مریم شریعتمداری - دختر خیابان انقلاب - پنجاه هزار تومانی

درحالی که افشای پرداخت پول از سوی اصلاح‌طلبان به «دختران خیابان انقلاب» رسوایی بزرگی برای این جریان به بار آورده است، برخی تلاش کردند در یک هماهنگی پنهان، تاجزاده را مسوول این اقدام معرفی کنند.

سرویس سیاست مشرق - اخیرا فردی به نام «مریم شریعتمداری» یکی از دخترانی که در خیابان انقلاب کشف حجاب کرد، در صفحه توئیتر خود به افشاگری از پشت پرده حرکتی که به «دختران خیابان انقلاب» معروف شده است، پرداخت. وی از پاکت پولی در این رابطه سخن گفت که با واسطه یکی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب که وی را می‌شناخته به دست او رسیده است. شریعتمداری ارسال پاکت پول را عملی وقیحانه خواند و با ارسال فیلمی به شبکه اجتماعی توئیتر درباره این پاکت که از سوی یکی از سران فتنه (زهران رهنورد) به دست وی رسیده بود، توضیح داد:

« این هدیه از طرف خانم رهنورد[است]. وقتی پاکتی به من دادند و با خود گفتم که در پاکت نوشته و نقاشی چیزی باشد، چون می دونم این روزها دختراشون راحت تر می توانند رفت و آمد کنند. بعد موقع برگشت به خانه وقتی که پاکت را نگاه کردم و دیدم توش پول هست، شوکه شدم. برای همین وقتی می دیدم که کاربران (شبکه اجتماعی) واکنش تندی نشان می دهند تا حدودی درک می کردم که آنها هم شوکه شدند و برایشان این مسئله قابل قبول نیست.»

واکنش‌ها به این اقدام به حدی رسید که نرگس موسوی فرزند میرحسین موسوی در توییتر خود مدعی شد «ارتباط والدین ما با بیرون قطع است» و به همین دلیل امکان انتقال پول وجود ندارد. البته این ادعا در حالی مطرح شده است که پیش از این نقاشی‌ها و حتی نامه‌های سران فتنه نیز از طریق فرزندان آنها به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی رسیده است.

 

شاهد دیگر اینکه چندی قبل رهنورد با یک نقاشی و انتشار آن (در شرایط حصر) از حرکت مریم شریعتمداری حمایت کرده بود اما همانطور که شریعتمداری می گوید، جنجال زیادی در فضای مجازی به راه انداخته شد که واسطه چه کسی بوده است.

نقاشی زهرا رهنورد در حمایت از پروژه کشف حجاب

در همین رابطه، روزنامه نگار اصلاح‌طلبی که به نوعی واسطه این کار شده بود با ارسال چند توئیت در صفحه شخصی خود درباره پشت پرده این ماجرا سخن گفت. اما ناگهان سرنخ‌هایی که در این رابطه ارائه شد، از سران فتنه به «مصطفی تاجزاده» یکی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب تغییر جهت داد.

بیشتر بخوانید:

واکنش‌ها به ماجرای دختران پنجاه هزار تومانی +عکس

رد پای فتنه سبز در پروژه کشف حجاب

چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟

«ژیلا بنی یعقوب» درباره ماجرای پاکت تروال‌های پنجاه هزارتومانی در توئیتر نوشت:

برخی از کاربران خواسته بودند در باره ماجرای عیدی به مریم شریعتمداری روشنگری کنم. من گفت و گوی کوتاهی با آقای مصطفی تاج زاده که اطلاعاتی در این خصوص داشتند، در این باره انجام دادم که مجموعه توییت می کنم.

آقای تاجزاده چند نکته در این مورد گفت: اول اینکه اصل این کار که به زندانیان و خانواده‌های آن‌ها به مناسبت سال جدید عیدی می‌دهند و به نام بزرگان هم می‌دهند کار خوبی است و چندین سال است که رسم شده و هر کس این کار رو با نیت خیر انجام می‌دهد، دستش درد نکند و کار خوبی‌ است.

دوم اینکه پای اسم بردن از افراد به هیچ وجه در این فضای امنیتی به مصلحت نیست و به نوعی آدم فروشی تلقی می‌شود چرا که مسئولیت زیادی برگردن می‌گذارد و بنابراین اسم هیچ کس را نباید آورد.

ژیلا بنی یعقوب مامور شد تا با طرح مطالبی از طرف مصطفی تاجزاده، ضمن تأیید پرداخت پول، هشدار بدهد تا مبادا اسم و عنوانی از افراد رابط (میان سران فتنه و افرادی نظیر شریعتمداری) منتشر شود. و در نهایت تاجزاده خود را آماده پذیرش مسؤولیت این حرکت می‌کند. تاجزاده همچنین دستورالعملی را هم برای نحوه دریافت یا رد این هدایا اعلام می‌کند!

وی ادامه داد:

و هر کس هم در این زمینه اعتراض دارد، مسئولیت این اتفاق را من ( مصطفی تاجزاده )می پذیرم چون به هیچ وجه مصلحت نیست که اسم افراد برده شود.نتیجه اش این بشود که کسانی که می‌توانند در بزنگاه‌ها به آسیب‌دیدگان کمک برسانند دستشان بسته شود. هرکسی از این هدایا و عیدی‌ها می‌پذیرد بزرگواری خود را نشان می‌دهد و اگر کسی هدیه را نمی پذیرد آن را به رابط خود برگرداند بدون اینکه اسم کسی برده شود و مسئولیتی متوجه کسی بکند.

اما با وجود اینکه این خبرنگار اصلاح‌طلب بیان داشت که تاجزاده مسئولیت این موضوع را برعهده گرفته است اما نگاهی به توئیتر تاجزاده نشان می دهد که وی در این رابطه سکوت کرده است.

فعالان فضای مجازی نیز که منتظر پاسخگویی تاجزاده بودند، وقتی با سکوت وی مواجه شدند این رسوایی را «تاجزاده گیت» نامیده و لقب «دختران پنجاه هزار تومانی» را به حرکت دختران کشف حجاب کرده دادند.

در همین راستا برخی از کاربران فضای مجازی طرفدار اصلاحات نیز به صفحه مریم شریعتمداری رفته و با توهین و فحاشی نسبت به افشاگری وی اعتراض کردند تا جایی این فشار ادامه یافت که شریعتمداری در توئیتی که تحت تاثیر این فشارها بود نوشت:

همونطور که توی ویدئو هم گفتم، بابت هشتگ وقیحانه از همه دوستان معذرت خواهی میکنم. قبول دارم که تندروی کردم. حالا واقعیت هر چیزی که باشه.

دختر افشاگر خیابان انقلاب تحت فشار سیاسی عذرخواهی کرد

شریعتمداری درباره توهین با تعجب بیان داشت که زمانی به قهرمان شما بدل شده بودم! اما امروز با این افشاگری نقطه آماج حملات و توهین‌های شما شده‌ام.

توضیحات مریم شریعتمداری درباره پولی که از طرف رهنورد برای وی ارسال شد و هجمه کسانی که تا چند روز قبل حامی او بودند!

البته وی در توئیتی دیگر از اینکه تاجزاده در مورد این موضوع سکوت کرده است نیز گلایه کرد.

شریعتمداری در این باره نوشت:

اقای تاج زاده شما مسئولیت پاکت پول رو می پذیرید اما حتی انقدر برای مخاطبان ارزش قائل نیستید که در صفحه شخصی خود این مسئله رو بیان کنید؟ میگویید پاسخگو هستید. من سئوالهای خودم را کجا میتونم از شما بپرسم؟ زیر کدوم توییت شما؟

انتقاد از سکوت تاجزاده پست از رسوایی

تاج‌زاده که در توئیتر خود با تندترین الفاظ علیه مسئولان مملکتی و غیرهمفکرانش، هرگونه توهین و اتهام را روا می‌داند، خود در مقام پاسخگویی چنان سکوت کرده که گویی با فرد دیگری در این موضوع روبرو هستیم. اما به هر جهت این رسوایی فراموش شدنی نیست و افکار عمومی از تاج‌زاده پاسخی روشن و واضح می خواهند. هر چند که سکوت وی خود گویای همه چیز است و شاید تنها گذشت زمان این آب رفته را به جوی بازمی‌گرداند.

آقای اعتراض وقتی زمان پاسخگویی رسید سکوت کرد و سعی در انحراف افکارعمومی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 42
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  همه این مزخرفات به کنار اصلیه قضیه سرجاشه مردم ایران حیا و حجاب و خانواده را دوست دارند و با فحشا و بی حجابی و طلاق مخالفند
  • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   همینقدر حقیر و کثیف هستند حامیان دزد اصلاحات
  • جنبش سبز 88 IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   از طرف مردم حرف نزن. ایران باید نابود شود همین
  • محمد IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   جلبک سبز بر کاهش جفتک اندازیت کود میل کن
  • پویا AE ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   24 6
   فکر نمیکنم این کامنت گذار جنبش سبز ایرانی باشه ، به نظرم یا عربستانی یا امریکایی و یا اروپایی و یا اسرائیلی باشه هیچ ایرانی اینطور نظر نمیده ، اینجور نظرها فقط قصد جدایی و تفرقه بین مردم را دارد، جدیداً سر و کله یه عده کامنت گذار توی سایت مشرق پیدا شده که نظراتی بسیار جالبی میذارند
  • ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   0 16
   ممکنه یکی از برادران ....افغانی باشه که نون ایران رو میخورن و بجای تشکر جفت پراکنی میکنن !
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  61 8
  چرا انانی که روزی وقت با ارزش مجلس رابرای ساپورت پوشی میگرفتند.وباتمام جسارت وهتاکی در مقابل مقام معظم رهبری از فتنه گران محصور در هتل حمایت می کردند. وبیکاری ورکود و....را که باعث شرمندگی نان اوران شده را بی خیال شده بودند.حالا درمقابل پول پاشی این فتنه گران(رهنوردوتاجزاده) برای برداشتن روسری درملا عام ومبارزه بااصل مسلم دین لال گنک شده اند دم بر نمی اورند.
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  26 13
  من پسرم اما اگر از این پولا بدن منم روسری سر نمی کنم خخخخخ
  • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   22 4
   من اگه دختر باشم یکی این پاکتو بده دستم دستشو می گیرم یه تیپا محکم بهش می زنم جانانه با بند کیفم هم خفش میکنم بعدم میگم الهی بمیری
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  67 10
  دختران موسوی برای ترویج بی حجابی تراول خرج میکنند اونوقت پدرشان در مناظره 88 ادعا داشت که "خانم من قرآن پژوه هست"!!!!! نکنه دخترشان هم قرآن پژوه هست؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  24 14
  یعنی این بدیختهای دریوزه مشکلشون با همین یک تیکه پارچه نیم بنده که به گوشه سرشون آویزونه.
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  26 6
  تابلوترین جاسوس ها تو این مملکت دارن راست راست میگردن
 • DE ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  49 7
  تازه سر کوه یخ از آب زده بیرون اما قسمت اعظمش هنوز زیر آبه . این بودجه چند صد میلیون دلاری که فقط امریکا ( نه اسرائیل و عربستان و انگلیس ) صرف ایجاد اغتشاش در ایران و براندازی نظام میکنه کجا میره ؟؟ چندتا اصلاح طلب معروف داریم که پا رو پرچم اسرائیل نمیزارن و مثلا فعال حقوق بشری هستند ، قول میدم که اونها هم از این هدیه ها زیاد گرفتن . وقت رسوا کردن اصلاح طلب کافر بی وطن فرا رسیده .
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  27 6
  خدا لعنت کند توطئه گرها را برای کشور و برای احکام دین این تاجزاده ..پ را چرا سرجایش نمی نشانند
 • US ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  22 6
  چرا با طرح اين موضوعات سخيف وقت مردم را مي گيريد؟ بي حجابي و بي بنده باري و حمايت از اين كار سخيف شگرد جنبش سبز بوده. امروز دولت بايد پاسخگوي معيشت مردم باشه. از اصل مطالبات مردم منحرف نشويم.
 • جنبش سبز IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  22 34
  یه سوال از شرق. یعنی یکی مخالف حرفهات و داستان سراییهات نیست که چاپ بکنی. من فقط یه چیز میگم اگه جرات داری چاپ کن. اصلاح طلب اصول گرا دیگه تموما ماجرا. جفت جناح رو مردم نمیخوانن حالا با این ایدیهای هفت هزار تومنی هم شما هم اصلاح طلبها بیان کامنت الکی بزارین. زرنگ باشین زود خودتونو از این سیستم بکشین کنار که سال بعد این موقع پای چوبه دار نباشین .
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   31 18
   ببخشبد آقای اصلاح طلب! ما هشت قرن است که اسممان شده سربدار. چون ترسی از مرگ نداریم. این شمایید که اگر اوخ بشوید هزار تا بابا ننه پیدا می کنید. پس بگرد تا بگردیم. تشنه ام به خون شما.
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   30 16
   از طرف مردم حرف نزن و توی توهمت هم بمان
  • محمد IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   49 1
   اینا همه اثرات خوردن کود زیاده از پشت سیستم به فتوحاتت ادامه بده خخخخخ
  • محمد IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   30 5
   وای اگه اون روز برسه از کله پوک شما منافق ها کوه درست میکنیم مارو از چی میترسونی جلبک
  • علی IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   23 1
   عده ای سالهاست از شکست جمهوری و اسلامی حرف میزنند. به حول و قوه الهی ایران اسلامی سال به سال و روز به روز قوی تر میشه. حالا شما هر سال وعده سال بعد رو بدید.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  29 4
  اسلاحتلبای کثیف
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  39 14
  تاجزاده سگ خاتمیه اوامر اونو اجرا می کنه
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  25 51
  مشرق سال جدید رو با توبه و دست شستن از مزدوری شروع کن.
  • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   25 13
   مزدوری برازنده شماست که سالها مشغول آن هستید
  • محمد IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   33 10
   مزدور تویی حق زحمتت هم کود درجه یکه!!
  • ایرانی IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
   11 3
   تا منظور شما مزدوری چی باشه
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  42 1
  اسهال طلب
 • US ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  20 1
  من جای دختره بودم پاکتو می انداختم صندوق صدقه برای اختلاس گران اصلاحات
 • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  17 0
  باید فورا می انداختیش تو صندوق صدقه و فیلمش رو منتشر میکردی
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  34 0
  اینها خواسته اند بگن که مزدور سازمان سیا و موساد نیستند و پروژه ای وطنی اند اما در هر صورت باز نمی توانند وابستگی خود را به مادر اسرائیلی شان و شیطان بزرگ انکار کنند همه می دانند اینها عامل انگلیس بودند
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  5 2
  همه ساندیس میخورن شما چطور؟
 • مرگ و قیامت را فراموش نکنید و با خدا نجنگید... IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  18 4
  مخالفت با حجاب = مخالفت با خدا
  • سراب فحشا IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   17 0
   حجاب اجباری قانون خالق یکتا است و بس. حالا هرکس نمی خواهد عمل کنید در زمانی خیلی نزدیک به نزد آفریدگار بازخواهد گشت و باید پاسخگو باشد
 • علی IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  19 2
  سلام تاجزاده نوشته بهوش باشید که سرتون رو به مسائل فرعی گرم نکنند وذیکوقت تلگرام و اینستاگرام فیلتر بشه! مسائل اصلی این جماعت ظاهراً در تلگرام و ورزشگاه و کنسرت خلاصه میشه. عزت ملی و استقلال و تولید و تورم و اشتغال لابد براشون فرعیه!
 • صادق IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  25 3
  خداوند در قران کریم خاینین وفاسدین را لعنت کرده....لعنت بر دختران بیحجاب ومشوقنین آنها
 • صادق IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  12 3
  خداوند در قران کریم خاینین وفاسدین را لعنت کرده....لعنت بر دختران بیحجاب ومشوقنین آنها
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  20 1
  مشرق جان پنجاه هزارتومنی مادر و خواهر این ملت نیستند. ملت ایرانی اصیل با حیا و حجاب و درستکار هستند. اینها حرام خورانی هستند که .....
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  20 1
  درود به شرفت دختر 50 تومنی که قیمت را پایین نیاورد الان دختران هستید که قیمتشان پایین تر است
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  23 1
  اینکه تنها یک مطلب تاجزاده باشد نیست. اینها شبکه هستند و سالها است درحال تلاش برای نابودی ایران عزیز. هم خودشان و هم اربابشان در انگلیس و امریکا
 • حمید IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
  7 0
  لعنت بر تاجزاده و همه افسادطلب های مروج شهوت
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
  22 0
  اینهایی که از کار سخیف دختران خیابان انقلاب حمایت می کنند چرا حاضر نیستند در حمایت از این دخترکان معصوم و مظلوم مثل رضاخان قلدر، زن و دخترهایشان را کشف حجاب کنند و در ملا عام به نمایش بگذارند؟!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس