چمران

همه خصایل متضاد شهید دکتر مصطفی چمران برای امروز و آینده ملت ایران و همه رزمندگان و آزادی طلبان جهان الگویی کم نظیر برای استقلال طلبی از سلطه گران جهانی و رسیدن به قله های علمی و عملی و رشد معنوی است.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت جبهه سوسنگرد به مناسبت سی و هفتمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران بیانیه ای صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یوزقون
و هرگز گمان مبرید آنان که در راه خدا کشته شدند مرده‌اند، بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند. سوره آل عمران آیه 169

سی و یکم خرداد سال هزار و سیصد و شصت در خط دفاعی روستای دهلاویه در منطقه سوسنگرد قهرمان شهر عاشقان شهادت حادثه ای بس بزرگ در وصول عاشقی فرزانه و دل سوخته ای مجاهد و دانشمندی محقق به محبوب یعنی به شهادت رسیدن دکتر مصطفی چمران به وقوع پیوست . آن عزیز ملت ایران مجاهدی بیدار و سرداری پر افتخار برای اسلام و متعهد راه تعالی و عاشقی در پیوستن به ملاء  اعلی در کلام بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام بود،
چمران بزرگمردی را در وفا و صفا و اخلاص و بی ریایی و تواضع و فروتنی و شجاعت و مجاهدت در راه خدا و برای نجات انسان‌ها در کانون‌های خطر و ایستادگی در برابر نامردمی‌ها و ظلم‌ها به اوج رسانید.

فرمانده ستاد جنگ‌های نامنظم سخت کوشی و تحمل رنج‌ها و مصائب را از یک طرف و نظم و انضباط و سازمان‌یافتگی و برنامه ریزی را از طرف دیگر برای رسیدن به اهداف مقدس به یارانش آموخت و در اوج قدرت دشمن بعثی در هجوم ناجوانمردانه به سرزمین مقدس ایران اسلامی صلابت و ابتکار و مردم داری و عرفان و معرفت و عشق به حضرت بقیه الله(عج) و امام امت خمینی کبیر رحمه‌الله علیه را با هم آمیخته ساخت.
شهید شاهد جبهه های جنوب و غرب ایران، مجاهدت خستگی ناپذیر در جبهه لبنان در مقابله با ستم رژیم اشغالگر قدس علیه ملت لبنان با عقیده پاک، خالص و بدون وابستگی به گروه های سیاسی در رسیدن به هدف بزرگ الهی از آغاز زندگی تا ختم حیات دنیایی را به کمال رسانید و با سرافرازی زیست و با سرافرازی به شهادت رسید و به حق پیوست.

آری همه خصایل متضاد شهید دکتر مصطفی چمران برای امروز و آینده ملت ایران و همه رزمندگان و آزادی طلبان جهان الگویی کم نظیر برای استقلال طلبی از سلطه گران جهانی و رسیدن به قله های جهاد علمی و عملی و رشد معنوی است.

مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت جبهه سوسنگرد سالگرد شهادت عارف مجاهد دکتر مصطفی چمران را به ملت بزرگ ایران و همه مجاهدان راه خدا و همرزمان قهرمان ایشان و خانواده محترم تبریک و تسلیت عرض نموده و راه پر صلابت استقلال و عزت ملت مسلمان ایران را تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... خامنه ای(مدظله العالی)یار وفادار شهید چمران تا انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج)پاسداری می نماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس