کد خبر 864393
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
حمله به مدرسه در سوریه

حملات ائتلاف آمریکایی به غیرنظامیان در سوریه هر روز قربانی می گیرد و در این میان واکنشی از مجامع بین المللی برای توقف این یورش ها با وجود درخواست مکرر دمشق در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش مشرق، حملات جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به سوریه ادامه دارد و همچنان از میان غیرنظامیان قربانی می‌گیرد. ائتلاف تحت امر امریکا از ۱۳۹۳ بدون مجوز دولت دمشق یا سازمان ملل و به بهانۀ مبارزه علیه تروریست‌های داعش حملات هوایی خود به سوریه را آغاز کرده که تاکنون نه تنها در بیرون راندن داعش از سوریه ناکام بوده، بلکه در راستای حمایت از تکفیری ها حرکت کرده است.

هر روز شاهد کشته شدن غیرنظامیان در حملات این ائتلاف هستیم از جمله آنها می توان به کشته شدن ۱۱ غیرنظامی به روستای الصالحیه در حومه شمالی الرقه، ۱۰  غیرنظامی در جاده مواصلاتی الرقه و حماه، ۲۰ غیرنظامی به روستای الفاح در حومه شرقی حلب، ۷ غیرنظامی به شهرک الصور در شمال دیرالزور و آخرین مورد نیز در دو روز قبل بود که طی آن ۱۸ نفر از جمله شماری زن و کودک در روستای خویبیره در جنوب شرق الشدادی در الحسکه و ۱۲ غیرنظامی در تل الشایر در حومه جنوبی الحسکه بود.

آمریکایی ها مدعی هستند که شمار غیرنظامیانی که از زمان آغاز حملات این ائتلاف در سوریه کشته شده اند زیر ۵۰۰ نفر است؛ اما یکی از نمایندگان پارلمان سوریه در واکنش به این ادعا اعلام کرد که واشنگتن شمار تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی ائتلاف به سوریه را بسیار کمتر از آنچه واقعیت دارد، عنوان می‌کند.

گروه‌های حامی حقوق بشر نیز آمارهایی ضدونقیض از شمار تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی امریکا به عراق و سوریه منتشر کرده‌اند که همۀ این آمارها بسیار بالاتر از آمارهای منتشره از سوی ائتلاف امریکاستگروه‌های حامی حقوق بشر نیز آمارهایی ضدونقیض از شمار تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی آمریکا به عراق و سوریه منتشر کرده‌اند که همۀ این آمارها بسیار بالاتر از آمارهای منتشره از سوی ائتلاف آمریکاست.

همچنین گروه موسوم به دیده‌بان حقوق سوریه در گزارشی اعلام کرد در مجموع ۴۲ هزار و ۲۳۴ حملۀ هوایی صورت گرفته به سوریه در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷، برآورد می‌شود که دستکم ۷ هزار غیرنظامی کشته شده‌اند.

در همین حال، سازمان غیردولتی «ایروارز» که مقرش درانگلیس است و به بررسی شمار تلفات غیرنظامیان در حملات ائتلاف در عراق و سوریه می‌پردازد، اعلام کرد آمارهای منتشر شده از سوی مقامات آمریکایی بسیار محتاطانه است. ایروارز اعلام کرد از زمان آغاز حملات ائتلاف تحت رهبری امریکا به عراق و سوریه تاکنون دستکم ۳ هزار و ۱۶۴ غیرنظامی کشته شده‌اند.

دولت سوریه بارها با اشاره به غیرقانونی بودن ائتلاف تحت رهبری آمریکا خواستار پایان تحرکات این ائتلاف در سوریه شده است و همواره طی نامه هایی به دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره ای شورای امنیت بر این موضوع تاکید کرده که آخرین آن درخواست مُصرانه از شورای امنیت برای عمل به مسئولیت خود و پایان دادن به حضور ائتلاف آمریکایی در سوریه بود.

روز گذشته وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه های جداگانه ای به دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره ای شورای امنیت به اقدام ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا در ارتکاب جنایت جدید در حومه جنوب شرقی الحسکه که به کشته شدن ۱۲ غیرنظامی منجر شد، واکنش نشان داد.

در این نامه ها آمده است: «چهره واقعی جنایتکارانه این ائتلاف برای همه ملتها آشکار شده است و همه نقابهایی که از طریق آن تلاش می شد که بر حملات این ائتلاف سرپوش گذارد، برافتاد. این حملات بدون توجیه ضد غیرنظامیانی بی گناه از آوارگان و کودکان و زنانی است که از دست داعش می گریزند تا جنگنده های آمریکایی با وحشی گری و قساوت تمام آنها را هدف قرار دهند.

وزارت خارجه سوریه علت ادامه این اقدامات ائتلاف بین المللی و ارتکاب جنایات ضد بشری آن و نیز ادامه حمایت از تروریستها و به کارگیری تروریستها و شبه نظامیان جدایی طلب برای تحقق اهدافش را عدم واکنش سازمان ملل و شورای امنیت دانست و خواستار توقف این اقدامات که حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را نقض و بحران آنرا طولانی تر می کند، شد.

در نامه وزارت خارجه سوریه به شورای امنیت از این شورا خواسته شده است که به مسئولیت خود در حفظ صلح و امنیت بین الملی توجه کند در نامه وزارت خارجه سوریه به شورای امنیت از این شورا خواسته شده است که به مسئولیت خود در حفظ صلح و امنیت بین الملی توجه کند و این کشتار را محکوم و تحرک فوری برای توقف آن به عمل آید و اقدامی برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا به عمل آورد».

قدر مسلم آن است که آمریکایی ها که در جبهه زمینی به کمک تکفیری ها و تروریستها شتافته و گواه آن نیز تحرکات جدید داعش در دیرالزور است و حملات هوایی آنها نیز بیشتر از آنکه در راستای نابودی تروریسم باشد در راستای کشتن غیرنظامیان و ویرانی زیر ساختهای سوریه است.

آمریکایی ها به دنبال طولانی کردن بحران سوریه هستند و همه تحرکات آنها در این راستاست و تنها منافع واشنگتن برایش مهم است و جان سوری ها ارزشی از نگاه دولت آمریکا ندارد. آنها که به هربهانه خواستار تشکیل شورای امنیت درباره سوریه می شوند و دست به حملات موشکی به سوریه می زنند؛ بمب بر سر غیرنظامیان می ریزند.

مردم بی پناهی که از دست داعشی ها فرار می کنند، هدف بمب های جنگنده های ائتلاف آمریکایی قرار می گیرند و کشته می شوند و در این میان سازمان ملل و شورای امنیت و دیگر مجامع بین المللی خود را به خواب زده اند مجامع بین المللی خود را به خواب زده اند و نمی خواهند تحرکی از خود نشان دهند هر چند که اگر بخواهند تحرکی هم انجام دهند با شمشیر وتوی آمریکا روبرو خواهند شد.

تنها واکنش سازمان ملل و شورای امنیت به جنایات ائتلاف بین المللی در کشتار غیرنظامیان شاید ابراز نگرانی باشد که آنهم مانع از کشته شدن غیرنظامیان نمی شود. آیا زمان آن فرا نرسیده که مراجع بین المللی به جان سوری ها هم بها دهند و ذره ای تکان بخورند؟

این در حالی است که ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا زیر بار نمی رود و مدعی است که گزارش ها درباره کشته شدن غیرنظامیان در حملات هوایی این ائتلاف جعلی است!

سوری ها در وحشت به سر می برند؛ جنگ آنها را آواره کرده، داعش آنها را ذبح می کند، گرسنگی آنها را به کام مرگ می برد،  دریا آنها را می بلعد، کشورهای دیگر آنها را نمی‌پذیرند و آنکه مدعی نجات آنها با هواپیماهایش است یعنی ائتلاف بین المللی به آنها رحم نمی کند. ائتلاف آمریکایی تنها ظرف یک هفته ۳۰ غیرنظامی را در حومه جنوبی الحسکه به کام مرگ فرستاد.ائتلاف آمریکایی تنها ظرف یک هفته ۳۰ غیرنظامی را در حومه جنوبی الحسکه به کام مرگ فرستاد

از ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴ که ائتلاف تحت رهبری آمریکا شکل گرفت کشتار غیرنظامیان شروع شد و ادامه دارد و طبق گزارش های منابع حقوق بشری بیش از ۱۲۵۶ غیرنظامی که ۳۸۳ کودک و ۲۲۱ زن را شامل می شوند در یورش جنگنده های ائتلاف آمریکایی کشته شده اند. ائتلاف بین المللی طبق گزارش منابع حقوق بشری مرتکب ۵۱ کشتار شده است که ۳۴ کشتار به تنهایی در الرقه و ۱۲ کشتار در استان حلب بوده است.

بیش از هزار روز است که ائتلاف بین المللی می کشد و نابود می کند و سازمان ملل و شورای امنیت عاجز از تحرکی برای نجات جان سوری هاست. ائتلاف آمریکایی می کشد و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این اقدامات حمایت می کند و این ائتلاف را نابود کننده داعش می خواند!!

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
    3 0
    سند طرفداری آمریکا از حقوق بشر!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس