کد خبر 877526
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از تصویب طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، علی نجفی خوشرودی در توضیح نشست امروز سه شنبه (۲ مرداد ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که از اسفند ۱۳۸۲ تا پایان سال ۱۳۹۶ به صورت آزمایشی اجرا شده بود، در جلسه امروز کمیسیون به تصویب رسید.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح الحاق دو تبصره به بند (د) ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به این صورت به تصویب رسید؛ با اعمال اصل ۱۱۰ قانون اساسی فرزندان رزمندگان اعم از آزادگان و جانبازان که به ازای هر ماه رزمندگی از ۱۲ روز کسری خدمت برخوردار می شوند، این میزان بدون سقف است.

وی افزود: بدیهی است پس از تصویب مجلس شورای اسلامی و تائیدیه شورای نگهبان، قوانین فوق الذکر اجرائی خواهند شد.

نجفی خوشرودی ادامه داد: همچنین دهمین گزارش سه ماهه اجرای برجام در محدوده زمانی ۲۷ فروردین لغایت ۲۶ تیرماه ۹۷ از سوی وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه شد که به زودی در دستورکار کمیسیون قرار خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این گزارش به مواردی همچون چالش ها و موانع، پیگیری مطالبات جمهوری اسلامی ایران، مکاتبات وزیر امور خارجه، نشست اضطراری کمیسیون مشترک برجام و شکایت ایران به دیوان بین المللی دادگستری اشاره شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس