کد خبر 87128
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۵

مدیرعامل اتحادیه صنایع دستی کشور گفت: از میان 257 رشته صنایع دستی تنها فرش کاشان برند است اما اکنون صنعت فرش از صنایع دستی جداست و باید برند دیگری انتخاب کرد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر ، مدیرعامل اتحادیه صنایع دستی کشور با بیان اینکه صنایع دستی ایران در کشورهای دیگر برند ندارد گفت: از میان 257 رشته صنایع دستی تنها فرش کاشان برند است اما اکنون صنعت فرش از صنایع دستی جداست و باید برند دیگری انتخاب کرد.

منوچهر عبدلی گفت: هنوز برند تسهیل شده ای که در بازار وجود داشته باشد و از آن به عنوان برند صنایع دستی ایران بتوان نام برد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باید مالکیت جغرافیایی و معنوی آثار ثبت شود ادامه داد: اگر پروسه زمان بر ثبت مالکیت معنوی و جغرافیایی صنایع دستی ایران انجام شود، کشورهای دیگر نمی توانند صنایع دستی ایرانی را به نام خودشان وارد بازارها کنند.

عبدلی با اعلام اینکه اکنون فرش کاشان برند فرش ایرانی است گفت: متولیان صنعت فرش از صنایع دستی جدا هستند ولی ما در اتحادیه و معاونت صنایع دستی 257 رشته دیگر از صنایع دستی داریم که باید برای آن برند جداگانه ای تعریف کنیم. البته به همین منظور با حضور مسئولان دولتی و خصوصی، صنعتگران و صادرکنندگان صنایع دستی کارگاههای مختلف برند صنایع دستی را برگزار می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس