محمدباقر قالیباف

قالیباف گفت: عمق دشمنی دشمنان ما و در راسش امریکا و اسراییل برای این است که امروز مردم در سرنوشت خود سهیمند؛ در مردم سالاری، در آزادی سهیم هستند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در مراسم گرامیداشت سالروز دفن شهدای گمنام شهرستان تربت حیدریه در جمع مسئولان و مردم ولایت مدار این شهرستان گفت: این روزها شاهدیم که بیش از هر زمان دیگری انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان تحت فشار دشمنان قسم خورده انقلاب است و همه آنها به دنبال این هستند که ناامیدی را در بین مردم و مسئولان تزریق کنند. غافل از این هستند که ما در فرهنگ اسلامی و قرانی مان دو باور جدی و اساسی داریم و این باورها در روح و روان و خون مردم است. در فرهنگ این سرزمین است. یکی اینکه ما در زندگی مان ناامیدی را بزرگترین گناه می دانیم.

دوم اینکه در فرهنگ و باور ما این است که از فرهنگ اهل بیت و مردم این سرزمین متوجه شده ایم که در مقابل دشمنان مان مال مان را می دهیم، جان مان را می دهیم، عزیزانمان را می دهیم، آبروی مان را می دهیم اما عزتمان را نمی دهیم. فشار اقتصادی وجود دارد اما این بدان معنا نیست که دشمنان می توانند نامیدی را در جامعه تزریق کنند و پا روی عزت مردم مبارز و با غیرت ما بگذارند. تاریخ انقلاب در این 40 سال این را نشان داده است. تاریخ ایران زمین حتی قبل از انقلاب هم این را نشان داده که ملت ما در مقابل دشمنان همیشه ایستادگی کرده اند.

وی با بیان اینکه ما در آرمان های انقلاب گام های جدی و اساسی برداشته ایم، گفت: عمق دشمنی دشمنان ما و در راسش امریکا و اسراییل برای این است که امروز مردم در سرنوشت خود سهیمند؛ در مردم سالاری، در آزادی  سهیم هستند . عزتی که امروز مسلمانان و کشورهای اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و روشنگری اش یافته اند باعث شده تا هژمونی امریکا و اسراییل به هم بخورد. این دشمنی روز به روز بیشتر است. خیانت های امریکا به ما از سال های دور تا امروز است. اگر قبلا کسانی بودند در داخل کشور که معتقد بودند با امریکا می شود گفت گو کرد، چرا این کار را نمی کنید اما امروز آنها هم متوجه شده اند امریکا قابل اعتماد نیست.

همان طور که بارها و بارها مقام معظم رهبری می فرمودند امریکایی ها وفادار به قول های شان نیستند، و جز به شکست این ملت و حکومت بر این ملت بر چیزی قانع نیستند. دیدید مذاکره هم کردیم و سازمان ملل هم آن را تایید کرد اما دیدید امریکایی ها چگونه خیانت کردند و خارج شدند و نشان دادند اینها همان روحیه گذشته خود را دارند.امریکایی ها خوی گذشته خود را دارند زیرا به دنبال این هستند که منافع ملت ها را چپاول کنند و هرکس جلوی آنها بایستد حتما به دنبال برخورد با آن هستند.

قالیباف افزود: امروز چون در عرصه نظامی تجربه کرده اند که در مقابله با ما موفق نمی شوند، با تهدید های متعددی در عرصه های علمی هم آمدند اما موفق نشدند و هرروز این ملت و انقلاب مقتدر تر شد، امروز راه جنگ اقتصادی را برگزیده اند. چون در بخش امنیت و دفاع، مردم ما هم در حوزه راهبردی و هم کارکردی توانستند قوی بشوند. امروز در بخش صنعت نظامی ما جزو کشورهای موفق دنیا هستیم. در قدرت دفاعی بدون شک جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم. به گفته مقام معظم رهبری آنها بدون شک در بخش نظامی به سراغ جنگ با ما نمی آیند. زیرا که می دانند موفق نیستند اما آنها دست از ما بر نمی دارند. دست از این ملت تا زمانی که ما به دنبال مبارزه با ظلم هستیم، برنمی دارند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان با ما دو جنگ تمام عیار را شروع کرده اند، گفت: این جنگ ها از دو،  سه دهه قبل هم بوده، اما اولویت نبوده است. از دهه 70 جنگ فرهنگی را با ما شروع کرده اند و تهاجم فرهنگی که همچنان دارند ادامه می دهند و بخش حوزه تحریم و جنگ اقتصادی را هم از همان دوران دفاع مقدس شروع کردند. حتی سیم خاردار به ما نمی فروختند اما ملت ما ایستادگی کرد و در این عرصه دفاعی خود را تقویت کرد. اما امروز متاسفانه آنچنان که می بایست در عرصه جنگ اقتصادی مصمم نشدیم.

قالیباف ادامه داد: دشمن ضعف ما را در حوزه اقتصادی دید و معتقدم مهم ترین ضعف ما در این حوزه ، عدم دخالت مردم در اداره اقتصاد و مدیریت کشور در گذر زمان بوده است. امروز به مردم آنچنان که در دوران دفاع مقدس ایفای نقش کردند و توانمندی های شان را نشان دادند، نقشی نه در عرصه اقتصادی و نه در عرصه اجتماعی نداده ایم و نه تنها به آنها فرصت ندادیم که با دلایل مختلف مردم را دور کرده ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) که فرموده اند مردم را هرگز فراموش نکنید و مردم ولی نعمتان ما هستند، گفت: مرتب حضرت امام(ره) تاکید داشتند که دولت ها سراغ کارهایی که مردم می توانند انجام دهند، نروند، اما متاسفانه در این سال ها کارها را بیشتر دولتی کردیم. امروز اقتصاد ما دو قطب دارد اول اقتصاد دولتی و دوم خصولتی که معلوم نیست خصوصی است یا دولتی که ای کاش حداقل وضعیت دولتی یا خصوصی بودنش مشخص بود. اقتصاد خصوصی هم مردمی نیست. بخش عمده اقتصاد در اختیار یک گروه خاص و اندک است. نمونه ان را این روزها که کمی نابسمانی اقتصادی بیشتر بروز کرده در حوزه های مختلف ارز، سکه واردات، صادرات و ... می بینید.

قالیباف با تاکید بر اینکه 4درصد هستند که بر عرصه اقتصاد کشور مدیریت می کنند، تصریح کرد: این حوادث ارزی که پیش می آید همیشه 4 درصدی ها حتما ثروتمندتر می شوند و توده های مردم حتما فقیرتر شده و این شکاف روز به روز بیشتر می شود.

فرمانده لشگر 5 نصر در زمان دفاع مقدس در ادامه اظهار کرد: علت اینکه در دوران دفاع مقدس موفق عمل کردیم، دو چیز بود اول حضور مردم در صحنه و دوم اینکه از جوانان استفاده کردیم، اما حالا جوانان کم انگیزه هستند چون فرصت در اختیارشان نیست. در دوران دفاع مقدس به جوانان فرصت داده شد.

وی با ذکر خاطره ای از اتفاقاتی که در تربت حیدریه در گذشته رخ داده، تاکید کرد: وقتی امنیت به منطقه برگشت که کار به مردم سپرده شد و مردم در کنار نیروی انتظامی باعث بازگشت امنیت به این منطقه شدند.

قالیباف در ادامه تاکید کرد: در اقتصاد و مسائل اجتماعی هم همین طور است. باید به مردم و جوانان اعتماد کنیم . همان طور که انقلاب و جنگ و کشور را اداره کردند و حتی وقتی زلزله شد مردم به صحنه امدند، باید بدانیم مردم بهتر از هرکسی اوضاع را اداره می کنند و ما باید این فرصت را برای شان فراهم کنیم. البته بدون اینکه مردم را هم به چند بخش و به اصطلاح تافته جدا بافته تقسیم کنیم، بلکه باید براساس خلاقیت ها تدابیر و فکرشان و ظرفیت هایی که دارند کار انجام دهند. ممکن است یکی کارگر خوب برای یک کارخانه باشد یکی مدیر خوب.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه به هرحال همه ما خوشحالیم که دولت ما یک اعلام موضع روشنی در مقابل امریکا داشت و گفت ما باید در مقابل زیاده خواهی امریکا بایستیم و تاکیدات خوبی به مسئولین در دولت برای  حل مسایل اقتصادی داشت، این حرف درستی است ولی   علاوه بر گفتن نیازمند عمل هم است و ما امیدواریم دولت اینبار با عزمی جزم این حرف ها را به عرصه عمل بیاورد.

ما باید بایستیم و مقابل این جنگ اقتصادی که ایجاد شده به میدان بیاییم. همه باید دست به دست هم بدهیم و مطمئن باشیم اگر با وحدت و همدلی و ارتباط عمیق بین همه مدیران و مسئولان و مردم بدون هیچ بهانه و یا خدایی نکرده رفتار سیاسی در کنار هم باشیم حتما می توانیم بر این مشکل هم فائق بیاییم. بارها و بارها حضرت اقا فرموده اند که در حوزه اقتصاد مقاومتی باید نگاه مان به داخل باشد نه اینکه ببینیم اتحادیه اروپا برای ما چه می کند. قطعا آنها برای ما کاری نخواهند کرد. خود ما باید اقدام کنیم. همه هم معتقدند از کارشناسان تا دولت که نه درمنابع مادی و نه منابع انسانی چیزی کم نداریم. در این روزها بارها شنیدیم ریاست محترم جمهور گفته اند ما مشکل ارزی نداریم. البته باز تاکید می کنم اگر این مشکل پیش آمده به این دلیل است که فرصت را دست مردم نداده ایم.

وی ادامه داد: گاهی رسانه های بیگانه و برخی داخلی ها می گویند، دولت در سایه نمی گذارد دولت کارش را انجام دهد. حتی برخی پارا فراتر گذاشته و بدون ارایه  هیچ دلیلی با گستاخی می گویند رهبری اجازه نمی دهد، اما شما دیدید رییس محترم جمهور اعلام کردند که مقام معظم رهبری فرمودند این جمع -این شورا که از سه قوه تشکیل شده تا برای این شرایط اقتصادی تصمیم گیری کند- هر تصمیمی بگیرد را اجرا کنید حتی در مواردی که نیاز به نظر من است، منتظر سیر مراحل اداری کار نشوید و اگر جایی نیاز به نظر من بود لازم نیست مراجعه کنید و همان لحظه که تصمیم گرفتید اجرا کنید من هم تایید می کنم و ابلاغش را می دهم. هیچ وقت رهبری به این شکل همه قوا را در جهت برنامه ریزی های  اقتصادی دولت بسیج نکرده اند و این حمایت برای هیچ دولتی تاکنون صورت نگرفته است  و دولت باید از این فرصت بی نظیر برای حل مشکلات استفاده کند.

وی با بیان اینکه دشمن ما بداند حال که او اینگونه به میدان امده است هم مردم مسئولان و نظام در همه بخش ها دست به دست هم  می دهند و حتما مطمئنیم به فضل الهی خداوند این نصرت و موفقیت را در جنگ اقتصادی نابرابر نصیب ما می کند.  ما همه با همان روحیه و فرهنگ دهه 60 که همه کنار هم ایستادیم، این تهدید دشمن را تبدیل به بزرگترین فرصت می کنیم و اجازه نمی دهیم دشمن از این ضعف ما به عنوان یک اهرم استفاده کند.

همه ما بدانیم که ادامه راه شهدا و عزت اسلام و کشور وامنیت این کشور و افتخار ایران عزیزمان در این است که دست در دست هم بدهیم و با هر سلیقه ای که هستیم اگربه هریک از موارد کشور، انقلاب و یا فرزندان مان علاقمندیم، در کنار هم در این مسیر قرار گیریم. البته در این مسیر اولین گام را دولت مردان باید بردارند و به صحنه عمل بیایند و همه مردم هم در این مسیر پیش می روند تا یکبار دیگر امریکا و اسراییل را ناامید می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 51
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 25
 • یه دوست IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  ما برای پیشبرد انقلاب هیچ راه حلی جز اتحاد و همدلی نداریم از کارها گذشته باید بجای اینکه مرتب به چشم همدیگر بزنیم و دیدی ما درست گفتیم راه بیندازیم ، تجربه کنیم و همه گروههای سیاسی ، مسئولین و مردم دست در دست هم ایران را کنیم آباد . انشاء اله به کوری چشم دشمنان انقلاب
  • PH ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   4 10
   چه چیزی همه رو بدبخت کرده ؟؟؟! پول و علاقه به بیشتر شدن پولهایشان
  • ahmad IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   13 50
   تعداد منفی ها نشون میده ولا فیک هستن دوما عده ای واد مشرق شدن پاتوق کردن فقط برای منفی و مثبت فیک تا ذهن مخاطب رو درگیر کنند
  • پری مجرد ۴۶ ساله IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   قالیباف دوست داریم
  • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   13 1
   بزرگترین خیانت ح ...در راستای ماموریت کدخدا بر هم زدن اتحاد و همدلی ملت و دولت درایران بود که امریکاییها در اجرای این هدف شوم خود توسط عوامل نفوذی عمل کردن , شب بخیر داداش
  • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   14 31
   توجه:::::هیچ اهمیتی به تعداد منفی ها ندین...هممون میدونیم که اینها یک مشت مزودرند که برای این کار پول می گیرند. همین که به این صفحه و این خبر هجوم آوردن نشون میده اونها به شدت نگران کاندید شدن دوباره قالیباف در انتخابات آینده هستن
  • محمد GB ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   14 22
   ممنونم مشرق که منعکس کردید سخنان این مرد بزرگ رو.
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  دلمون برای کارهای جهادی و روحیه انقلابیت تنگ شده کشور داره با تنبل ترین و غربزده ترین مدیران اداره میشه . کجایی قالیباف
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   22 37
   موافقم بشدت
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   8 14
   اصلا هم اینطور نیس ایشون فقط بلده سر کارمون بزاره و در آخر هم انصراف بده و اصلاح طلبا رو شاد و خرسند کنه . دیگه خسته شدمو پشیمون از حمایت کردن. فقط دکتر احمدی نژاد یککلام.
  • شایان GB ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   17 11
   آفرین کسی که سالها برای این کشور در جنگ تحمیلی جنگید و بعد از آون در عمران و آبادانی قابل اعتماد ترند تا کسانی که لباس روحانیت رو به نیت نرفتن به جنگ و گرفتن ماهی از آب گل آلود بودند. همراه با آقازاده هاشون.
  • US ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   1 5
   دلم گرفت زین همرهان سست عناصر احمدی نژاد و قالیبافم آرزوست
 • محمد جواد IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  سعودی ها بدانید ما به شماها اعتمادی نداریم . مرگ بر بن سلمان و سعودی وهابی
  • DE ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   13 4
   رابطه گودرز با شايق
 • محمد جوادم IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  افرین بر قالیباف
 • محمد GB ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  2 15
  نام بردن از این افراد کاری نداره علت این که نام نمی بره چیه ؟؟آیا خودش هم دخیله یا آتویی داده بهشون یا از اصولگرا ها داخلشون زیاده ؟؟
 • DE ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  2 13
  بیایید یکبار آشتی ملی کنیم
  • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   11 5
   آشتی ملی با پختن آش غلط کردم اصلاح طلبان فتنه گر برپا میشه
  • US ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   2 0
   از اول هم قهری وجود نداشته است. سست‌کمربندها و شل‌دین ها تمایلی به ادامه رفاقت نداشته اند.
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  9 8
  چقدر گفتیم خودتو نکش کنار بخاطر یکی دیگه.خوب شد حالا؟؟؟
  • US ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   3 0
   این بنده خدا یکسره داد زد و کارهای یک مسئول و دوستانش را رو کرد ولی مردم با یک پرده خیالی در پیاده رو ها سر خوش شده و به فلاکت فعلی اقتصاد رای داد حالا بکشند زیرا خداوند در قرآن کریم میفرمایند که ما بر مردم کسانی را میگماریم که لایق آن می باشند !!! به یقین مردم ما لیاقتشان دولت تقدیر امید بوده است ؟؟؟؟/
 • علی IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  7 1
  مگر میشود از اول انقلاب تاکنون ریاست دست عده ای خاص باشد مگر اینها فقط انقلاب کردند دلسوزان حاشیه نشین شده اند این اختاپوسها چپاول گر نتیجه را که همه می بینیم
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  21 6
  "باید به مردم و جوانان اعتماد کنیم" چه جالب! پس معلوم شد تا حالا به مردم و جوانان اعتماد نداشتند!
  • US ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   4 3
   جناب قالیباف بوی کباب به مشامش رسیده که تازه بلند شده.
 • کریم IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  6 5
  برای دست کردن اقتصاد دیگه دیر شده ایران هم با برجام و دادن هسته ای خودش کاری کرده که طرف مقابل با خیال راحت از منگنه ایران با برجام به سمت محاصره کامل اقتصادی دریایی و..بره باید تا دیر نشده غرب بفهمه شروع جنگ توسط ایران با اسراییل قطعی هست و برنامه هسته ای ایران نظامی میشه تا شاید بین ادامه محاصره اقتصادی بیشتر تامل کنه...
  • DE ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   7 11
   كريم جان با فرمايشات شما مبني بر جنگ با اسراييل و هسته اي نظامي فكر كنم استكبار صرفنظر كنه .مشرق نيوز لطفا پيشنهاد اقا كريم را به اطلاع رهبر معظم انقلاب برسانيد مشكلات حل ميشود.
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  9 12
  بیا که به شما نیاز داریم
 • محمد IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  9 59
  خوبه سگ جیره خور افسادی بهش فشار اومد با فیلتر شکن منفی داد
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  12 3
  مردم دیگه اشتباه چند دهه قبلو نمیکنند
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   8 4
   الان مردم بدترین انتخاب رو کردند قراره دیگه چی تکرار نشه؟
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  11 41
  مشرق سیستم مثبت منفی ها رو درست کن. اگر هم نمیتونی کلا cms سایتت رو عوض کن.
 • مرتضی IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  10 1
  آقای قالیباف حرف ه ای شما مارا بیاد احمدی نژاد میندازه اگه اینها را می شناسید بیائید محض رضای خدا یکبار برای همیشه اسامیشون رو اعلام کنید از کسی هم نترسید.این گوی و این هم میدان.شعار دیگه بسه
  • محمد GB ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   6 6
   مناظره کرد از کار برکنار شدند، شما ریختی تو خیابان ازش دفاع کنی؟. پیش تر برن اون وقت امنیتش به خطر بیافته چکار میکنید؟
 • US ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  5 2
  یه روزی . افرین
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  10 14
  در فضای مایوس این روزها، بهترین کار تبلیغ خدمات قالیباف و اقدامات سریع و جهادی و بزرگ این مدیر فداکار و جهادیه
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  18 3
  وقتی میگفتی۴ درصدی کسی باور نمیکرد حالا دارند می فهمند که خیلی دیر شده
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  9 4
  بی تدبیریهای شورای ن بالاخره کار دست این مملکت و ملت میده وداره نشانه هاش آشکار میشه و دقیقاً حرفای دکتر احمدی ن، یک ب یک به واقعیت میپیونده . نباید بخودشون بیان
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  11 5
  ای کلک! دیگه چه نقشه کشیده ای؟
  • محمد GB ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
   1 16
   قتل شما رو فکر کنم فیلم زیاد میبینی!
 • محمد IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  2 1
  باید دید حرف های روحانی به عمل هم تبدیل می شه یا نه!
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  19 14
  این بنده خدا میگفت 94% درصدی ها در مقابل 6% ها ما باورمون نمی شد اما در جریان این بازار خرید سکه به یقین رسیدیم
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  17 3
  همتون مثل همید چه اصلاح طلب وچه اصول گرا
 • حسن IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  4 11
  این گروه اندک را سر به نیست کنید
 • FR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  13 11
  امیدوارم مشکل اقتصادی را آقای قالیباف حل کنه و ایران خرابه نشود
  • US ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
   0 0
   شما از انها به عنوان چهره های شاخص انقلابی یاد کن که متاسفانه فساد روند رو به رشدی دارد.
 • عبدالله IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  16 12
  قالیباف 1400
 • IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  13 17
  باید کمپین مردمی برای به ریاست جمهوری قالیباف تشکیل دهیم تا اخر متحد
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  1 4
  آقای قالیباف فرهنگ سوء استفاده و دزدی دارد بیداد می کند... ازبس گفتند همه دزد هستند یک عده شورش را در آورده اند -
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  1 2
  همین الان انتخابات برگزار بشه بین شش نفر قبلی شک نکنید دوباره روحانی رییس جمهور خواهد شد
 • US ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  3 2
  خدایی این آقای قالیباف اگر ایراداتی هم داشت، خیلی کارها میکرد، نمونه ش توش هر تهران، حیف که قدرش دونسته نشد
 • سعید IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  1 6
  رییس جمهور دور بعدی؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس