مشرق نیوز | mashreghnews.ir

طرح مسکنی دولت بعد از 2 سال رونمایی شد:
در طرح مسکن اجتماعی در سال جاری فقط 20 هزار واحد خانه احداث خواهد شد؛ این در حالی است که از ابتدای دولت تاکنون با وجود انتقادات گسترده از مسکن مهر، 400 هزار واحد این طرح تکمیل و عرضه شده است.
سیف : احساس اشخاص از نرخ تورم با آنچه مراجع آماری به عنوان نرخ تورم محاسبه کرده و اعلام می‌کنند، می‌تواند متفاوت باشد و این مختص مصرف‌کنندگان ایرانی نیست.
در تازه‌ترین آمار رسمی برای سال 93 منعکس شد؛
قيمت مسكن در سال گذشته، به تبعيت از تهران، در 15 استان ديگر نيز نزولي شد و با احتساب تورم عمومي، قيمت واقعي آپارتمان در كل كشور طي نيمسال93 معادل 3/ 14 درصد كاهش يافت.
گاهی ساختن کارخانه از مسجد واجب‌تر است/ کار کردن صرفاً برای تأمین بُعد مالی نیست
رحیم‌پور‌ ازغدی:
استاد رحیم‌پور ازغدی در نشست همدلی و همزبانی با رویکرد حمایت از تولید ملی و کار و کارگر ایرانی گفت: ایجاد یک شغل در شرایطی که به آن نیاز داریم، واجب کفایی بوده و ساخت کارخانه به اندازه ساخت مسجد واجب است و حتی گاهی اوقات، از آن هم واجب‌تر است.
مرکز آمار: مسکن ارزان و اجاره گران شد/ متوسط قیمت مسکن: یک میلیون و 433 هزار تومان
مشرق گزارش می‌دهد/
گزارش جدید مرکز آمار از اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور در نیمه اول سال 1393 از ثبات نسبی در بازار مسکن و گران شدن ملایم زمین و اجاره حکایت دارد.
بانک
نگرانی آمریکا از رقیب‌تراشی‌ چین؛
«بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیایی» که هم‌اینک نزدیک به 50 کشور از قاره‌های مختلف جهان در آن عضو شده‌اند، علاوه بر آن که رقیبی قدرتمند برای بانک جهانی محسوب می‌شود، می‌تواند با تغییر معادلات قدرت در اقتصاد بین‌الملل، سطح نفوذ آمریکا را کاهش دهد.
اقتصاد دستوری و بخشنامه‌ای از دولت احمدی‌نژاد تا روحانی
مشرق بررسی کرد:
اسحاق جهانگيري، معاون اول دولت یازدهم عصر شنبه بخشنامه ممنوعيت افزايش قيمت كالا را به دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي و مراجع قيمت‌گذاری ابلاغ كرد.
بلاتکلیفی مدیریتی در بزرگترین تولیدکننده قیرخاورمیانه
مدیریت پاسارگارد بدون مدیرعامل ادامه دارد؛
شرکت نفت پاسارگاد که سالهاست نام بزرگترین تولید کننده قیر در خاورمیانه را یدک می کشد بیش از 4 ماه است که بوسیله سرپرست اداره می شود.
چرا با وجود کاهش 50درصدی قیمت جهانی، ارزانی نفت هنوز به ایران نرسیده است؟
مشرق بررسی می‌کند؛
با وجود گذشت بیش از 6 ماه از نصف شدن قیمت جهانی نفت، همچنان قیمت محصولات و مشتقات نفتی وارداتی و تولید داخل، از این کاهش تاثیر زیادی نپذیرفته است.
باز هم مدیرعامل ایران خودرو رئیس هیئت مدیره بانک پارسیان شد
مشرق گزارش می‌دهد؛
هاشم یکه‌زارع که از اوایل شروع به کار دولت مدیرعامل شرکت ایران خودرو شد، همزمان رئیس هیئت مدیره بانک پارسیان نیز هست؛ اما این خبر تاکنون رسانه‌ای نشده است.
چه عواملی باعث کاهش تورم شد؟
مرکز پژوهش‌های مجلس:
کاهش تورم در یک سال و نیم اخیر ناشی از تخلیه آثار شوک‌های اقتصادی هدفمندی یارانه‌ها و تحریم‌ها بوده و عوامل اصلی و بنیادی ایجادکننده تورم در کشور همچنان پابرجا است.
وقتی تخفیف‌های تا 30 درصدی هم تاثیری در جذب مسافر ندارد
تاثیر گرانی و عدم کیفیت مناسب در ناوگان ریلی؛
به دنبال افزایش چندباره قیمت بلیت ناوگان ریلی کشور و عدم افزایش کیفیت و خدمات رسانی مطلوب طی یک سال اخیر، استقبال از سفرهای ریلی کاهش یافته است.
شاخص‌های سرمایه‌ گذاری در بخش مسکن و صنعت، منفی شد
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی؛
بر اساس تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی، شاخص‌های مربوط به سرمایه‌گذاری‌های جدید در دو بخش صنعت و مسکن کشور طی فصل پاییز سال 1393 روند نزولی به خود گرفته‌اند.
آخرین عناوین