کد خبر 880765
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
ترامپ نمایه

ترامپ هفته گذشته با نخست وزیر ایتالیا برای اعمال فشار بر ایران صحبت کرد و از طرف دیگر بر خلاف شرایط سختی که «مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا گذاشته بود.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی بین جمع هوادارانش برای بار سوم طی روزهای اخیر ابراز امیدواری کرد که وضعیت آمریکا و ایران با مذاکره خوب تمام شود

ترامپ هفته گذشته با نخست وزیر ایتالیا برای اعمال فشار بر ایران صحبت کرد و از طرف دیگر بر خلاف شرایط سختی که «مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا گذاشته بود خود را آماده مذاکره با ایران بدون هیچ پیش شرطی دانست.

نکته مهم در این بین افزایش فشار داخلی به ترامپ به وسیله پیشرفت پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا است که رئیس جمهور آمریکا تلاش می کند خود را به شکلی از زیر این فشارها بیرون بکشد و احتمالا راه نجات از این شرایط را مذاکره هر چند حداقلی با ایران می داند. مذاکره ای بدون پیچیدگی و امتیاز دادن مثل رفتاری که با کره شمالی انجام شد و در این بین منفعت چنین مذاکره ای تنها در راستای کاهش فشارهای موجود در سیاست داخلی آمریکا علیه ترامپ است

لازم به ذکر است که ترامپ چندی پیش در توییتی که نشان از خشم او بود از رئیس دادگستری آمریکا خواست تا تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس پرونده تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را متوقف کند.

منبع: کانال اندیشکده راهبردی تبیین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس