کد خبر 851792
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از افزایش حرکت‌های مسافری مترو در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش مشرق، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران اظهار کرد: با توجه به اینکه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در محل مصلی برگزار می‌شود و در آن محدوده ترافیک وجود دارد، برای رفع گره‌های ترافیکی، استفاده از مترو برای رسیدن به این نمایشگاه بهترین سریع ترین، ایمن‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین وسیله حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه امید است با تمهیدات اندیشیده شده، مردم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو به محل نمایشگاه تردد کنند، گفت: حرکت‌های مسافری مترو در این ایام افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

چمران:‌ مصلی جای برگزاری نمایشگاه نیست

نوبخت با بیان اینکه امسال در نمایشگاه کتاب برای خودروهای شخصی پارکینگ پیش بینی نشده است و همه بازدیدکنندگان باید با وسایل حمل و نقل عمومی تردد کنند، گفت: از مردم درخواست می‌کنیم با انتخاب مترو برای تردد به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کمک کنند تا ترافیک در آن منطقه نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از دو ایستگاه مصلی امام خمینی(ره) در خط یک و ایستگاه شهید بهشتی در خطوط یک و 3 مترو تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران به نمایشگاه تردد داشته باشند.

وی ادامه داد: مسافرانی که از شهرستان‌های دیگر از طریق هوایی به تهران سفر می‌کنند هم می‌توانند با استفاده از ایستگاه پایانه ۱ و ۲ فرودگاه مهرآباد و یا ایستگاه پایانه ۴ و ۶ فرودگاه مهرآباد واقع در خط 4 مترو تهران به ایستگاه دروازه دولت عزیمت کرده و از آنجا با تغییر مسیر، سوار قطارهای خط یک مترو تهران شده و به ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی(ره) محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتقل شوند.

نوبخت گفت: مسافران محترمی که از ترمینال جنوب وارد  تهران می‌شوند، می‌توانند از ایستگاه پایانه جنوب سوار قطارهای خط یک مترو تهران شده و به ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی(ره) عزیمت کنند. همچنین مسافران ترمینال غرب که قصد بازدید از نمایشگاه را دارند می‌توانند از ایستگاه میدان آزادی واقع در خط ۴ سوار قطار شده و در ایستگاه تئاتر شهر پیاده و وارد خط ۳ مترو شوند و با قطارهای آن خط به ایستگاه شهید بهشتی انتقال یابند. مسافران ترمینال شرق نیز می‌توانند از ایستگاه تهرانپارس در خط ۲ خود را به ایستگاه امام خمینی (ره) رسانده و با ورود به خط ۱ مترو به ایستگاه شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) برسند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در پایان خاطرنشان کرد: در ایام برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه، این آمادگی نیز وجود داد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شوند تا از ازدحام مسافران در ایستگاه‌ها جلوگیری شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس