رهبر انقلاب

نشریه «خط حزب‌الله» بخش‌های جدیدی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار هیات دولت در هفته جاری را منتشر کرد.

به گزارش مشرق، نشریه «خط حزب‌الله» در صد و چهل و دومین شماره می نویسد: یکشنبه‌ هفته‌ی جاری، رهبر انقلاب با هیأت دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور جلسه‌ای برگزار کردند. در این جلسه، رهبر انقلاب، "شرایط" و "اقداماتی" که در این مقطع زمانی، دولت می‌بایست انجام دهد را برشمردند. گرچه از این دیدار، صرفا خبر آن منتشر شد، اما نظر به اهمیت بیانات رهبر انقلاب در این دیدار، خط حزب‌الله بخش‌هایی از آن را منتشر می‌کند:

در میدان نبرد و مبارزه آنچه بیش از همه به آن احتیاج دارید این است که روحیه‌ی تحرّک، روحیه‌ی پیشرفت، روحیه‌ی مبارزه‌ی با شرایط را در خودتان تقویت کنید؛ این شرط اول است. شجاعت ورود در میدان را به خودتان [بدهید]، عزم راسخ در این زمینه را داشته باشید. مشکل طبعاً پیش می‌آید.

دو جور آدم در مواجهه با مشکل

همواره در اجتماعات، در جوامع، در کشورها مشکل پیش می‌آید. در مواجهه‌ی با مشکل، دو جور آدم داریم: یک جور آدم هست که وقتی با مشکل مواجه می‌شود احساس مسئولیت مضاعف پیدا می‌کند، جوششِ غیرت پیدا می‌کند. وقتی می‌بیند مشکل پیش آمد انگیزه‌ی او مضاعف می‌شود، احساس مسئولیتش مضاعف می‌شود، احساس می‌کند تحرّک بیشتری باید انجام بدهد، وارد میدان بشود.

یک جور آدم هم هست که وقتی با مشکل مواجه شد دچار یأس و ترس و منفی‌بافی و "نمی‌شود" و "نمی‌توانیم"و "چکار کنیم" و این چیزها میشود. مدیران دولتی باید از نوع اول باشند یعنی وقتی با مشکل مواجه میشوند این روحیه در آنها وجود داشته باشد؛ روحیه‌ی برخورد، روحیه‌ی "می‌توانیم"، روحیه‌ی "حتماً اقدام می‌کنیم"، این یک مسئله است؛ شجاعت در اقدام و روحیه‌ی برخورد با مشکل به‌صورت عاقلانه و مدبرانه.

طبعاً هر مشکلی، نوعی برخورد لازم دارد... این را باید همه‌ی دوستانی که در کار دولت هستند هم خود شما، هم مدیران زیردست شما [داشته باشند.] بنده گاهی دیده ام در یک وزارتخانه مثلاً مدیر دارای روحیه‌ی خوب، قوی، پرانگیزه، می‌آیند، صحبت می‌کنند، می‌گویند، و آدم احساس می‌کند که انگیزه‌ی قوی‌ای وجود دارد.

باید تصویر دولت، تصویر گروهی کارآمد باشد

بایستی تصویر دولت در چشم مردم تصویر یک گروه توانا و کارآمدی باشد که دارند تلاش می‌کنند. حالا البته انسان تلاش که می‌کند همیشه موفق نمی‌شود، نفْس اینکه دارند تلاش می‌کنند و کار می‌کنند برای مردم جذاب است. شما ملاحظه کردید ما در بازی فوتبال امسال در مقابل اسپانیا گل خوردیم اما همه، تیم ما را تأیید کردند ... گفتم: «کارتان عالی بود». مردم هم آمدند در خیابان‌ها در حالیکه گل خورده بودیم. چرا؟ چون خوب بازی کردند، چون همه دیدند که اینها در میدان تلاش کردند، عرق ریختند، ابتکار به خرج دادند، شجاعت به خرج دادند. دروازه‌بان با هوشمندی و فداکاری و سرعت عمل یک کاری کرد که کارستان بود. مردم وقتی این را از شما ببینند برایتان شعار می‌دهند، به نفعتان شعار می‌دهند، این باید احساس بشود. آدم ممکن است مشکل را هم یک جایی نتواند حل کند. همین قدر که بدانند وارد میدان هستید و دارید تلاش می‌کنید، روز و شب نمی‌شناسید، به مردم پیام اقتدار را می‌دهد. باید احساس بکنند دارد کار می‌شود.

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  خدا قوت. خوب بود. خسته نباشید
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  منظور رهبری این بود که شما که سر برجام 10 تا گل خوردید لااقل یخورده تلاشتو بکنید مردم بگن اینا یک ذره هم تلاش بودند...
 • FR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  البته ایران یک مربی فهیم روی نیمکت داشت
 • محمد IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  اول درود برجضرت اقا من دلخوشی از دولت ندارم همچنان که از اقای رییسی ندارم ایشان نمی دانند در حاشیه. شهرمقدس چه می گدرد قبل از انتخابات بلد بود عکس و تصوبر تهیه می کرد همونها ااان دارند از ففر کودکانشان را می فروشند وبرخی مواقع خدارتشکر می کنم که انتخابات شد این وگرنه در اصفهان هزارتا کهریزک جواب نمی داد .باید همه ازامام ریوف خجالت بکشیم .وایا این شهر با ان در امدهنگفت بایو اینگومه باشد اقای رییسی در برابر تک تگ ادمهای فقیر مشهد گرسنگان وتشنگان مسیول مستفیم است.اگر رییسی بوو محمود احمدی نژاد قدرت نفس کشیدن هم نداشت .جلیلی هم نداشت اصلاح طتلبان هم نداشتند وبازهم درود بر رهبر انقلاب .خداراشکر که هست ب. ان شا الله کاش بعد امام زنده نمی ماندم تا اینهمه چپاول را قتل وعارت و دکل دزدی ثامن الججچ ها و میزان و مدیده و احتلاسگران کاخ نشین بی دین را ببینیم .اختلاسگران از داعش بدترند.
  • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   8 12
   آقا محمد دو ساعت بد و بیراه گفتی مقصر همشو فقط و فقط رئیسی دونستی . بارک الله به وجدان و انصاف و درکت !!!!!!!!!!! لااقل چهار تا قربون صدقه هم از اشراف اصلاح طلب میگفتی تکمیلش میکردی
  • DE ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   8 10
   چی سر هم کردی عمو ؟؟ خودت بعد از نوشتن یکبار هم خوندیش. حالا کوبیدن رییسی در دستور کار اصلاحات است .از کجا معلوم که باز خودش را کاندید کند.زود شروع کردی . مطیع رهبر هیچوقت اینگونه نمینویسد.یاد اعضاد حزب توده اول انقلاب افتادم.از امام دفاع میکردند ولی جنگ و انقلاب و استقلال را میکوبیدند. نح نما شده است. + ها رو ببین این همون - هاست
 • حمزه IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  انشاءالله با تلاش شبانه روزی،ایرانی مقتدر و دارای تمام مؤلفه های ابرقدرتی،میسازیم.
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
   7 1
   با این دولت و با این جریان هرگز...
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  موافقم. من خودم در میان مردم هستم مردم ایران خیی قانع هستند اما از فاصله طبقاتی و بی عدالتی اجتماعی و اخبار اختلاسها و .. ناراضی شده اند. قدر این مردم را بدانید
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  این دولت رفیق مردم اند شرکای تروریستهای اقتصادی
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  8 5
  باید دولت همه برن در دروازه به ردیف وایسن بیرونم نیان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس