کد خبر 85664
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۷

عضو مجمع روحانیون گفت: ‌فکر می‌کنم الان اصلاح‌طلبان خیلی زمینه حضور ندارند و حاکمیت اجازه حضور نمی‌دهد.‌

به گزارش مشرق به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمد‌علی ابطحی عضو مجمع روحانیون که در حاشیه مجلس ختم حجت‌الاسلام هاشمیان در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی ‌مبنی بر اینکه آیا استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده قهر و تحریم ‌نظام است، گفت: تحریم اساساً با فلسفه اصلاح‌طلبی جور درنمی‌آید، چراکه ‌اصلاح‌طلبی برای این است که از درون و در چارچوب نظام موجود رفتار کند و اگر اسمش هر اتفاق دیگری باشد، اصلاح‌طلبی نیست.

وی افزود: اصلاح‌طلبی فراتر از یک مجموعه یا چند گروه است که کسی ‌سخنگوی این مجموعه شود و لیستی ارائه دهد.

ابطحی ادامه داد: ‌فکر می‌کنم الان اصلاح‌طلبان خیلی زمینه حضور ندارند و حاکمیت اجازه حضور نمی‌دهد.‌

عضو مجمع روحانیون ‌در پاسخ به سؤال یک خبرنگار اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه ‌اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت نکنند، آیا آسیبی به آنها می‌خورد یا خیر، اظهار داشت: معتقدم در مجموع تحریم را نمی‌تواند با عنوان اصلاح‌طلبی دنبال کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که از درون جریان اصلاحات بحث نظارت بین‌المللی مطرح می‌شود،‌ گفت: من با نظارت خارجی با هر شکلی مخالفم‌.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا شورای هماهنگی جبهه اصلاحات سخنگوی این جریان است،‌ گفت: ممکن است احزاب اصلاح‌طلب باشند و بین احزاب اصلاح‌طلب و جریان اصلاحات فرق قائلم. جریان اصلاح‌طلب در جامعه چیزی فراتر از جریان اصلاحات است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اخیرا مجمع روحانیون جلسه‌ای درباره انتخابات داشتند، از تشکیل چنین جلسه‌ای اظهار بی‌اطلاعی کرد.

خبرنگاری از ابطحی پرسید نظرتان در مورد انتخاب رئیس جمهور از طریق پارلمان چیست که وی گفت: هنوز که به آنجا نرسیده‌ایم و رهبری در سخنرانی‌شان فرمودند و هنوز این امر جدی نشده که در مورد آن بحثی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس