کد خبر 865791
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
منصور هادی

رئیس جمهور مستعفی یمن که مقیم عربستان است، از او در سفر به جنوب یمن، تصویری منتشر شد که به گفته کاربران عربی در فضای مجازی، واقعیت کنونی دولت غیرقانونی او را نشان می‌دهد.

به گزارش مشرق، چند روزی است که تصویری از «عبد ربه منصور هادی»‌ رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در فضای مجازی منتشر شده که سبب واکنش‌های مختلف کاربران عربی شده است. 

برخی کاربران او را به تمسخر گرفته‌اند و برخی دیگر او را حقیر شده توسط امارات و عربستان توصیف کرده‌اند. تصویر متعلق به حضور چند روز پیش عبدربه منصور هادی در کاخ معاشیق در شهر عدن در جنوب یمن است. 

بیشتر بخوانید:

جنگ حدیده، فرصت طلایی مردم یمن در دفع تجاوز

در عکس، هادی در میان چند افسر اماراتی دیده می‌شود که زیر تصاویری از سران عربستان و امارات نشسته است. کاربران یمنی و غیریمنی می‌گویند، چرا رئیس جمهور یمن در سرزمین خودش، عکس مقامات کشورهای دیگر را نصب کرده است و این معنایی جز شکستن حاکمیت یمن و تبعیت محض از دولت‌های اشغالگر ندارد. 

هم‌اکنون جنوب یمن و بنادر جنوبی آن از عدن تا تنگه باب‌المندب تقریبا در کنترل امارات و نیروهای وابسته به آن است و رئیس جمهور مستعفی نفوذ زیاد در جنوب یمن ندارد. 

حسین العزی از اعضای جنبش انصارالله و معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی در خصوص انتشار این عکس در توییتر خود با طعنه به عنوان «رئیس جمهور قانونی» برای هادی نوشت که «در کاخ معاشیق در استان اشغالی عدن، تصویر رئیس‌جمهور قانونی جیره‌خوار و مزدور در میان کوچکترین افسر اشغالگران و تصویر بزرگترین جیره‌خوار دیده می‌شود مثل چکمه پاره‌ای که زیر تصویر اربابانش افتاده است».

این مقام یمنی گفت «عکس را ببینید تا حجم اهانتی که به همه یمنی‌ها می‌شود درک کنید. اینها ادعا می‌کنند که نمایندگان یمن هستند... خاک بر سر شما».

عربستان مدعی است که به درخواست دولت عبد ربه منصور هادی درچهار سال پیش حمله نظامی به یمن را آغاز کرده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
    44 2
    نمونه این وطنفروش بیوطن میان اصلاح طلبان خودمون هم فراوانند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس