کد خبر 828669
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵
خبر ویژه

در حالی که برخی مدیران دولتی می‌گویند بخش مسکن رونق گرفته، مدیر عامل مؤسسه همشهری تصریح کرد این حوزه با رکود و کسادی مواجه شده است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

مرتضی حاجی که سابقه وزارت در دولت اصلاحات را نیز در سوابق خود دارد، به ایلنا گفت: غیر از مؤسسه همشهری نشریات دیگر هم ضرر می‌دهند، اما تا سال ۹۴ سودآور بوده است، اما در سال ۹۵ هزینه‌های جدیدی به آن اضافه شده و درآمدها از آگهی نیز کاهش یافته است، در نتیجه برآیند و میانگین این شرایط موجب شده که همشهری زیان دهد.


او کاهش آگهی‌های همشهری را به علت وضعیت و کسادی کلی کسب و کار در کشور دانست و گفت:

کاهش آگهی‌ها متأثر از شرایط اقتصادی کشور بوده است. وقتی در بخش اقتصادی رکود باشد، آثارش را در نیازمندی‌های تجاری می‌بینیم. اگر بخش نیازمندی‌های مسکن را از دو سال قبل با الان مقایسه کنیم متوجه تأثیر رکود مسکن خواهیم شد و کم شدن درآمد آگهی‌ها متأثر از فضای اقتصادی است که امیدواریم با وعده‌های آقای روحانی در این زمینه تغییری صورت گیرد.


یادآور می‌شود یکی از دلایل مهم رکود بخش مسکن، بی‌مهری دولت به پروژه بزرگ مسکن مهر بود؛ با این استدلال که تزریق نقدینگی به حوزه مسکن، موجب تورم شده است. بنابراین دولت مسیری معکوس را طی کرد و موجب رکود شدید در بخش مسکن شد.


با این وجود میزان نقدینگی از ۴۳۰ هزار میلیارد تومان در آغاز فعالیت دولت روحانی به ۱۴۲۴ هزار میلیارد تومان (بیش از ۳۰۰ درصد افزایش) رسیده است.


بنابر اعلام کارشناسان، ۲۵۰ شاخه صنعتی و شغلی با بخش مسکن مرتبط است و در صورت رونق گرفتن این بخش، رونق اقتصادی قابل توجهی در کشور ایجاد می‌شود.


اشاره به رکود بخش مسکن در ۲ سال اخیر، در حقیقت اشاره به دوره زمانی پس از اجرای برجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس