مجرم نمایه

پرونده پستچی شکارچی ۴۰ زن و دختر جوان پس از تایید در دیوان عالی کشور برای اجرا راهی واحد اجرای احکام دادسرای تهران شد.

به گزارش مشرق، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران آخرین مورد را تشریح کرد و درباره جزئیات پرونده پستچی قلابی متجاوز  گفت: حکم این پرونده صادر و پس از تایید در دیوان عالی کشور برای اجرا به دادسرای تهران بازگشته است که دادسرا باید فرایند اجرای حکم را پیگیری کند. مرداد ماه سال ۹۱ بود که زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۰ شهدا اعلام کرد که از سوی مردی مورد آزار قرار گرفته و این مرد با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبندش در آسانسور مجتمع مسکونی محل سکونت وی  واقع در میدان شهید محلاتی کرده است.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور قاضی ملاتبار، بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۱ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با توجه به شیوه و شگرد سرقت که طی آن سارق تحت عنوان مأمور پست اقدام به سرقت و تهدید به آزار و اذیت زن جوان کرده بود، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران با بررسی شکایت‌های مشابه، تعداد دیگری از شاکیان را شناسایی کردند که در این پرونده‌ها نیز متهم به بهانه تحویل دادن بسته پستی و مراجعه به مجتمع‌های مسکونی دارای آسانسور، به شیوه مشابه اقدام به سرقت طلا و جواهرات و تلاش برای آزار و اذیت آنان کرده بود.

در اظهارات یکی دیگر از شاکیان زن بیان شده بود:

«در ساعت ۱۵ روز ۱۳ شهریور ۹۱ فردی زنگ آیفون واحد ما را به صدا درآورد که با جواب دادن به وی، مدعی شد که از اداره پست آمده و پستچی است و از من پرسید که مالک هستیم یا مستأجر؟ که پاسخ دادم مالک هستم و پس از آن، این شخص مدعی شد که سند تفکیک شده واحد آپارتمان را آورده است و به بهانه تحویل دادن سند از من خواست تا به در مجتمع مراجعه کنم و من هم با آسانسور پایین آمدم.

زمانی که به پارکینگ رسیدم، جوانی موتورسوار را که موتورسیکلت مشکی خود را در مقابل در ورودی مجتمع گذاشته بود مقابل در آسانسور مشاهده کردم.

وی گفت که سند را اشتباهی به همسایه طبقه بالایی تحویل داده است و باید آن  را از همسایه بگیرم و رسیدش را به وی تحویل دهم که من هم به داخل آسانسور برگشتم، اما قبل از بسته شدن در آسانسور، وی با چاقو به سمت آسانسور آمد و مانع از بسته شدن در شد و ضمن فحاشی، چاقو را به سمت گلو و صورتم نشانه رفت و ... ، سپس به سرعت از پارکینگ خارج شد و از محل فرار کرد.»

پس از آن کارآگاهان به چهره نگاری «مأمور دروغین اداره پست» پرداختند؛ شکات در اظهاراتشان، با ارائه مشخصات مشابه و یکسان بیان کردند که سارق جوانی حدود ۲۵ ساله با قد بلند حدود ۱۸۰ سانتی متر و چشم و ابروی مشکی و لباس‌های اسپرت بوده که با یک دستگاه مورتوسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی از محل متواری شده است. با توجه به احتمال ارتکاب دیگر جرایم   توسط متهم و به منظور شناسایی دیگر شکات احتمالی، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شد. همزمان با انتشار تصاویر چهره نگاری شده در روزنامه‌‍‌های کثیرالانتشار و خبرگزاری‌ها، تعدادی از شکات جدید با مراجعه به اداره شانزدهم به کارآگاهان اعلام کردند که این شخص تحت عنوان «مأمور اداره برق» قصد آزار و اذیت آن‌ها را داشته است.

سرانجام زن جوانی طی تماس تلفنی با تلفن ۱۱۰ بیان کرد که متهم را در یکی از مراکز تفریحی شهر تهران شناسایی کرده، اما این شخص به محض مشاهده وی با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شده است. کارآگاهان با انجام تحقیقات از این زن جوان اطلاع پیدا کردند که متهم چندی پیش قصد داشته، تا این خانم را مورد آزار و اذیت قرار دهد که موفق به این کار نشده و به همین علت هیچ گونه شکایتی از سوی این خانم به پلیس اعلام نشده تا نهایتا پس از گذشت مدت زمانی و به صورت کاملا اتفاقی، متهم را در یکی از مراکز تفریحی شناسایی کرده است. این زن در اظهارات خود بیان کرد که متهم در ۲۷ مرداد ماه سال ۹۲ قصد داشته به بهانه تحویل بسته پستی وی را نیز مورد آزار و اذیت قرار دهد که موفق  نشده و از محل متواری شده است.

با توجه به اطلاعات به دست آمده کارآگاهان اداره شانزدهم با مراجعه به محل سکونت این خانم جوان و شناسایی یکی از مراکز تجاری دارای دوربین‌های مداربسته، به بررسی تصاویر ضبط شده پرداختند و موفق به شناسایی موتورسیکلت متهم در لحظه فرار وی از محل شدند که با شناسایی موتورسیکلت، هویت آخرین مالک آن به نام "الف. ح" متولد ۱۳۶۲ شناسایی شد و شکات پرونده نیز پس از حضور در اداره شانزدهم تصویر وی را مورد شناسایی قرار دادند. سرانجام با انجام اقدامات پلیسی مخفی گاه متهم پرونده در یکی از روستاهای شهرستان صومعه سرا شناسایی شد و کارآگاهان اداره شانزدهم در ساعت ۲۲ نوزدهم دی ماه سال ۹۲، وی را طی یک درگیری دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

 متهم در اعترافاتش چه گفت؟

یافته‌های پلیس درباره زندگی خصوصی این مرد نشان داد او دو همسر و دو فرزند دارد که با همسر اولش ۱۰ سال و با همسر دومش پنج‌سال قبل از بازداشت ازدواج کرده بود.

او به شیشه اعتیاد داشت و قبلا در زمینه امور ساختمانی فعالیت می‌کرد و از این راه پول کلانی به دست آورده بود. پس از انتشار عکس «الف» در روزنامه‌ها تعداد شکات او به ۴۰ نفر رسید و معلوم شد مرد جوان که محدوده جرایم خود را شرق تهران قرار داده بود بیشتر اواسط صبح یا ظهر که مردان در خانه نیستند قربانیان خود را مورد آزار قرار می‌داد. این پرونده که در دادسرای ناحیه ۲۱ مورد رسیدگی قرار می‌گرفت بعد از تکمیل تحقیقات و اعتراف متهم به هر ۴۰ مورد تجاوز، منجر به صدور کیفرخواست شد.

 اتهام افساد فی الارض و جعل عناوین 

در کیفرخواست صادره برای «الف» متهم ۳۱ ساله که با جعل عناوین مامور پست، ۴۰ زن را مورد تعرض جنسی قرار داده است، با توجه به اقرار صریح متهم به تجاوز و بررسی این اقرار و تایید مقرون‌به‌واقع‌بودن آن و همچنین اخلال شدید در نظم عمومی و ایجاد ناامنی درخواست اشد مجازات برای متهم داده شد. این پرونده برای رسیدگی به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد، اما با توجه به اتهام افسادفی‌الارض برای متهم، قضات با صدور قرار عدم صلاحیت پرونده را به دادگاه انقلاب ارسال کردند.

این پرونده به دلیل تعداد زیاد شکات، پس از انجام تحقیقات، از تاریخ ششم مهرماه سال ۹۳ و در چندین نوبت به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد که نهایتاً پس از تشکیل چندین جلسه، دادگاه متهم را براساس ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ مفسد فی الارض تشخیص داد و به اعدام محکوم کرد، پرونده با اعتراض متهم به حکم صادره به دیوان‌عالی کشور ارسال شد و شعبه دیوان نیز پس از بررسی، حکم صادره را نقض کرد و برای رسیدگی در شعبه هم‌عرض به دادگاه انقلاب بازگرداند که در نهایت پرونده پستچی قلابی متجاوز پس از تایید حکم اعدام در دیوان عالی کشور برای اجرا به دادسرا بازگشت.

منبع: رکنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  3 57
  به قیافه این شخص نمی اید که این کاره باشد .
  • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   38 0
   به قیافه نیست!
  • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   25 3
   به قیافه سید امامی هم نمی خورد جاسوس باشه ولی بود!
  • IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   3 3
   قیافه مسئولین سایت مشرق دیدنیه !!!!
 • IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  56 1
  چه قیافه مظلومی هم به خودش گرفته جانور درنده
 • احمد IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  24 2
  چهل بار اون هم پنج سال پیش !
  • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   1 0
   حقشه این 5 سال بارها اعدام را شب و روز به چشم خودش دیده... انتظار اعدام از خود اعدام بدتره
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  39 4
  همه اقوام و دوستان و بچه محل ها از او به نیکی یاد می کنند.(استدلال آقای علی مطهری)
  • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   13 5
   شما کی؟ هستی؟
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   8 2
   مرحوم یه کم تیز تشریف نداشتند، وگرنه با عضویت تو یک حزب اصلاح طلب، الان روزنامه ها و نمایندگان مجلس و تمام جریان اصلاحات مانع اعدام می شدند.
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  28 0
  اعدامش کنید زودتر
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  25 6
  اعدام کمه، اول باید مورد آزا و اذیت قرار بگیره! بعدش اعدامش کنند.
  • AE ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   5 5
   ساکت شو,توام کمتر از اون نیستی!
 • P IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  3 7
  هنوز اعدام نشده !!مشرق چند بااین مقاله را چاپ میکنی ؟
 • عقب افتاده و تندرو و امل IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  30 17
  مطهری و اصلاح طلبان با کمک هنرپیشه ها امروز فرداست که کمپین دفاع از پستچی راه بیاندازند و بگویند تقصیر این زنهای فناتیک و عقب افتاده خانه دار بوده که در را بروی همه باز میکنند ....وگرنه در دوران درخشان دولت تدبیر و امید همه چی آرومه ماهمه خوشبختیم!!!!!!
  • IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   1 4
   اون اسمی که تو داری نظرت هم باید اینجوری باشه ! مشرق هم نظرات فاقد توهین را درج نمی کند .
 • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  4 0
  بردارید از زمین این حیوانات را بفریستین به جهنم
 • US ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  1 2
  اولا به نظرم مدت خواباندن همچین تحفه ای در آب نمک کم است یعنی این بدبخت جرم سیاسی که مرتکب نشده!! ثانیا از برادران سخت کوش نیروی انتظامی بابت دستگیری سریع متهم به سهم خودم سپاسگزاری می کنم فکرش را بکنید این متجاوز نابکار بجای چهل تا زن به صد و چهل تا تجاوز می کرد تازه مگر یکی از همین سرداران رشید ناجا نبود که می گفت امنیت مهم نیست احساس امنیت مهم است خانمی را که نقش اصلی در دستگیری متهم مذبور داشته و در واقع او زحمت برادران ناجا را یکجا متحمل شده باید به جرم باز کردن در به روی مرد غریبه محاکمه کرد و....
  • IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   1 1
   شما دوزاریت دیر افتاده که متوجه نشدی منظور اون سردار ، احساس امنیت برای کی بوده !
 • AE ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  7 19
  تقصیر سر زنان هست؛حتما شک نکن؛اما کدام زنها!!!اون دخترها وزنهای ولنگاری که تو خیابان باهر شکلی ظاهر میشن وهرجور رابطه برقرار میکنن؛این پیام رو میده همه چیز خرتوخریه!!!همه زنها اسباب بازیند!!!
  • IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   8 2
   برو خدا روزیتو یه جای دیگه حواله کنه ! شما ها با این تفکر کثیف تان مروج و توسعه دهنده اینجور کثافتکاری ها هستید اون احمق هم عین تو فکر میکرده !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس