کد خبر 877031
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
پرچم عراق

وزارت خارجه عراق به شدت تصویب قانون نژادپرستانه «کشور یهود» توسط پارلمان رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

به گزارش مشرق، «احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق تاکید کرد که بغداد به شدت تصویب قانون «کشور یهود» را توسط رژیم صهیونیستی محکوم می کند.

وی در ادامه افزود: این قانون باعث نهادینه شدن نژاد پرستی می شود. بر اساس این قانون، ساخت شهرک ها و یهودی سازی قدس تبدیل به یک اصل قانونی شده که بر همین اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل نقض می شود. بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۳۴ سازمان ملل شهرک سازی های اسرائیلی جرم شناخته شده و اعمال خشونت علیه شهروندان فلسطینی باید متوقف شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش اخوان المسلمین و پارلمان عربی به قانون "دولت یهود"

محجوب بر عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و پارلمان غیر قانونی آن تاکید کرده و از جامعه بین الملل خواست تا به تعهدات خود برای عدم اجرایی شدن این قانون عمل کند.

شایان ذکر است کنیست رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته لایحه تبعیض‌آمیز موسوم به «کشور یهود» را به طور نهایی تصویب و به قانون تبدیل کرد. ۶۲ نفر از نمایندگان کنیست به این قانون رای موافق، ۵۵ نفر رای مخالف و دو نفر هم رای ممتنع دادند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصویب این قانون را نقطه تحولی مهم در تاریخ رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

این قانون تبعیض‌آمیز که به نام «کشور یهود» نیز شهرت دارد، سرتاسر سرزمین فلسطین را کشوری فقط برای صهیونیست‌ها دانسته و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی خود محروم می‌کند. به موجب این قانون، زبان عبری زبان رسمی خواهد بود و دیگر عربی زبان رسمی نیست. قانون مذکور توسعه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین را یک ارزش ملی دانسته و بر ارتقای این شهرک‌ها تاکید می‌کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس