کد خبر 860682
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
زیاد النخاله

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد مقاومت در قبال تجاوز جدید رژیم صهیونیستی هرگز سکوت نخواهد کرد.

به گزارش مشرق، "زیاد النخاله" معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرگزاری فلسطین الیوم اظهار داشت که جنبش جهاد اسلامی و سایر گروه‌های مقاومت به هرگونه تجاوز جدید توسط اسرائیل یا تلاش این رژیم بر هم زدن معادلات واکنش نشان خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

تل‌آویو هیچ تمایلی به تصرف مجدد نوار غزه ندارد

وی افزود: اسرائیل خوب می‌داند که گروه‌های مقاومت هرگز در قبال تجاوز جدید یا تلاش برای بر هم زدن قواعد درگیری سکوت نخواهند کرد.

این رهبر جهاد اسلامی با اشاره به تلاش‌های مصر برای مهار تنش در نوار غزه گفت: ما چارچوبی برای آتش‌بس مشخص کردیم و تا اندازه‌ای که اسرائیل به آتش‌بس پایبند بماند، ما نیز به همان قدر پایبند خواهیم ماند.

النخاله در ادامه تاکید کرد که مقاومت توانست از طریق واکنش به جنایات مستمر اسرائیل علیه ملت فلسطین، قواعد درگیری را تثبیت کند و از امروز به بعد دیگر برگشت به عقب در کار نخواهد بود.

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت:مقاومت به برنامه‌ها و مسئولیت‌های خود ادامه می‌دهد و هر وقت که احساس کند اسرائیل زندگی مردم و مبارزان فلسطینی را تهدید می‌کند، دخالت خواهد کرد . ما برای این دخالت در آمادگی کامل به‌ سر می‌بریم.

وی افزود: واکنش به دشمن اسرائیلی و حمله به مواضع نظامی آن در مرزهای نوار غزه، نتیجه مدت‌ها تجاوز این رژیم علیه ملت فلسطین بود که آخرین مورد آن به شهادت رساندن سه نفر از رزمندگان گردان‌های القدس و یک نفر از رزمندگان گردان‌های القسام بود. 

النخاله درباره گزینه‌های مقاومت در صورت ادامه حملات اسرائیل گفت: جنبش جهاد اسلامی هنگام حمله به مواضع رژیم صهیونیستی، همه گزینه‌های نظامی و میدانی را بررسی کرد و با وجود اینکه ما به دنبال جنگ نیستیم، اما همه پیش‌بینی‌ها را کرده‌ایم.

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی درباره آمادگی‌های مقاومت در صورت ارتکاب حماقت جدید توسط اسرائیل علیه غزه اظهار داشت: همه سناریوها برای دفاع از ملت فلسطین آماده است. بعد از توکل بر خدا، می‌گویم که اگر اسرائیل جنگی فراگیر علیه ما تحمیل کرد، با قدرت و درایت وارد عمل خواهیم شد. دشمن باید خوب بداند که اگر ما در برابر گزینه تسلیم شدن یا حفظ کرامتمان قرار گرفتیم، به دورترین حد در دفاع از کرامتمان که به مخیله دشمن نمی‌گنجد خواهیم رفت.

النخاله گفت: نوار غزه قلعه مقاومت فلسطین است که برای هویت و حفظ اصول مبارزه می‌کند. غزه مانعی بزرگ در برابر تلاش‌هایی است که با هدف به فراموشی سپردن مسئله فلسطین صورت می‌گیرد. خرد جمعی اسرائیل، غزه را بزرگترین مانع در برابر رؤیاهایشان برای تسلط بر فلسطین می‌داند.

کارشناس آمریکایی: انفجار اوضاع در غزه حتمی است

دنیس روس کارشناس مرکز مطالعات الشرق الاوسط واشنگتن تاکید کرد: وقت آن رسیده است که به اوضاع اقتصادی وخیم در نوار غزه رسیدگی شود.

وی با یادآوری این نکته که نوار غزه حدود دو میلیون نفر را در خود جای داده است، گفت: حدود نیمی از ساکنان غزه در اردوگاه‌های آوارگان زندگی می‌کنند و آن‌ها احساس می‌کنند که در زندان به سر می‌برند، زیرا ورود به غزه و یا خروج از آن بسیار دشوار است.

دنیس اظهار داشت: نوار غزه نیاز به تزریق حجم زیادی پول دارد، اوضاع در آنجا بسیار بد است و مردم غزه تقریبا روزانه ۴ ساعت از نعمت برق بهره‌مند هستند. ۹۶ درصد از آب‌های غزه غیر قابل شرب است و انرژی برق برای راه‌اندازی ایستگاه‌های تصفیه فاضلاب وجود ندارد. میزان بیکاری در نوار غزه به ۴۴ درصد می‌رسد و این در حالی است که این میزان در گروه سنی ۱۵ الی ۲۹ سال، به ۶۰ درصد می‌رسد.

کارشناس مرکز مطالعات الشرق الاوسط واشنگتن گفت: وقتی که مردم چیز زیادی برای از دست ندارند، ما نباید از راهپیمایی‌هایی که با هدف عبور از دیوار مرزی با اسرائیل (مناطق اشغالی ۱۹۴۸)برگزار می‌شود، غافلگیر شویم.

وی گفت: وقت آن رسیده که به اوضاع اقتصادی غزه رسیدگی شود، دیر یا زود اوضاع در این منطقه به سمت انفجار می‌رود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس