کد خبر 870706
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
عبدالملک الحوثی نمایه

سخنگوی جنبش انصار الله یمن با تکذیب ادعای امارات درخصوص متوقف کردن تجاوزگری خود علیه استان الحدیده یمن گفت که هدف امارات از طرح این ادعا گمراه کردن افکار عمومی بین المللی بوده است.

به گزارش مشرق، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصار الله یمن گفت: تجاوزگری و نبردها در ساحل غربی شهر الحدیده و نواحی آن و نیز در مناطق مختلف در امتداد ساحل غربی متوقف نشده است و اعلام امارات (مبنی بر توقف تجاوزگری) "یک اعلام مشکوک" است که چند هدف را دنبال می کند. اولین هدف، گمراه کردن افکار عمومی جهان و فرار از نیازهای انسانی بزرگی است که این نبرد تجاوزگرانه علیه شهر ساحلی الحدیده و تنها بندرِ اکثریت ساکنان یمن مستلزم آن بوده است.

وی تصریح کرد: این اقدام همچنین تلاشی برای مانع تراشی در برابر تلاش های سازمان ملل و ترویج این مسئله است که موافقت درخصوص تحرکات فرستاده سازمان ملل در امور یمن درخصوص راه حل سیاسی فراگیر وجود دارد. ما به طور کامل درک می کنیم که فرستاده سازمان ملل با برگزاری نشست های مکرر، موضوع الحدیده را –برخلاف آنچه طرح مخالف خواه اماراتی یا همدستانش مطرح می کنند- مطرح نکرده است. آنچه مطرح می کند یک راه حل سیاسی فراگیر است اما تفسیر امر از نظر اولویت ها درخصوص تدابیر امنیتی متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

رمزگشایی از نقشه جدید امارات در الحدیده

الحوثی: تصمیم بلژیک، سیلی سیاسی به عربستان است

انصارالله: درباره نظارت سازمان ملل بر الحدیده توافقی نکرده‌ایم

عبدالسلام گفت: موضع ما واضح و صریح است و نمی توانیم هرگونه بحث جزئی نه درباره الحدیده و نه غیر از آن را به طور مطلق بپذیریم. آنچه که سازمان ملل باید بعد از گذشت نزدیک به چهارسال از این تجاوزگری بدنبال آن باشد، بحث درباره یک راه حل سیاسی است. همه دنیا اتفاق نظر دارد که راه حل در یمن، سیاسی است و نباید فرستاده سازمان ملل در مسیر راه حل نظامی حرکت کند.

وی افزود: معتقدیم که تلاش قرقاش (وزیر مشاور در امور خارجی امارات) تلاشی برای ورود به نبرد جدیدی برای سرپوش گذاشتن بر شکست نظامی و سیاسی و رسانه ای است زیرا آنها به صراحت گفته بودند که مطمئن هستند که بر الحدیده سیطره خواهند یافت و نماز عید فطر را در آنجا خواهند خواند اما اینگونه نشد.

عبدالسلام گفت: پایداری ملت یمن و همبستگی و پایداری اهالی ساحل غربی در مقابله با نقشه ای پلید، طرح های آنها را به شکست کشاند.

وی درباره بندر الحدیده گفت: درخصوص موضوع درآمدها، درخواست برای واریز این درآمدها همراه با سایر درآمدهای یمن به بانک مرکزی در صنعا وجود دارد تا از آنجا برای همه ملت یمن در سراسر استان ها هزینه شود.

الحوثی: متجاوزان بدنبال راه حل سیاسی نیستند

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن تاکید کرد که نیروهای متجاوز و اشغالگر در روزهای پیش رو در یمن روی آرامش و ثبات را به خود نخواهند دید.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در گفت وگو با شبکه خبری العالم تصریح کرد: نبرد ساحل باتلاقی برای متجاوزان و نیروها و مزدورانش خواهد بود.

وی تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان و عناصر ائتلاف متجاوز در نبرد ساحل غربی کشته شده اند و آرایش متجاوزان در طول نوار ساحلی به همراه خطوط پشتیبانی آنها در سه منطقه قطع شده است و نیروهای دشمن در محاصره قرار گرفته اند؛ به گونه ای که متجاوزان مجبور شده اند که بسیاری از نیروهای خود را از طریق دریا خارج کنند. همچنین جنگنده های متجاوز مزدوران خود در نبرد ساحل را با هر بار عقب نشینی آنها، هدف قرار داده اند.

الحوثی افزود: نیروهای متجاوز به یمن هیچ پیروزی کسب نکرده اند بلکه تلاش کرده اند که به مناطق خالی و بدون هرگونه حضور نظامی نفوذ کنند.

وی درباره پاسخ نظامی به ائتلاف متجاوزان گفت: گزینه های ما تمام عیار است و اهداف ما متنوع. حق داریم که شلیک موشک ها ادامه داشته باشد و اهداف متنوع شود تا با متجاوزان به یمن در زمان و مکان مناسب ضربه وارد کنیم. ما به هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی که می توانیم از طریق آن نیروی بازدارندگی ایجاد کنیم، ادامه خواهیم داد.

وی درباره اظهارات توهم آمیز آمریکا و انگلیس درباره "کمک به مردم فقیر در نبرد الحدیده" گفت: رژیم های آمریکا، اسرائیل، انگلیس، عربستان، امارات و نظایر آنها که علیه ملت یمن ائتلاف کرده اند، به طور کلی برای هدف قرار دادن ملت یمن در سراسر استانهای این کشور آمده اند تا این کشور را اشغال و قدرت تصمیم گیری را به نفع خود از این کشور بگیرند. کسی نمی تواند بگوید که این رژیم ها بدنبال پاسداری از ارکان ملت یا حفاظت از حقوق ملت ها هستند یا برای تامین منافع امت یا کمک به ملت های مستضعف یا فقیر آمده اند.

وی افزود: کسی نمی تواند صدها هزار تن بمب و مواد منفجره روی سر ملت یمن بریزد و بعد بیاید و بگوید که برای خدمت به ملت یمن و ساختن آینده آنها و حفاظت از ساختار زیربنایی آنها آمده است یا بگوید که برای آزادی یمن و دموکراسی آن آمده است.

الحوثی درباره مشارکت انگلیس گفت: ما آمریکا و انگلیس را مسئول هرگونه نبرد جدیدی در الحدیده و نتایج ناشی از آن می دانیم. انگلیسی ها یک هفته قبل از نبرد به ما گفتند که اماراتی ها و سعودی ها تاکید کرده اند که وارد نبرد در الحدیده تنها با موافقت ومساعدت آنها خواهند شد و با آغاز تنش آفرینی نظامی، مطمئن شدیم که آنها دست دارند لذا آنها و آمریکایی ها را مسئول هرگونه نبردی در الحدیده و نتایج ناشی از آن از ویرانی بندر الحدیده گرفته تا گرسنگی ملت یمن و نظایر آن دانستیم.

الحوثی درباره مشارکت رژیم اسرائیل در نبرد ساحل غربی یمن گفت: ما معتقدیم که اظهار نظر نکردن اسرائیلی ها درخصوص مشارکت خود در نبرد در یمن به این باز می گردد که آنها نمی خواهند اعرابی را که به آنها کمک می کنند، با چالش مواجه کنند. اما واحد نظامی یمن مشارکت جنگنده های اسرائیلی در این نبردها را مستند سازی کرده است. همچنین یمن دومین کشور بعد از سوریه است که جنگنده های اسرائیلی به آن حمله کرده اند. سخنان اخیر فرمانده نیروی هوایی اسرائیل در این زمینه به این امر اشاره دارد.

وی افزود: این کشورهای متجاوز هستند که مانع تراشی می کنند و تنش ها را تشدید و رسیدن به هرگونه راه حلی را نمی پذیرند. متجاوزان با تمام تلاش خود برای نفرت افکنی بین مردم تلاش کرده و می کنند. این کاری است که دشمنان می کنند. این توطئه ای برای گسستن بافت اجتماعی است. این توطئه دشمنان برای از بین بردن کامل اقشار ملت یمن و همه ارکان این کشور به منظور تامین منافع و رویکردهای خودشان است تا ملت یمن در مسیر سیاست آمریکایی ها حرکت کند و مقاصد اسرائیلی ها در باب المندب و نظایر آن را تامین کنند.

الحوثی به نیروهای متجاوز و اشغالگر هشدار داد که آنها در یمن از امنیت و ثبات برخوردار نخواهند شد و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی اهداف و برگه های برنده زیادی برای مقابله با متجاوزان دارند و در چارچوب بازدارندگی متجاوزان و مقابله به مثل از آنها بهره خواهند برد.

وی درخصوص پایداری ملت یمن در پیام خود به ائتلاف متجاوزان گفت: جمهوری یمن با (حکومت های) مرتجع عربی مقابله می کند . وقتی ملت یمن برای مقابله با متجاوزان و اشغالگران و برای پاسداری از عزت و عظمت و اخلاق و برای جانفشانی و فداکاری به پا می خیزد؛ یقین دارد که با کسانی می جنگند که مزدور و برده هستند و بدنبال فروش سرزمین و آزادی می باشند.

وی در پایان گفت: ما در نبرد ارزش ها و استقلال به سرمی بریم. پیروزی حتما از آن جمهوری یمن خواهد بود. ملت یمن به یاری خداوند و جانفشانی مردان دلاور ارتش و کمیته های مردمی پیروز خواهند شد . یمن جاویدان و سربلند باقی خواهد ماند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس