کد خبر 876695
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
شهرداری تهران

به گفته رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران ، شهرداری گرفتار بیماری مزمن «خویشاوند گزینی» است.

به گزارش مشرق،  مجید فراهانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران گفت: شهرداری در دوره‌های گذشته گرفتار استخدام خویشان مدیران ارشد به شورا و شهرداری شده است.

وی ادامه داد: شهرداری طی سال‌های اخیر گرفتار بیماری مزمن «خویشاوند گزینی» شده که به این دلیل آسیب‌های زیادی هم دیده است.

بیشتر بخوانید:

گران فروشی، تقلب و کم فروشی شهرداری صدای تعزیرات را در آورد +سند

به اعتقاد فراهانی، شهرداری از این بیماری مزمن و کشنده در امان نمانده و در دوره‌های مختلف به سفارش اعضای شورا یا مسئولان شهرداری افرادی از خویشاوندان آنها به استخدام شهرداری درآمدند.

وی با بیان اینکه شاید این افراد شایسته باشند، گفت: اما از آنجایی که افراد شایسته به دلیل ممنوعیت استخدام در شهرداری پشت در مانده‌اند بهتر بود این خویشاوندان فضای دیگری را انتخاب می‌کردند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تصویب طرح مدیریت تعارض منافع که در دست بررسی است این مسئله حل و شهرداری از شر بیماری مزمن خویشاوندگزینی رها شود.

فراهانی گفت: به مردم تهران نویدی می دهم که در طرح مدیریت تعارض منافع که در دست بررسی شورای پنجم بوده و در کمتر از یک ماه آینده در دستور کار صحن شورا قرار گرفته است.

وی افزود: انعقاد هر گونه رابطه استخدامی بستگان مدیران ارشد شهرداری تهران و واحدهای تابعه در زمان تصدی مسئولیت در شهرداری تهران و واحدهای تابعه ممنوع خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران گفت:از شهردار تهران اهتمام در مبارزه با این بیماری کشنده و مزمن را خواستارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس