما را به سرکوب رسانه‌ها متهم می‌کند در حالی که خود از سرکوب‌گرترین دولتها در حوزه رسانه است، اظهار کرد: ایالات متحده آمریکا هر رسانه‌ای را چه در داخل و خارج که مقابل سیاستهایش فعالیتی کند، حذف یا تحریم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا یک خبرنگار آمریکایی را که با انتشار عکسی که در آن سیاست جنگ‌طلبانه این دولت را به نقد کشیده بود، به جرم توهین به سربازان آمریکا محاکمه کرد و این خبرنگار را  تا سالها از فعالیت رسانه‌ای محروم کرد همچنین با رسانه‌هایی که درباره قاچاق مواد مخدر توسط ارتش آمریکا مطالبی منتشر کردند، برخورد صورت گرفت.

بصیری با اشاره به رتبه‌بندی رسانه‌ها در دنیا متذکر شد: موسساتی مانند فیدل هاوس که به رسانه‌ها رتبه می‌دهند با نهادهای امنیتی امریکا در ارتباط هستند و رسانه‌های مستقلی را که مخالف سیاستهای آمریکا هستند را حذف می‌کنند.

رئیس بسیج رسانه با بیان اینکه در غرب به راحتی به اعتقادات نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان به نام آزادی رسانه توهین می‌شود، اظهار کرد: در غرب کاریکاتور پیامبر کشیده می‌شود و پس از شکل‌گیری اعتراضات مسلمانان به نام آزادی رسانه، از آن کاریکاتوریست حمایت می‌شود و در انگلستان برای حفظ جانش محافظ تعیین می‌کنند اما خبرنگاران و اندیشمندانی مانند رژه گاردی را به علت مخالفت با هولوکاست تحریم و حذف می‌کنند.

بصیری با اشاره به فیلتر شدن شبکه پرس تی‌وی گفت: غربیها برای آزادی خبرنگاران تجمع برگزار می‌کنند اما در انگلستان شبکه پرس تی‌وی را به علت مخالفت با سیاستهای استکباری غرب توسط شرکت ofcom در این کشور فیلتر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۲ خبرگزاری در کشور مشغول فعالیت هستند، تاکید کرد: این رسانه‌ها دارای اندیشه‌های متفاوت و حتی برخی مخالف مبانی جمهوری اسلامی هستند که این آزادی رسانه، دستاورد انقلاب اسلامی است که در تاریخ ایران نمونه ندارد که حکومتی اینچنین با مخالفان خود روبه‌رو شود.

رئیس بسیج رسانه با بیان تفاوت رسانه در قبل و بعد از انقلاب یادآور شد: قبل از انقلاب رسانه پوشش دهنده مطالبات مردم نبود و حتی در مقابل آن قرار داشت و با ترویج خشونت و سکس به دنبال مبارزه با اعتقادات مذهبی ملت ایران بود اما پس از انقلاب رسانه به جایگاه واقعی خود بازگشت.

بصیری درباره شرایط امروز کشور گفت: ما نباید با تبلیغات و جنگ روانی که بر کشور و انقلاب تحمیل میشود احساس ضعف کنیم بلکه باید با روشنگری دستاوردهای خود در حوزه رسانه را به جامعه معرفی کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس