وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پس از نمایشگاه کتاب تهران در اردیبهشت ماه امسال، اخباری مبنی بر ایجاد تغییرات در موسسات زیرمجموعه وزارت ارشاد شنیده می‌شد که در حال حاضر احتمال این تغییرات قوت گرفته است.

به گزارش مشرق، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند زیرمجموعه‌اش احتمالا طی روزهای آتی تغییراتی را خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر روابط عمومی وزارت ارشاد پس از رفتن مهرداد آگاهی به اتریش و پذیرش مسئولیت جدید به عنوان رایزن فرهنگی، با سرپرست اداره می‌شود و شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی از تغییرات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معرفی مدیر کل روابط عمومی این وزارتخانه است.

بیشتر بخوانید:

غارت میلیاردی تهیه‌کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه

از سوی دیگر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان نیز از جمله دو موسسه زیرمجموعه ارشاد هستند که خبرهایی از تغییر در سطح مدیریت آنها این روزها به گوش می‌رسد. 

«همایون امیرزاده» یکی از گزینه‌های پذیرش مسؤولیت به جای امیرمسعود شهرام‌نیا در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی یا مدیرکلی روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه به شمار می‌رود. 

این تغییر و اخبار پیوسته آن از معاونت فرهنگی نشان از آغاز جابه‌جایی‌هایی در این وزارتخانه دارد و باید منتظر ماند و شاهد ورود افراد دیگری نیز به معاونت فرهنگی و ساختمان بهارستان بود؛ البته پس از اتمام سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران در اردیبهشت ماه سال‌جاری گمانه‌زنی‌های متعددی صورت گرفت.

امیرزاده از جمله مدیران و مشاوران فعلی ارشاد است که سال‌هاست با این وزارتخانه همکار بوده و از دولت دهم به عنوان مشاور وارد ساختمان بهارستان شده است.

او که ۲۰ دی ماه ۹۱ با حکم علی اسماعیلی، سرپرست وقت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به عنوان مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی مسئولیت گرفت، تاکنون برخی وظایف اجرایی و نظارتی را در وزارتخانه عهده‌دار بوده است.

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران، رئیس شورای نظارت و ارزشیابی نمایشگاه کتاب تهران و ... از جمله این مسئولیت‌هاست. او که پیش از این، چند سالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان هم بود، از جمله مدیران اجرایی است که در دولت‌های مختلف توانست در ارشاد و ساختمان خیابان کمال‌الملک بماند. در کارنامه‌ امیرزاده، فعالیت در عرصه خبرنگاری و مدیریت رسانه نیز دیده می‌شود.

اما از سوی دیگر تغییراتی در بنیاد شعر و ادبیات داستانی هم احتمالا ایجاد خواهد شد و مهدی قزلی از این سمت، کنار خواهد رفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس