مرحوم علی اکبر ابوترابی

علیدوست قزوینی در خصوص مرحوم ابوترابی گفت: او خلق شده بود تا به انسان‌ها خدمت کند و مفهوم انسان بودن را ترجمه کند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، علیدوست قزوینی از مسوولین موسسه پیام آزادگان در مراسم بزرگداشت سید آزادگان و گرامیداشت شهدای غریب آزاده که  سه‌شنبه 29 خردادماه در تالار اندیشه سوره مهر برگزار شد، مرحوم ابوترابی را اسوه تقوا و اخلاق دانست و اظهار داشت: او خلق شده بود تا به انسان‌ها خدمت و مفهوم انسان بودن را ترجمه کند. سید آزادگان به همه انسان‌ها و ما هو انسان‌ها احترام می‌گذاشت. به عقیده او انسان شیعه، انسان مسلمان و انسان غیر مسلمان فرقی نمی‌کرد.

وی افزود: به این عنوان که انسان مخلوق خداست و شایسته احترام و محبت است به همه احترام می‌گذاشت و تلاش می‌کرد دست انسان‌ها را بگیرد. شعارش این بود اول باید دست جامانده‌ها را گرفت. یکی از اسرا در استخبارات بغداد بود که حاج آقا در رابطه با او گفته بود برادرم حاج سید محمدحسین با اینکه برادرم است و با هم بزرگ شدیم ولی امروز انقدری که به این شخص عشق می‌ورزم و محبت می‌کنم اگر برادرم اینجا بود به او محبت نمی‌کردم. دلیلش این بود که برادرم راه را یافته و شناخته است اما این انسان نیازمند محبت است تا راه را پیدا کند. او همه عمرش را فدای خدمت به انسان‌ها کرد.

موحدی کرمانی: جامعه نباید فداکاری شهدا و آزادگان را فراموش کند

آیت الله موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در مراسم بزرگداشت سید آزادگان و گرامیداشت شهدای غریب آزاده، حضور در این محفل را درس دانست و اظهار داشت: من از خودم خجالت می کشم که اگر این اسرا و این شهدا و بزرگان بهشت بروند جای من و امثال من کجاست. جای کسی که فریب دنیا را خورده کجاست.

وی افزود: چه خون ها ریخته و چه انسان هایی شکنجه دیدند تا این انقلاب پیروز شد. باید قدری جامعه به خود بیاید. در کرمانشاه امام جمعه بودم که مجروحین را میاوردند و به دیدارشان می رفتم. به من آدرس مجروحی را دادند اما از دور چیزی ندیدم نزدیک رفتم دیدن نوجوانی 15 ساله از زیر پتو بیرون آمد انقدر حجم بدنش کم بود فکر می کردم کسی روی تخت نیست. دوستانم گفتند این نوجوان نه دست و نه پا دارد و هر 2 دست و 2 پا قطع شده به او بشارت دادم. به من گفت من مقبول نشدم و رفوزه شدم خدا من را قبول نکرد، اشاره به عکس بالای سرش کرد و برادر شهیدش را نشان داد و گفت این قبول شده است.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه این انقلاب با فداکاری این ها به ثمر رسیده و جامعه نباید این فداکاری ها را فراموش کند تصریح کرد: دختری را دیدم که گفت خواستگاران زیادی دارم ولی منتظرم جانبازی به خواستگاری من بیاید. به من گفت اگر جانبازی مراجعه کرد هرچه جانبازی اش بیشتر باشد از نظر من مورد قبول تر است. 

وی تصریح کرد: مادامی که جامعه ما از نمونه های سید اسرا را داشته باشد قوی خواهد بود. او صدامی ها را تحت تاثیر قرار می داد. آنچه اسلام را پیروز کرد همین محبت ها بود. پیامبر در جزیره العرب چه چیزی داشت که انسان هایی فداکار و عاشق خدمت و شهادت را تربیت کرد. 2 عامل موجب پیروزی حق می شود یکی اخلاق خوب و دیگری سخاوت و بخشش. جامعه را نصیحت کنید، مسوولین را نصیحت کنید تا فضایل در جامعه زنده باشد.

در این مراسم آیت الله موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران، حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مجلس شورای اسلامی، محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، سید محمد حسن ابوترابی فرد و جمعی از آزادگان سرافراز کشور حضور یافتند.

همچنین از هفت عنوان کتاب در خصوص آزادگان رونمایی و از دو خانواده شهید آزاده تجلیل شد.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس