کد خبر 858439
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
محمد رضا باهنر نمایه

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: مدت‌هاست جنگ رسمی علیه ما آغاز شده است و جنگ از وزارت دفاع آمریکا به وزارت خزانه داری منتقل شده است.

به گزارش مشرق، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، عصر امروز(پنجشنبه 3خرداد) در ضیافت افطار حزب متبوعش، با بیان اینکه باید وضع موجود کشور  را عالمانه تحلیل کرد، گفت: نه باید خوشبینانه تحلیل کنیم و نه به کجراهه‌هایی برویم که دشمن برای ما انتخاب کرده است.

وی افزود: عبور سالم و بی‌دغدغه از این مشکلات نیاز به هم اندیشی و تعامل مثبت دارد. تصمیم علنی هیئت حاکمه آمریکا و بیرون رفتن از یک قرارداد بین‌المللی و خروج یکجانبه از این قرارداد، موجب می‌شود ما وظیفه خودمان را براساس تحلیل‌های واقع بینانه درک کنیم.

باهنر با بیان اینکه این اقدام آمریکا انتظار می‌رفت و در مجموع دست اندرکاران عموما عدم اعتماد جدی بین خودشان و آمریکا می‌دیدند، گفت: هرچند افراد تازه به حکومت رسیده آمریکا تاکتیک‌ها و روش‌هایشان متفاوت و موثر است. تشنج و تغییرات مداومی هم که در همکاران ترامپ بوجود آمده نشان می‌دهد استراتژی‌ها و سیاست‌هایشان تغییر نکرده و دنبال برخوردهای استعماری هستند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره خروج آمریکا از برجام و سخنرانی پر از تضاد وزیر خارجه این کشور، اظهار داشت: فعلا هیئت حاکمه آمریکا تحلیل‌هایشان را از زبان منافقین می‌گیرند و جنایت‌های عظیمی که در ایران انجام شد، نتیجه عملکرد این گروه بی‌رحم است.

وی افزود: امروز سیاست‌های آمریکا و استراتژی‌اش بر مبنای تغییر رفتار نظام انجام می‌شود و در واقع تغییر رفتار نظام و تغییر نظام فرقی نمی‌کند.  اگر اجازه برخی دخالت‌ها را بدهیم، دیگر نظام ما "جمهوری اسلامی" نیست و اینها با توجه به اخباری که بدستشان می‌رسد فکر می‌کنند این کار را می‌توانند انجام دهند.

وی با اشاره صحبت های روز گذشته رهبر انقلاب، گفت: این نکات را باید آویزه گوشمان کنیم. مدت‌هاست جنگ رسمی علیه ما آغاز شده است و در رابطه با مسئله تحریم‌ها امید بالایی دارند. جنگ از وزارت دفاع آمریکا به وزارت خزانه داری منتقل شده است. در دوره گذشته از عنوان تحریم‌های فلج کننده استفاده می‌کردند و فشارهایی هم به ملت ایران وارد کردند. ما در طول 40 سال زمانی نبوده تحریم نباشیم و برخی اوقات این فشارها بیشتر بوده است.

باهنر تصریح کرد: الان مجددا جنگ جدی اقتصادی آغاز شده و دنبال فلج کردن حکومت هستند. متاسفانه از طرفی بی‌عقلی برخی مسئولان موجب اتفاقاتی می‌شود که چندماه قبل می‌توان این اتفاقات را پیش‌بینی کرد. مثلا نماینده مجلس و فرماندار یک مسئله را آنقدر تند و تیز می‌کنند که موجب وقوع اتفاقاتی می‌شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه مطالبات ما در برجام از 5+1 کاملا تعریف شده است و نمی‌توان کم و زیاد کرد و محدوده مذاکرات فقط در حد برجام بوده، گفت:  قدرت دفاعی و موشکی و نفوذ منطقه ای مذاکره بردار نیست و در کنار سپر دفاعی و موشکی، یک سپر اقتصادی نیاز داریم که از طریق اقتصاد مقاومتی قابل انجام است.

وی افزود: با تکیه بر قدرت مردم ایران، امروز همکاری و همدلی باید بصورت واقعی درخصوص مسائل اقتصادی انجام شود. متاسفانه تریبون‌ها در حال تزریق یاس هستند. خیلی از تریبون‌های رسمی در حال تزریق ناامیدی هستند و تریبون‌های رسمی نظام مرتب به بهانه زدن حرف مردم و تکرار واقعیت، یاس و مفلوک بودن مسئولان را بیان می‌کنند.

منبع: تسنیم

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • مهماندار هواپیما IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
  6 3
  ظاهرا باید با خزانه داری کدخدا مذاکره میشد نه وزارت خارجه
  • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
   16 0
   خب شما و امثال شما هم در جواب آقازاده هایتان را از آنجا فرا بخوانید پاسخی دندان شکن تر از این نیست!
 • بی نام IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
  8 0
  آمریکا قبل از اینکه از برجام خارج شود برنامه ریزی های زیادی از مدت ها قبل انجام داده که الان داره به اجرا میذاره... باید مواظب باشیم.
 • هاتف IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
  15 8
  بزرگوار: زود نیست این صحبتها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما که دستتان می رسید محکم با مشت تو دهن کری ملعون می زدید.
 • IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  1 0
  چرا منفعل هستیم. ما هم باید در حوزه اقتصادی به صورت مرئی یا نامرئی منافع اقتصادی آمریکا تو دنیا رو تخریب کنیم . وقتی جنگه فقط دفاع باعث جری شدن بیشترشون میشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس