کد خبر 858613
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
حکیم

رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق ائتلاف اکثریت ملی را ائتلافی ملی از لحاظ شکل و محتوا دانست که با تصمیم مستقل عراقی‌ها تشکیل خواهد شد.

به گزارش مشرق به نقل از الفرات نیوز، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق ویژگی‌های ائتلاف اکثریت ملی را تبیین کرد.

وی گفت که ائتلاف اکثریت ملی، ائتلافی ملی از لحاظ شکل و محتوا است و با تصمیم مستقل عراقی‌ها تشکیل می‌شود و برنامه و دیدگاه روشنی برای اداره کشور در مرحله آینده دارد.

عمار حکیم گفت: ائتلاف اکثریت ملی ائتلافی منسجم و منظم است و توازن ملی را برای فراهم کردن اطمینان خاطر شرکاء در داخل و کشورهای منطقه و دوستان عراق در دنیا، محقق می‌کند.

رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق اظهار داشت که ائتلاف اکثریت ملی ائتلافی است که می‌تواند تصمیم بگیرد و آن را اجرا کند و در واقع این ائتلاف می‌تواند شعار را به عمل تبدیل کند.

دیدار هیئت کُردها با فؤاد معصوم

فؤاد معصوم رئیس‌جمهور عراق امروز جمعه در مقر اقامت خود در سلیمانیه، با تعدادی از رهبران و مسئولان اتحادیه میهنی کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش الفرات نیوز، فؤاد معصوم با "قباد طالبانی" معاون نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق درباره تازه‌ترین تحولات سیاسی این کشور در سایه نتایج انتخابات پارلمانی اخیر و احتمالات سیاسی در آینده، بحث و تبادل نظر کرد.

معصوم و  طالبانی بر ضرورت یکپارچه کردن مواضع، تقویت همکاری و هماهنگی بین گروه‌های سیاسی به منظور تشکیل دولتی جدید که حقوق همه طرف‌های عراقی را محقق کندو اهمیت تلاش برای حل مشکلات بین دولت مرکزی و اقلیم کردستان تاکید کردند.

رئیس‌جمهور عراق همچنین با شماری دیگری از مسئولان اتحادیه میهنی کردستان از جمله "عبدالرزاق الفیلی" عضو هیئت مؤسس اتحادیه میهنی کردستان،  "عدنان المفتی" عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان،  و "کوسرت رسول" معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان دیدار کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس