کد خبر 855611
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
مهماندوست

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: ساعی در تخیلات خود احساس می‌کند من بعد از جدایی از تیم ملی بابت همکاری‌اش با فدراسیون تکواندو از دست او ناراحت هستم.

به گزارش مشرق، رضا مهماندوست در خصوص نتایج تیم ملی آذربایجان در مسابقات قهرمانی اروپا اظهار داشت: بعد از مسابقات المپیک ریو دیگر به تیم ما توجه نشد و در پرداخت جوایز و حقوق بازیکنان و مربیان دچار مشکل شدیم. تا پیش از المپیک یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شخص رئیس فدراسیون تکواندو آذربایجان از ما و حدود 400 تا 500 بازیکن و مربی باشگاه‌های آذربایجانی حمایت مالی می‌کرد اما بعد از المپیک اعلام کرد، بعد از حدود 20 سال دیگر توان انجام این کار را ندارد و از ادامه راه انصراف داد

وی تصریح کرد: با کناره‌گیری این شرکت، پرداخت مطالبات بازیکنان بر عهده فدراسیون تکواندو افتاد و هیچ کسی دیگر این موضوع را عهده‌دار نشد. این شرایط به رئیس فدراسیون آذربایجان فشار وارده کرده و ما را دچار مشکل کرده است. در حال حاضر نیز واقعا تیم ما از هم پاشیده است. در برنامه‌های من برای سال 2018 حضور در چهار تورنمنت اوپن ترکیه، جام باشگاه‌های اروپا در ترکیه، اوپن هلند و اوپن آلمان بود که به دلیل مشکلات مالی در هیچ کدام از این تورنمنت‌ها شرکت نکردیم. حتی نتوانستیم در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در یونان که حکم کسب سهمیه اضافه برای مسابقات قهرمانی اروپا را داشت نیز شرکت نکردیم.

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: عدم حضور ما در مسابقات یونان باعث شد نتوانیم هیچ سهمیه اضافه‌ای در مسابقات قهرمانی اروپا داشته باشیم. از طرفی در مقطعی بازیکنان به دلیل عدم دریافت حقوق 6 ماه خود قهر کردند و در تمرینات حاضر نشدند و هنوز نیز حقوقی دریافت نکردند. این شرایط باعث شده بود اردوی ما تعطیل شود و هیچ کسی پیگیر کار بازیکنان ما نباشد. در حال وضعیت به قدری وخیم است که ما پیگیر مداوای بازیکن خود هستیم اما پول خرید دارو نداریم. عدم حضور در تورنمنت‌ها لطمات بزرگی به ما وارد کرده است و اخلاق بازیکنان نیز به خاطر نگرفتن حقوق واقعا بد شده است.

مهماندوست در خصوص قهرمانی روسیه در مسابقات قهرمانی اروپا عنوان کرد: اگر روسیه در این مسابقات قهرمان شد و همه اعلام کردند این کشور قهرمان بلامنازع این مسابقات شده است به دلیل حضور سه بازیکن روس در هر وزن بود و ما حتی با تیم کامل اعزام نشدیم. آن هم تیمی که مدت‌ها تمریناتش تعطیل بود و فقط در هفته آخر کمیته المپیک آذربایجان از ما خواهش کرد به خاط آبروی آذربایجان در این مسابقات حضور پیدا کنیم. ما نیز بدون داشتن تمرین و آمادگی و با یک تیم ناقص و بدون داشتن سهمیه اضافه در این مسابقات حاضر شدیم. ما حتی بازیکن دختر برای حضور کامل در این مسابقات نداشتیم اما با این حال یک برنز در بانوان و یک طلا و یک برنز در آقایان کسب کردیم. این در حالی بود که تعدادی از بازیکنان تیم ما تازه‌وارد بودند و باز هم در امتیاز طلایی مغلوب شدند.

وی با ابراز رضایت از نتایج آذربایجان در مسابقات قهرمانی اروپا تاکید کرد: با همه این مشکلات نتایج عالی گرفتیم و من اصلا فکر نمی‌کردم مدالی کسب کنیم. از طرفی روسیه، ترکیه، اسپانیا و کرواسی مانند تیم ایران که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی سهیمه اضافه مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرد با دو بازیکن یا سه بازیکن در هر وزن حضور داشتند. شک نکنید اگر ما در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی حضور داشتیم و سهمیه اضافه کسب کرده بودیم یا تمرینات مناسب داشتیم مطمئنا روی یکی از سکوهای قهرمانی یا نایب قهرمانی حضور داشتیم. در حال حاضر نیز قرار است ساعت 12 امروز(سه‌شنبه) با برگزاری جلسه‌ای مشخص شود، تمرینات خود را آغاز یا تمرین نکنیم و بچه‌ها اعلام کردند با این شرایط حاضر به تمرین نیستند. 

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران با انتقاد از سطح داوری مسابقات قهرمانی اروپا اظهار داشت: من آدمی نیستم که دنبال بهانه باشم و دروغ بگویم اما واقعا سطح داوری مسابقات بسیار پایین بود. به دلیل برگزاری مسابقات در روسیه داوران خیلی هوای این تیم را داشتند. داور دیدار میلاد بیگی مقابل کرامچوف روس در مرحله نیمه‌نهایی چندین ضربه سر و صورت میلاد را نداد و در مقابل کارت کشیدن من نیز کارتم را گرفت. بیگی تا پایان راند دوم 7 بر یک جلو بود اما در راند سوم بازی را به سود حریف برگرداند. روسیه واقعا به دلیل سرمایه‌گذاری تیم خوبی شده است اما داوران همه جوره هوای این تیم را داشتند . همه تیم‌ها واقعا در حال سرمایه‌گذاری هستند اما تیم ما واقعا به هم ریخته است.

مهماندوست در خصوص اظهارات ساعی در مورد تلاش برای حفظ او در تیم ملی گفت: مرده را هر کاری کنید زنده نخواهد شد و من چه بگویم اظهارات او درست یا غلط است، هیچ چیزی بر نخواهد گشت. یک اشتباهی در آن مقطع پولادگر انجام داد که خودش نیز متوجه آن شد اما به خاطر غرور و پُستش خواست روی حرفش بماند. در خصوص اینکه ساعی در آن مقطع چه کارهایی انجام داد نیز چیزی نمی‌دانم و دلیل آن عدم ارتباطم با او بود. هیچ کسی از جمله پولادگر و ساعی با من تماس نگرفت و تنها افشارزاده یک بار با من تماس گرفت و عنوان کرد من از طرف کمیته آن پول را به فدراسیون دادم که به شما پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: افشارزاده به من گفت اشتباه کرده مستقیم به فدراسیون پول داده است اما به خاطر احترام به فدراسیون این کار را انجام داده تا از طریق آنها کار انجام شود که این کار اشتباه بود. دیگر اتفاق خاصی نیز نیفتاد و تنها صحبت‌هایی بود که بین من و پولادگر انجام شد و اطلاعی از کارهای ساعی نداشتم و از تیم ملی جدا شدم. در حال حاضر نیز دوست دارم دوستی‌ام با ساعی سر جای خود باقی بماند، هر چند که دوستی نزدیکی نیز نداشتیم ولی امیدوارم که ارتباطمان گرم شود. در حال حاضر نیز همه چیز را فراموش کردم و دیگر به چیزی فکر نمی‌کنم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در خصوص ادعای ساعی مبنی بر تلاش برای فراهم کردن شرایط پرداخت اختلاف مالی او با پولادگر از طریق شورای شهر و کمک به مهماندوست از طریق این شورا گفت: ساعی در مقطعی شاگرد من بوده است و در مقطعی دیگر نیز دستش به جایی رسید که در شورای شهر حضور داشته باشد. شورای شهر نیز بعد از المپیک پکن نه تنها به من بلکه به خیلی از مربیان و مدال‌آوران آن مسابقات کمک‌هایی انجام داد که من اعتقاد دارم وظیفه آنها نیز چنین کاری بوده است. کسی نباید به خاطر این کار شورای شهر منتی بگذارد، چرا که به این مملکت خدمت و پرچم ایران را به اهتزاز در آوردیم. اینکه بگویم من از شورای شهر این کار را انجام یا آن کار را می خواستم انجام بدهم، درست نیست. 

مهماندوست خاطر نشان کرد:  اگر بخواهیم درست نیز نگاه کنیم شورای شهر نوکر مردم است و آقای مردم نیست و دست آنها نیز بابت آن کمک درد نکند. بعد از المپیک نیز ساعی واسطه‌ای بود که نه فقط به من بلکه به سایر مربیان و ورزشکاران کمکی پرداخت شود و ما قدردان هستیم. با تمام این وجود من همه چیز را فراموش کردم و برای پولادگر و ساعی آرزوی موفقیت می‌کنم. هر کسی نیز اخلاقی دارد و اینکه ساعی اعلام کرده نباید زیر دست فرهادیان کار کند از لحاظ جایگاهی درست است. از لحاظ کاری اما اگر کسی قصد خدمت دارد باید دل‌ها را پاک کند. ساعی تفکراتی دارد و شاید احساس می‌کند اگر به عنوان مدیرفنی مشغول به کار شودشاید رئیس سازمان تیم‌های ملی دخالتی انجام بدهد که باعث فروپاشی آن تیم و کار باشد. البته به این موضوع فکر می‌کند و شاید این اتفاق نیز نیفتد.

وی افزود: امیدوارم تیم تکواندو ایران در تمام میادین سربلند باشد چرا که افتخارات ایران برای ما به عنوان مربی ایرانی که در خارج کار می‌کنیم باعث غرور است. زمانی مربیگری دنیا دست کره‌ای‌ها بود اما در حال حاضر در دست ایرانی‌ها است . من، داود فلاحتگر و علی تاجیک و خیلی دیگر از مربیان ایرانی در گوشه گوشه دنیا در حال کار کردن هستیم و هر چه تکواندو ایران قوی‌تر باشد دنیا روی مربیان ایرانی بیشتر حساب می‌کند.

سرمربی تیم تکواندو آذربایجان در خصوص اینکه بابت همکاری ساعی با فدراسیون تکواندو در گذشته از دست او ناراحت است، گفت: اصلا چنین چیزی نیست و هیچ جایی نیز به این موضوع اشاره نکردم. من خودم استعفا دادم و از تیم ملی جدا شدم و ساعی نیز مشغول به کار شد. یک مصاحبه نیست که من گفته باشم بابت همکاری ساعی با فدراسیون از دست او ناراحت هستم. اصلا چنین مسئله‌ای نبوده است و او در تخیلات خودش چنین فکری داشته که اشتباه بوده است. تکواندو مگر با من به وجود آمد که با رفتن من از بین برود و اصلا خودخواه نیستم که بخواهم وقتی خودم استعفا دادم و اخراج نشدم کسی دیگر با فدراسیون همکاری نکند.

مهماندوست در پایان خاطر نشان کرد: استعفای من همه چیز را تمام کرد و حرفم در آن مقطع تنها با پولادگر بود. من خواستار پولم بودم و او اعلام می‌کرد این پول را نمی‌دهد. ساعی در تخیلات خودش فکر کرده است که من از دست او ناراحت هستم اما اصلا از او ناراحت نیستم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس