رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: هدف از فشارهای اقتصادی کنونی، به ستوه آوردن مردم است اما به حول قوه الهی، ما پیوندمان را روزبروز با مردم بیشتر خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) صبح امروز (شنبه) با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس را گرامی داشتند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند و با تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا دیدار و گفت‌وگو کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به توطئه دشمن برای ایجاد شکاف میان نظام اسلامی و مردم، همگان بویژه مسئولان را به هوشیاری، ایستادگی، تدبیر، انسجام ملی و دوری از اشرافی گری فراخواندند و تأکید کردند: اگر مؤلفه های اقتدار ملی تقویت شوند و در مقابل دشمن سستی و تسلیم نشان داده نشود، بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، لازمه بی اثر شدن توطئه های دشمنان را صبر و تقوا برشمردند و افزودند: انقلاب اسلامی، ریشه دار و آینده دار است و دستیابی به آرمانهای بلند آن، به صبر و استقامت نیاز دارد.

ایشان همچنین گفتند: تقوا به معنای مراقبت از خود در مقابل دشمن است و لازمه این مراقبت، هوشیاری در برابر حیله های دشمن و اعتماد نکردن به او، تدبیر و عقلانیت، و پرهیز از سهل انگاری و سستی است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر همه مردم و جوانان و همچنین مسئولان سیاسی، اقتصادی و امنیتی و نظامی، این صبر و تقوا را به‌کار ببندند، به توفیق الهی، هیچ ضربه و صدمه‌ای وارد نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین به موضوع مؤلفه های قدرت نظام اسلامی اشاره کردند و با یادآوری سلطه انگلیس و آمریکا بر ایران در طول ۵۷ سال حکومت پهلوی، گفتند: با پیروزی انقلاب اسلامی، غل و زنجیر از دست و پای مردم باز و طعم واقعی استقلال و آزادی چشیده شد.

ایشان یکی دیگر از عناصر قدرت نظام جمهوری اسلامی را «اعتماد به نفس ملی» و «تأثیرگذاری مردم در همه امور کشور» دانستند و افزودند: این اعتماد به نفس ملی همراه با ایمان بود، ایمانی که همچون روحی در کالبد حرکت عمومی کشور زمینه ساز زنده شدن، امید و ایثار و فداکاری در جامعه شد که نمونه های فراوانی از آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، جرأت اقدام را از دیگر ثمراتِ ایمان و اعتماد به نفس ملی برشمردند و خاطر نشان کردند: با این روحیه و جرأت، سپاه، جهاد سازندگی، بسیج و حرکت های عمومی در کشور شکل گرفت و نیروهای مسلح جان تازه ای گرفتند و مجموعه های خدماتی و سازندگی و حرکت‌های پر افتخار علمی ایجاد شد.

رهبر انقلاب اسلامی، اقتدار واقعی را جوشنده از درون ملت و بر پایه استقلال و آزادی دانستند و افزودند: این اقتدار نیست که برخی به بیگانگان پول بدهند و از آنها سلاح بخرند و انبار کنند اما حتی نتوانند از آن سلاحها استفاده کنند، و یا از آن طرف دنیا بیایند در کشوری پایگاه بزنند و خون ملت آن را بمکند تا اقتدار یک خاندان را حفظ کنند؛ اینها نمونه‌های حماقت و ذلت است نه اقتدار.

ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران باید ضمن حفظ و تقویت عناصر قدرت خود از آنها استفاده بهنگام کند، خاطرنشان کردند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مؤلفه های قدرت است که باید از نظر کیفی، روزبروز اعتلاء یابد و از ظرفیت های فراوان آن استفاده شود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: برخی می گویند چرا در توصیف قدرت ملت ایران مبالغه می کنید، در پاسخ باید گفت، این، مبالغه نیست بلکه عینِ واقعیت است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: بزرگترین دلیل برای اقتدار ملت ایران، این است که یکی از سفاّک‌ترین و بی‌رحم‌ترین قدرتهای دنیا یعنی آمریکا، در چهل سال گذشته از هیچ تلاش و شرارتی برای مقابله با ملت ایران فروگذاری نکرده اما نتوانسته غلطی بکند و در مقابل، ملت ایران پیشرفته‌تر شده است.

ایشان با تأکید بر اینکه علاوه بر دشمن خارجی، دشمنان داخلی هم در طول این سالها مشغول تحرک و توطئه بودند، گفتند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، سه جریان معارض در داخل کشور وجود داشتند؛ «جریان باصطلاح لیبرال که دلبسته آمریکا و غرب بود»، «کمونیست های اسلحه به‌دستی که از هیچ اقدامی اِبا نداشتند» و «منافقین، با ظاهر اسلامی و با باطنی خبیث و کفرآمیز و بی هویت» که حتی حاضر به همراهی با صدام بدنام نیز شدند و اکنون هم مشغول ارائه خدمات جاسوسی و خبرچینی برای دولتهایی امثال فرانسه و انگلیس و آمریکا هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هر سه جریان، مغلوب و منکوب انقلاب اسلامی شدند، افزودند: البته یک جریان تحجر و ارتجاع داخلی هم بود که آنها قابل ذکر نیستند و ملت از آنها عبور کرد.

ایشان، دلیل دیگر بر قدرت و اقتدار ملت ایران را تشکیل ائتلاف های منطقه ای از جانب آمریکا برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی دانستند و افزودند: اگر آمریکا می توانست به تنهایی به اهداف خود برسد، نیازی به تشکیل ائتلاف با کشورهای روسیاه و مرتجع منطقه نداشت.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: به دلیل قدرت و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی، دشمنی امریکا بیشتر شده است و البته نفرت ملت ایران هم از آمریکا، روزبروز بیشتر شده است.

رهبر انقلاب سپس به طراحی دشمن در شرایط کنونی اشاره کردند و گفتند: برنامه دشمن، ایجاد شکاف و جدایی میان نظام و مردم است و این طراحی نشان دهنده حماقت آنها است زیرا نمی دانند نظام جمهوری اسلامی، چیزی جز ملت ایران نیست و این دو جدا شدنی نیستند.

ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران یک نظام متکی بر آحاد مردم و ایمان و محبت و عواطف آنان است، به شکست تلاشهای رؤسای جمهور قبلی امریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی اشاره کردند و افزودند: هدف از فشارهای اقتصادی کنونی، به ستوه آوردن مردم است اما به حول قوه الهی، ما پیوندمان را روزبروز با مردم بیشتر خواهیم کرد و با حفظ انسجامِ دشمن‌شکنِ خود، جوانان مؤمن و پرانگیزه و اهل اقدام را تقویت خواهیم کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به نسل جوان و غیور کشور گفتند: دشمن با استقلال و عزت و پیشرفت و حضور شما در میدان علم و سیاست و اعتلای کشور مخالف است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمن تا آنجایی که بتواند به موذی گری های خود ادامه خواهد داد، خاطر نشان کردند: اگر مسیر صبر و تقوای همراه با هوشیاری و تدبیر و انسجام ملی با قدرت ادامه پیدا کند، یقین داشته باشید موذیگری‌ها به نتیجه نخواهد رسید.ایشان با اشاره به تجویز برخی‌ها برای تسلیم شدن مقابل دشمن، افزودند: هزینه تسلیم شدن به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت و ایستادگی است و فایده و دستاوردهای ایستادگی صدها برابر بیشتر از هزینه‌های تسلیم شدن است.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: تسلیم شدن در برابر دشمن عنود و لجوج نتیجه ای جز لگدمال و بی هویت شدن نخواهد داشت.

رهبر انقلاب اسلامی به یک قانون تخلف‌ناپذیر الهی اشاره کردند و گفتند: اگر سست نشوید و با دشمن سازش نکنید، خداوند متعال در مقابل این صبر و مجاهدت، کم نخواهد گذاشت و پاداش آن را به‌طور کامل خواهد داد.

ایشان در پایان، همه آحاد ملت ایران و مسئولان را به هوشیاری و مراقبت از کار خود دعوت و خاطر نشان کردند: مسئولان مراقب باشند از سهل انگاری، تنبلی، اشرافی گری، تکبر نسبت به مردم و تکیه به جایگاه چند روزه ریاستی اجتناب کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: آن روزی که ملت ایران در جایگاهی قرار گیرد که دشمنان جرأت تهاجم نظامی، اقتصادی و امنیتی و سیاسی را نداشته باشند، دیر نخواهد بود و جوانان آن روز را خواهند دید.

در این مراسم، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه با اشاره به تقابل اردوگاه مستضعفین با اردوگاه نظام سلطه، گفت: ملت انقلابی ایران در آستانه یک تجربه مهم تاریخی قرار دارد که نتیجه آن، شکل‌گیری دوران جدیدی از بی‌اعتمادی به آمریکا و تجمیع توان و انرژی برای مقابله با دسیسه‌های مختلف استکبار خواهد بود.

سرلشکر جعفری افزود: جوانان مؤمن و انقلابیِ سپاه برای مقابله با هرگونه توطئه دشمن کاملاً آماده‌اند و همگان می‌توانند از عمق نگاه و حرکت این غیورمردان، سقوط امپراطوری‌های به ظاهر قدرتمند را پیش‌بینی کنند.

سردار سرتیپ فضلی فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این دانشگاه از جمله در زمینه افزایش توان رزمی و مشارکت در امدادرسانی به زلزله‌زدگان بیان کرد.

در این مراسم تعدادی از فرماندهان، مدیران، مدرسان و پژوهشگران نمونه دانشگاه امام حسین(ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و دو نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) نیز مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.


اجرای طرح «من انقلابی‌ام»، اجرای میثاق پاسداری و اجرای عملیات میدانی از دیگر برنامه‌های مراسم امروز در دانشگاه امام حسین(ع) بود.

همچنین در این مراسم، یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  دانشمندان،نخبه گان جدیدوقدیم،داخلی وخارجی،نمایندگان،قضات،اجرا،مسئولین کشوری ولشکری اعم ازسپاه،ارتش،بسیج،روحانیون،خانواده های شهدا،ایثارگران واسرا،نیروی نظامی،امنیتی،انتظامی،نهادها...باپیوستن همه به ارتش ونیروهای نظامی وانتظامی) و دوستان واقعی،دلسوز،صادق،پاک،انسان وصلح دوست،همنوع وهموطن دوست-به کمک مردم باید ایران را آباد کنند.(وعده خداوند نزدیک است ومن الله توفیق)
  • منفی های ربات ساز. IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   34 26
   بدبخت اون زامبی دنیاهای مجازیه که برای خالی شده عقده هاش با استفاده از VPN یک ربات استخدام می کنه تا تو این فضای مجازی فقط آمارهای منفی و مثبت دلبخواه خودش را بالا بره و از این راه کوته فکری اش رو جبران کنه غافل از اینکه دست خدا با سید علی ماست تا پیروزی جبهه حق بر کفر جهانی.
  • حسین PL ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   8 19
   هاسبارا و نرم افزارهاش در مثبت و منفی هاش مشخص هست
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  نسل جوان بداند که دشمن با استقلال، عزت و پیشرفت و حضور او در میدان علم و سیاست مخالف است
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   36 35
   کلا کشورهای قدرتمند اجازه پیشرفت و استقلال را به دیگر کشورها نمیدهند و فقط باید خود ملت آن کشور تلاش بیشتر کنند تا نتیجه بگیرند
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   41 53
   من مدتی در ژاپن بودم اما واقعا مردم آن منطقه اغلب از کالای کشورشون حمایت میکردند حتی اگر کیفیت پایین تری از خارجی ها داشت
  • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   25 33
   مردم تن پرور و خوش گذران ایران به جایی نمیرسند و در انتخابات به آزادی جنسی را میدن
  • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   19 3
   فرهنگ ملی گرایی در ژآپن کره جنوبی چین و آلمان بسیار بالاست مخصوصا ژاپن و آلمان...
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  55 73
  بعضی می‌گویند «تسلیم بشویم تا موذیگری دشمن ادامه پیدا نکند»، اما نمی‌دانند هزینه‌ی تسلیم شدن به‌مراتب بیشتر از ایستادگی کردن است
 • ماندانا IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  54 99
  امروز خیلی خوب صحبت کردن ایشون اما کاش چند نفر مثل ایشون داشتیم در دولت. حسن روحانی و اکثر دولتی ها مال این حرفها نیستن
  • IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   10 12
   باسلام به برادرانمون و عزیزانمون در خبرگزاری مشرق...اللهم صل علی الامام الخامنه ای دام ظله العالی و احفظ من کید المنافقین...
 • رضا دایه AF ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  من افسر ارتش افغانستان هستم خوش به حال ایران و ایرانی که در سایه رهبری پرهیزگار و خردمند از سلاله نبوت، یک تنه در مقابل شیطان و حزبش ایستاده اید.
  • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   30 41
   موافقم
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   29 47
   دمت گرم.
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   22 42
   مقابله با شیاطین داخلی و خارجی. افرین
  • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   19 44
   موافقم
  • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   13 12
   درود بر شما برادران همسایه افغانستان به امید نزدیک تر شدن بیشتر کشورهای همسایه به هم مخصوصا افغانستان و ایران و توسعه هر دو کشور باستانی...
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  17 45
  مردم تن پرور و خوش گذران ایران به جایی نمیرسند و در انتخابات به آزادی جنسی را میدن
 • kardarblash IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  صلی الله علی الامام السید علی الخامنه‌ای
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  26 38
  صلی الله علی الامام السید علی الخامنه‌ای
 • ؟!!! IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  9 16
  مشرق! یه نگاهی به منفیهای نظرات بنداز! معلومه که عده ای شدیدا زیر نظرت گرفتن و دارن کاملا هدفدار علیه برخی نظرات مثبت یا منفی میدن تا بتونن بر افکار عمومی اثر بگذارند یکی از راهکارها برای دادن مثبت یا منفی به تعداد زیاد، استفاده از فیلترشکنها و عوض کردن آی‌پی هستش با این کار یک نفر میتونه هر چقدر که به یک نظر منفی یا مثبت بده و یا اینکه نظر به ثبت برسونه بهتر یکم هوشیارانه تر عمل کنی
 • حسین US ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  11 13
  اسراییل فقط یه هنگ 5000 نفره برای جهت دهی به افکار عمومی داره ک کارشون اینه میرن توسایت های دشمن و نظر اونها رو تخریب و یا با دادن منفی های زیاد اثر نظرات رو از بین میبرن.
 • حامد IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  5 14
  مشرق یعنی عرضه نداری بفهمی کیا میان به نظرات ارزشی اینقدر منفی میدن؟؟؟آیا ارتش تاریکی اسراییلن....
 • افوس IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  10 16
  ملت درود، درحقیقت امروز رهبر انقلاب نقشه ی خائنین داخلی و دشمن خارجی رو برملا کرد! دقت کنید: به هم ریختگی اقتصادی- رهاشدن اقتصاد از طرف دولت- وضعیت مشکوک دلار و سکه -نامه ی 100مزدو برای تسلیم کشور(در حقیقت جاده صاف کن بودند)-سخنرانی مقامات دولتی برای مقاومت(که درحقیقت ترساندن مردم برای تسلیم شدن)-ننگ نامه ی fatf-رفت وآمد مقامات ارشد دولتی به غرب-همه ی اتفاقات 6ماه کنونی خبر از توطئه ی سازمان یافته برای خلع سلاح کشور (موشکی) بود که امروز توسط رهبر انقلاب مسدود شد!!!! ولی مزدوران بدانند امروز صلح حسنی اتفاق نخواهد افتاد.
  • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   4 2
   اتحادیه اروپا زیر نظر روباه پیر برای حفظ ننگ نامه برجام یک بانک در اروپا را اسما میخواهند برای معاملات ایران اختصاص دهند و وقتی خائنین داخلی با هوچی گری آن را بزرگ کرده و دولت تعهدات بیشتری به آنان داد آن هم مثل مفاد ننگ نامه برجام هیچ چیزش اجرا نخواهد شد و موشک ها را هم از دست خواهیم داد !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  5 8
  سلامتی مقام معظم رهبری صلوات
 • US ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
  4 5
  دشمن با استقلال و عزت و پیشرفت و حضور شما (جوانان) در میدان علم و سیاست و اعتلای کشور مخالف است.
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
  5 7
  اگه مردم درست انتخاب کرده بودنند این سید خدا اینطور یه تنه به میدون نمیزد وقتی مردم با اهنگ کنسرت رقص اواز گول میخورن سید علی تنها میشه!!!! امان از درک فهم ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس