کد خبر 837829
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۰
 گری کوهن

رئیس شورای اقتصادی کاخ سفید به دلیل اختلاف نظرها درباره اعمال تعرفه‌های تجاری از سوی ترامپ از سمت خود کناره گیری می‌کند.

به گزارش مشرق، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که گری کوهن، مشاور ارشد دونالد ترامپ در امور اقتصادی به دلیل اختلاف نظرها در کاخ سفید در زمینه اعمال تعرفه های تجاری در بخش فولاد و الومینیوم از سمت خود استعفا میکند.

ترامپ پیش از این درباره کوهن گفته بود؛ وی بسیار خوب از عهده کارش بر آمده است. گری مشاور اقتصادی من است و کار بزرگی در پیشبرد دستور کار ما در زمنیه کاهش مالیاتی و اصلاحات در زمینه اقتصاد آمریکا انجام داده است. وی یک استعداد کمیاب است و از اینکه آمد تا به مردم آمریکا خدمت کند از او تشکر می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

به زودی چند مقام‌ دیگر دولت ترامپ استعفا می‌کنند

سفیر آمریکا در مکزیک استعفا داد

دونالد ترامپ اخیرا با اشاره به تصمیم خود برای بالا بردن تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به‌ آمریکا گفت: وقتی آمریکا در حال از دست دادن میلیاردها دلار است، جنگ تجاری با دیگر کشورها توجیه‌پذیر می‌شود.

ترامپ در توئیتر خود ندر این زمینه نوشت: وقتی یک کشور در حال از دست دادن میلیاردها دلار در معامله مجازی با کشورهایی است که رابطه تجاری با آنها ندارد، جنگ تجاری خوب است و آمریکا به‌سادگی در آن پیروز خواهد شد.

این تصمیم ترامپ خشم متحدان اروپایی واشنگتن را برانگیخته است. 

بورونو لمایر، وزیر اقتصاد فرانسه، با اشاره به تصمیم ترامپ گفت: نتیجه این طرح به ضرر آمریکا و اروپا خواهد بود.

وی گفت: این‌گونه تصمیمات یک‌جانبه قابل قبول نیست و بر اقتصاد اروپا و برخی شرکت‌های فرانسوی تأثیر منفی خواهند گذاشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس