کد خبر 874588
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
پولشويي نمایه

سازنده یک فیلم سینمایی تلاش می‌کند که رد پای یک اختلاسگر را در تهیه فیلم خود از بین ببرد.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان از مدت‌ها پیش نسبت به جریان پولشویی در سینمای ایران هشدار داده بود. در همین زمینه، در چندین خبر به موضوع ورود یک متهم اقتصادی که بنا به اسناد غیرقابل انکار، دستی در اختلاس کلان از یک بانک خصوصی دارد، پرداخته شد.

این فرد که منسوب به یکی از مشاوران مرتبط با دولت است، با هدف پولشویی و بدون داشتن سوابق سینمایی، وارد عرصه سینما شد. وی با تهیه فیلمی به دیدار با رئیس‌ فیفا در تهران رفت و فیلم خود را به وی تقدیم کرد. این متهم قصد داشت همین فیلم را در روسیه اکران کند که با موانع قانونی برخورد کرد.

در همین حال، کارگردان فیلم یاد شده، برای نجات فیلم و پاک کردن رد متهم اقتصادی، وارد معرکه شده و با ترتیب دادن مصاحبه‌های فرمایشی و از جمله با یک سایت منتسب به اصولگرایی، خود و فیلم خود را مستقل معرفی می‌کند و به قصد رد گم کردن، از نهادی که فرد اختلاسگر در آن سمت مشاور دارد، به دلیل همکاری نکردن انتقاد نموده است.

در این مصاحبه‌ها، شخص کارگردان توضیح نمی‌دهد که اگر وی و فیلمش بی‌نسبت با متهم اقتصادی است پس چرا متهم هدف نظر، خود را تهیه‌کننده فیلم معرفی می‌کند و بابت همین ادعا تا حد دیدار با رئیس ‌فیفا پیش می‌رود؟
 

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس