کد خبر 877661
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
محمد علی الحوثی

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اقدام ائتلاف متجاوز سعودی در تغییر دادن مسیر پروازی هواپیمای کمیته جهانی صلیب سرخ بعد از پرواز از فرودگاه صنعا به سمت جیبوتی را "هواپیما ربایی" توصیف کرد.

به گزارش مشرق، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در صفحه خود در توییتر نوشت: "ما اقدام متجاوزان آمریکایی – سعودی و ائتلاف آنها در ربودن هواپیمای صلیب سرخ و تغییر دادن مسیر پروازی آن را محکوم می کنیم و این گواه رفتار کسی است که خواهان صلح نیست".

وی افزود: ما همچنین تداوم محاصره هوایی یمن را محکوم می کنیم و عدم پاسخ مثبت به خواست فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن برای بازگشایی فرودگاه صنعا و برداشته شدن محاصره آن را جنایت عمدی ائتلاف متجاوز در جنگ اقتصادی علیه ملت یمن می دانیم زیرا آنها بدنبال وخیم تر کردن وضعیت معیشتی در یمن هستند.

عربستان سعودی یک هواپیمای صلیب سرخ را رهگیری و آن را مجبور به فرود در فرودگاه جازان کرده است.

ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شده است که هواپیمای صلیب سرخ حریم هوایی یمن را نقض و سرنشینانش را در معرض خطر قرار داده است.

رژیم سعودی از ابتدای تجاوز به یمن تاکنون بارها مانع ورود هواپیماها و کشتی‌های حامل کمک‌های انسان دوستانه به این کشور شده است.

ائتلاف متجاوز به یمن از بیش از سه سال پیش تجاوزگری همه جانبه خود علیه یمن را آغاز کرد که در جریان آن تاکنون هزاران نفر از یمنی ها شهید یا زخمی شده و ساختار زیربنایی از جمله مدارس و بیمارستانها ویران شده است.

این تجاوزگری همراه با محاصره همه جانبه زمینی، دریایی و هوایی یمن بوده است. انهدام ساختار بهداشتی یمن زیر ضربات متجاوزان سعودی و نبود آب آشامیدنی سالم و بحران غذایی ناشی از محاصره یمن و ورود محدود مواد غذایی و بهداشتی به این کشور، باعث شیوع بیماریهای واگیر دار از جمله وبا در یمن شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس