کد خبر 873731
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
جمشید انصاری

معاون رئیس جمهور از تامین مواد اولیه تولید خوراک دام از خارج کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، جمشید انصاری عصر چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی واحد پرورش گاو شیری در لرستان، اظهار داشت: در برنامه اقتصاد مقاومتی که برای کشور در بخش کشاورزی و امنیت غذایی پیش بینی شده و سه سال است اجرا می شود اهدافی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه آخرین گزارشی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد نشان می دهد قدم های بزرگی در این حوزه برداشته ایم، گفت: غیر از خودکفایی در تولید گندم به عنوان اصلی ترین منبع تغذیه کشور امروز به صادر کننده نیز تبدیل شده ایم.

معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه الان با مازاد تولید گندم مواجه هستیم و بخشی را به صورت خام یا آرد شده صادر می کنیم، افزود: چهار سال قبل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکر وارد کشور می کردیم، الان با تولید شکر در داخل به شرایطی رسیده ایم که طی سال گذشته و سالجاری واردات شکر را متوقف کرده ایم.

انصاری با اشاره به اینکه در تولید گوشت سفید به خودکفایی کامل رسیده ایم، بیان داشت: سال گذشته بحث آنفلوانزا در مرغداری های تخم گذار باعث بروز مشکلاتی شد و ما ناچار شدیم ۲۰ هزار تن تخم مرغ وارد کنیم اما امسال بیش از مصرف کشور تولید تخم مرغ داریم و تنها ۱۰ درصد مصرف گوشت قرمز را وارد می کنیم.

وی با اشاره به اینکه حتی در دانه های روغنی نیز توفیقاتی داشته ایم و توانسته ایم ۲۰ درصد روغن خام را در کشور تولید کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر این آمار به نزدیک ۴۰ درصد می رسد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این آمار نشان می دهد کشاورزان و روستائیان رسالت ملی خود را که تلاش در جهت تامین امنیت غذایی بوده انجام داده اند، گفت: در حال حاضر تنها در تامین مواد اولیه تولید خوراک دام شامل کنجاله، سویا و ... است که به خارج از کشور متکی هستیم.

انصاری تاکید کرد: در بقیه اقلام کشاورزی تقریبا به خودکفایی رسیده ایم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس