مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

دکتر عادل پیغامی:
تحریم یعنی اقتصاد مجبور می شود که در داخل خود، مزیت‌ها را ایجاد یا مزیت‌های موجود را احیا کند و رشد بدهد، اینکه کشور از این مسأله بخش منفی اش را بگیرد و یا بخش مثبتش را، بستگی دارد به مدیران و سیاستمدارانش.
بی‌رغبتی مردم به استفاده از کارت سوخت؛
اگر سوخت‌گيري با استفاده از كارت سوخت جايگاه‌داران، براي هر ليتر 200 تومان گران‌تر از سوخت‌گيري با كارت سوخت خودرو باشد، استفاده از اين كارت‌ها براي عموم مردم صرفه اقتصادي نخواهد داشت و آنها كماكان از كارت سوخت خودروي خود براي سوخت‌گيري استفاده مي‌كنند. در نتيجه، هم درآمد دولت از محل فروش بنزين افزايش مي‌يابد و هم زيرساخت كارت سوخت حفظ مي‌شود.
باید در کنار بهره‌گیری از فرصت‌های بیوتکنولوژی در حوزه کشاورزی مثل تراریختگی، به شدت مراقب تهدیداتش هم باشیم و بدانیم این تهدیدات خاموش، دائمی و به سختی قابل کنترل هستند و باید الزامات پدافند زیستی و غیرعامل را در حوزه محصولات غذایی داشته باشیم.
فهرست پیشنهادی وزیر صنعت به دولت برای ممنوعیت واردات ۲۱۷ قلم کالای مشابه ساخت داخل
پیش نویس فهرست ۲۱۷ قلم کالای مشمول ممنوعیت خرید خارجی توسط دستگاه‌های دولتی که اخیراً از سوی وزیر صنعت به هیأت دولت ارائه شده منتشر شد.
مصرف علف‌کش سرطان‌زای «رانداپ» را متوقف کنید + فيلم و عكس
هشدار به مسئولین در خصوص واردات بی‌ضابطه سموم خارجی؛
در حال حاضر انجمن صنایع تولیدکنندگان سموم ایران مواد اولیه علف‌کش رانداپ را از چین وارد کرده و در ایران تولید می‌کنند، این علف‌کش حدود 10 تا 12 درصد از کل علف‌کش‌های مورد استفاده در کشور را به خود اختصاص داده است و نکته بسیار مهم و تأسف‌برانگیز استفاده این سم بسیار خطرناک در کشورمان است که عامل بسیاری از بیماری‌های انسانی و سرطانی و همچنین، آثار جبران‌ناپذیر زیست‌محیطی است.
رشد«صفر» اشتغال در دولت احمدی‌نژاد به رشد «منفی» در دولت روحانی تبدیل شد
330 هزار نفر بیکار شدند/
مسئولان ارشد دولت یازدهم با گذشت 2 سال از دولت دهم، ‌همچنان به انتقاد از عملکرد آن دولت در عرصه اشتغالزایی مشغولند، غافل از آن که عملکرد خودشان به مراتب بدتر است.
چگونه مشکلات بازار 140 ميليارد دلاری لبنيات حل شد؟/ اشتغال‌زايي 900 هزار نفري در صنعت لبنيات آمريكا
خودکفایی کشاورزی در آمریکا/3
حدود 74درصد واحدهای تولید شیر این کشور زیر 100 رأس گاو دارند و درآمد سالیانه حاصل از فروش لبینیات در ایالات متحده چیزی حدود 140 میلیارد دلار برآورد می‌شود و سهم صنعت لبنیات از کل کشاورزی 17.74 درصد محاسبه می‌شود.
دولت‌های سازندگی و اصلاحات رکوردداران رشد نقدینگی و واردات
مقایسه واردات و نقدینگی از دولت‌ پنجم تا دهم؛
مقایسه عملکرد دولت‌های پنجم تا دهم نشان می‌دهد بیشترین درصد رشد نقدینگی و واردات در دوران دولت‌های هفتم و هشتم رخ داده است.
افزایش استقراض غیرمستقیم دولت از بانک مرکزی
مشرق بررسی کرد:
همان رفتاری که در دولت احمدی نژاد برای تکمیل مسکن مهر از طریق دست‌اندازی به منابع بانک مرکزی انجام می‌گرفت و به شدت مورد انتقاد واقع شد، هم‌اینک برای تامین هزینه‌های جاری دولت با روش دیگری در حال انجام می‌شود.
تناقض آماری رئیس و معاون گمرک درباره واردات دولت احمدی نژاد + نمودار
مشرق بررسی کرد:
آمارهایی که طی یک هفته اخیر رئیس و معاون گمرک درباره رقم واردات دولت قبل مطرح کرده‌اند، تناقض‌های فاحشی دارد که احتمالا ناشی از دستپاچگی گمرک برای تایید اظهارات مسئولان ارشد دولت بوده است.
پیام‌کاهش سرمایه‌گذاری خارجی در 2 سال اخیر چیست؟
مشرق بررسی کرد:
رقم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران در سال گذشته میلادی به 2 میلیارد و 105 میلیون دلار رسیده که نسبت به سال 1392 حدود 31 درصد و نسبت به سال پایانی دولت قبل یعنی سال 1391 بیش از 50 درصد کاهش نشان می‌دهد.
بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی 70 درصد صنایع را غير فعال كرد/ شركت هاي صنعتي با 30 درصد ظرفيت در حال فعاليتند
عضو كميسيون صنايع و معادن:
كمبود سرمايه در گردش و نبود نقدينگي و در كنار آن مشكل بودن تهيه برخي مواد اوليه اي كه از خارج تهيه ميشود و همچنين خلاء شبكه هاي توزيع از جمله مشكلات اصلي شركت هاي توليدي و صنعتي است.
رکورد 25 ساله واردات بنزین در حال شکسته شدن است
در پی افزایش واردات در سال 94؛
تولید بنزین در سال جاری نسبت به سال گذشته نزدیک به 13 درصد کاهش یافته و از سوی دیگر، در خردادماه واردات بنزین به کشور رکورد زده است.
تشکیل سازمان مبارزه با جرائم اقتصادی زیر نظر رئیس قوه قضائیه/ وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه ضابطان خاص
متن کامل طرح نهایی تشکیل سازمان مبارزه با جرائم اقتصادی؛
طرح تشکیل سازمان مبارزه با جرائم اقتصادی در مجلس نهایی شد که طبق آن سازمان مذکور شامل دادسرا و دادگاه‌های کیفری اقتصادی، مرکز ملی آمار و اطلاعات اقتصادی، مرکز کشف و پیگیری جرایم اقتصادی است که زیرنظر رئیس‌ قوه قضاییه تشکیل می‌شود.
سازمان ملل:‌ واردات 8 ساله دولت قبل 426 میلیارد دلار/روحانی: احمدی نژاد 720 میلیارد دلار صرف واردات کرد
بر اساس گزارش مرکز آمار از ارزش ریالی آمار بازرگانی خارجی ایران، واردات کشورمان در 2 سال اول دولت یازدهم معادل 4 سال دولت دهم بوده است.
حذف تدریجی کارت سوخت یک عقب‌گرد بزرگ در حوزه شفافیت اطلاعات است
نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی تهران به نوبخت؛
با توجه به اقدام اخیر دولت مبنی بر حذف سهمیه بندی پیشنهاد می شود حداقل به منظور اصلاح روند موجود، سقفی برای سهمیه بنزین هر خودرو بر مبنای مصرف اکثر خودروها مشخص شود، به همه خودروها کارت سوخت تعلق گیرد و قیمت بنزین جایگاه داران به نحوی افزایش یابد که سوخت گیری بدون کارت سوخت صرفه اقتصادی نداشته باشد.
آخرین عناوین