غوطه شرقی دمشق تحولات

جنگنده های سوری مواضع تروریست های جیش الاسلام را در مزارع دوما هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی را به آنان در این محور وارد کردند.

سرویس جهان مشرق - آخرین تحولات میدانی از غوطه شرقی دمشق حاکیست، همزمان با پیشروی نیروهای ارتش سوریه در جنوب شهرک «حرستا» و شمال شهرک «عربین»، حملات خمپاره ای سنگین تروریست ها به مناطق مرکزی شهر دمشق ادامه دارد.

در جریان حملات خمپاره ای گروه های تروریستی به مناطق مسکونی محله های «ضاحیه الاسد، القیمریه، باب شرقی، المزه، عش الورور و باب توما» حداقل ۳۷ تن مجروح شدند و یک نفر از شهروندان جان باخت.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید**

در ۴۸ ساعت گذشته، خسارت های سنگین و قابل ملاحظه ای به مناطق مسکونی وارد شده که بیشترین این آسیب ها از محله «ضاحیه الاسد» گزارش شده است. این محله در نزدیکی شهرک حرستا (تحت اشغال تروریست ها) واقع شده و تراکم بالایی دارد.

در مقابل، توپخانه ارتش سوریه هم با رصد دقیق توانست مواضع تروریست ها را در مناطق مختلف غوطه شرقی از جمله جنوب شهرک حرستا هدف قرار دهد و خسارت سنگینی را به آنان وارد کند. در این عملیات چند تونل گروه های تروریستی به طور کامل منهدم شد.

ارتش سوریه همچنین با دریافت اطلاعات دقیق میدانی، مکان برگزاری نشست فرمانده هان میدانی گروه تروریستی جیش الاسلام را در منطقه «مسرابا» هدف قرار داد که منجر به هلاکت ۷ تن از سرکرده های ارشد این گروه تروریستی شد.

از سویی دیگر، جنگنده های سوری مواضع تروریست های جیش الاسلام را در مزارع دوما هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی را به آنان در این محور وارد کردند؛ آماری در خصوص تعداد تلفات تروریست ها منتشر نشده است.

جنگنده های روسی هم به شدت مواضع تروریست های «جبهه النصره و احرارالشام» را در شهرک های «حرستا، عربین و حموریه» هدف قرار دادند؛ پیشروی نیروهای ارتش سوریه در جنوب شهرک «حرستا» از شرق اداره مرکبات به سمت «اراضی الخمس» با وجود درگیری های سنگین همچنان ادامه دارد؛

آخرین خبرها از حومه جنوبی شهرک «حرستا» حاکیست، نیروهای ارتش سوریه با پاکسازی چند مجتمع مسکونی در جنوب منطقه «العجمی» خود را به میدان جنوبی شهرک نزدیک تر و چند تونل تروریست ها را در این محور منهدم کردند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید**

تحرکات گروه های تروریستی در منطقه «الشیفونیه» و مناطق حومه هم با حملات سنگین جنگنده های سوری فلج شده است. مواضع گروه های تروریستی در سه راهی «حجیره» (حومه بیمارستان نظامی حرستا) و محله «حاره البادیه» هم از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می شود. ۳۰ تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در این محور به هلاکت رسیدند.

 از حومه مسجد عثمان در شمال شهرک عربین هم خبر می رسد، عناصر تروریستی ضربات سنگینی را متحمل شده اند. نیروهای ارتش با پشتیبانی جنگنده ها، چند کارگاه را هم در منطقه «الغبیرم» شهرک عربین از اشغال تروریست ها خارج کردند. این کارگاه های صنعتی در نزدیکی اداره ثبت احوال واقع شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • احمدی IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  9 22
  «گروه های تروریستی به مناطق مسکونی حمله کردند»من متعجبم حمله به مناطق مسکونی چه نفعی براشون دارند؟1
 • احمدی IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  7 26
  «ارتش سوریه و هواپیماهای روسیه مواضع تروریست ها را هدف قرار دادند»ایا در این بین غیر نظامیان و مردم عادی اسیب نمی بینند؟
  • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
   7 7
   احتمالش بالا است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس